Reklama

Niedziela w Warszawie

Nowy rektor seminarium „Redemptoris Mater”

Ks. Matteo Campagnaro został nowym rektorem Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego "Redemptoris Mater" w Warszawie.

2024-06-19 18:52

[ TEMATY ]

Ks. Matteo Campagnaro

archwwa.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nowego rektora mianował kard. Kazimierz Nycz. Ks. prałat dr Matteo Campagnaro, dotychczasowy kapelan i sekretarz Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, zastąpi na stanowisku rektora Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego “Redemptoris Mater” ks. prałata dr. Alojzego Oberstara, który pełnił tę funkcję ponad 30 lat.

W czasie kameralnej uroczystości w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich nowy rektor seminarium złożył przysięgę i wyznanie wiary oraz odebrał dekret, który wręczył mu metropolita warszawski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ekipa odpowiedzialna za Drogę Neokatechumenalną na całym świecie zdecydowała, aby w porozumieniu z arcybiskupem warszawskim dokonać zmian w seminarium “Redemptoris Mater” w Warszawie. Podczas rekolekcji dla księży w Porto San Giorgio Kiko Arguello, odpowiedzialny Ekipy, przedstawił kandydatów na formatorów, których następnie zatwierdził i mianował metropolita warszawski kard. Nycz.

- Na pewno jest to dzień historyczny dla seminarium, ale dla mnie i dla mojego życia również. Z pokorą wchodzę w to dzieło Boże, które stworzyli inni. Mam świadomość, że ta posługa przekracza moje możliwości, ale jestem pewny, że Pan Bóg będzie w niej obecny. Tak jak zawsze był i jest w moim życiu. Jestem spokojny, bo wiem, że to wola Boga – mówił w rozmowie z serwisem archwwa.pl ks. Campagnaro, który również ukończył seminarium “Redemptoris Mater” w Warszawie.

Archidiecezjalne Seminarium Misyjne “Redeptoris Mater” utworzył w 1990 r. metropolita warszawski kard. Józef Glemp. Jest to seminarium misyjne, w którym do kapłaństwa formują się klerycy z całego świata, którzy są gotowi posługiwać na całym świecie.

Księża, którzy ukończyli seminarium “Redemptoris Mater”, przez kilka lat posługują w parafiach archidiecezji warszawskiej, a później część z nich wyjeżdża na misje w porozumieniu z inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej.

Metropolita warszawski powołał również nowych formatorów seminarium „Redemptoris Mater”:

Reklama

1. Ks. prałat dr Alojzij Oberstar, dotychczasowy rektor Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie, skierowany do prowadzenia formacji permanentnej absolwentów seminarium Redemptoris Mater w Warszawie.

2. Ks. kanonik dr Antonio Panaro, odwołany z urzędu wicerektora.

3. Ks. prałat Stanisław Guzek, dotychczasowy ojciec duchowny, przechodzi na emeryturę z zamieszkaniem w seminarium.

4. Ks. prałat Walenty Królak, dotychczasowy ojciec duchowny, przechodzi na emeryturę.

5. Ks. Jacek Grabowski, dotychczasowy prefekt studiów, mianowany wicerektorem Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater w Warszawie.

6. Ks. Carlos Mario Villada Monsalve, dotychczasowy katechista wędrowny, mianowany ojcem duchownym.

7. Ks. Dariusz Szyszka, mianowany ojcem duchownym wspomagającym, przy zachowaniu urzędu proboszcza Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie.

8. Ks. dr Tymoteusz Mietelski, potwierdzony na funkcji prefekta studiów.

9. Ks. Luca Rossi, dotychczasowy wikariusz Parafii Najświętszej Maryi Panny w Warszawie, mianowany prefektem studiów.

Dekrety wchodzą w życie 2 września 2024 roku.

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2024 r.

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Jezus zna prawdziwe potrzeby człowieka

2024-07-18 10:45

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Zdjęcia: Adobe Stock, commons.wikimedia.org

Ewangelia odmalowuje piękny obraz Jezusa. Jest w nim pełno mądrej troski. To litość, która wypływa z troskliwego serca Ojca. On zna pragnienia swoich dzieci, stąd wie, czego potrzeba im najbardziej i w jakiej chwili ich życia. Warto zwrócić uwagę, że ani uczniowie, ani tłumy nie proszą Jezusa o odpoczynek. Przychodzą do Niego, by dzielić się entuzjazmem przepowiadania (apostołowie) czy troskami dnia codziennego (tłumy). Jezus zna jednak prawdziwe potrzeby człowieka, dlatego jednym każe odpocząć, a drugich naucza.

Ewangelia (Mk 6, 30-34)

CZYTAJ DALEJ

Ursula von der Leyen osiągnęła szczyty hipokryzji. PiS przeciw kandydaturze Niemki

2024-07-18 13:32

[ TEMATY ]

Konferencja prasowa

Ursula von der Leyen

Prawo i Sprawiedliwość

EKR

Łukasz Brodzik

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości w Strasburgu

Konferencja prasowa Prawa i Sprawiedliwości w Strasburgu

Prawo i Sprawiedliwość, które działa w ramach grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, krytycznie odniosła się do kandydatury Ursuli von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej.

Jak podkreślali europosłowie PiS, jest ona twarzą tego stanu, w jakim dzisiaj jest Europa. Politycy podkreślali, że szaleństwo związane z Zielonym Ładem i centralizacją skutkuje tym, że ludziom żyje się zdecydowanie gorzej, a firmy uciekają z Europy. Prawo i Sprawiedliwość zarzuciło von der Leyen przede wszystkim szczyty hipokryzji i pozatraktatowe, bezprawne ingerencje w politykę wewnętrzną państw członkowskich - m.in. Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję