Reklama

Niedziela w Warszawie

Nowi prorektorzy UKSW

- Zaangażowanie, współpraca, poczucie odpowiedzialności za dobro UKSW to elementy, które będą stanowić trzon naszej współpracy w kolejnych latach - powiedział ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, rektor UKSW, wręczając powołania nowym prorektorom uczelni na kadencję 2024-2028.

2024-07-03 18:49

[ TEMATY ]

UKSW

UKSW

Od lewej: ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz., ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz., ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz.

Od lewej: ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz., ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz., ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski, dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz., dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kolegium rektorskie rozszerzy się o stanowiska prorektora ds. kadr i projektów oraz prorektora ds. promocji i współpracy z otoczeniem.

Podczas uroczystości ks. prof. Czekalski zwrócił uwagę na potrzebę nieustannego rozwoju UKSW. Rektor wyraził przekonanie, że nowa kadencja nie będzie tylko dobrą kontynuacją, ale przyniesie wiele nowych przestrzeni do działania na rzecz społeczności akademickiej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Pragnę wyrazić wdzięczność nowo powołanym prorektorom za przyjęcie tych odpowiedzialnych ról. Wierzę, że Państwa doświadczenie, wiedza, poczucie misji i zaangażowanie przyniosą naszemu uniwersytetowi wiele korzyści i pozwolą nam osiągać nowe, jeszcze ambitniejsze cele. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy kontynuować budowę przyjaznej, silnej i nowoczesnej uczelni, która będzie dumą nas wszystkich - powiedział ks. prof. Czekalski.

Prorektorem ds. studenckich i kształcenia pozostała na kolejną kadencję dr hab. Anna Fidelus, prof. ucz. Z UKSW jest związana od 2000 r., najpierw jako adiunkt w Instytucie Studiów nad Rodziną, następnie na Wydziale Nauk Pedagogicznych, gdzie w latach 2012-2016 pełniła urząd prodziekana. Od 2016 r. jest prorektorem ds. studenckich i kształcenia. Specjalista i ekspert w obszarze pedagogiki resocjalizacyjnej. Absolwentka Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN, gdzie ukończyła studia Executive Master of Business Administration.

Ks. dr hab. Marek Stokłosa, prof. ucz., dotychczasowy prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej został powołany na stanowisko prorektora ds. kadr i projektów. W latach 2016-2019 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, a w październiku 2019 r. został dziekanem Wydziału. Kierownik Zakładu Prawa Kościołów Wschodnich Kierownik Katedry Ustroju Kościoła i Kanonicznych Form Życia Konsekrowanego. Jest wykładowcą prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach, redaktor naczelny kwartalnika „Prawo Kanoniczne”. W kadencji 2020-2024 pełnił funkcję prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej.

Reklama

Ks. dr hab. Ryszard Sadowski, prof. ucz. został mianowany na stanowisko prorektora ds. nauki i współpracy międzynarodowej. Dotychczas związany z Wydziałem Filozofii Chrześcijańskiej UKSW, gdzie pełnił funkcje kierownika Katedry Ekofilozofii oraz dyrektora Instytutu Filozofii. Główne obszary badań naukowych nowego prorektora dotyczą zagadnień zrównoważonego rozwoju, różnorodności biokulturowej, ekologii kulturowej i historii środowiska. Ponadto w toku swoich badań naukowych wprowadza nowy nurt badawczy w Polsce zwany „religią i ekologią”. Redaktor naczelny czasopisma Studia Ecologiae et Bioethicae.

Dr hab. Sebastian Sikorski, prof. ucz. został powołany na prorektora ds. promocji i współpracy z otoczeniem. Do tej pory związany z Wydziałem Prawa i Administracji UKSW, zatrudniony w Katedrze Prawa Administracyjnego i Samorządu Terytorialnego. Kierownik ścieżki kształcenia w zakresie nauk prawnych oraz członek Rady Szkoły Doktorskiej UKSW. Współpracownik Telemedicine, Innovative Technologies and Digital Health Working Group Telemedicine, The European Federation of Internal Medicine (EFIM). Ekspert ds. e-zdrowia i prawa medycznego. Członek Sekcji Prawa Medycznego i Farmaceutycznego Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Ocena: +5 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na UKSW rozpoczyna się Festiwal Nauki

[ TEMATY ]

Warszawa

UKSW

Festiwal Nauki

Centrum Laboratoryjne Nauk Przyrodniczych UKSW

Jak oszacować liczbę cywilizacji we wszechświecie, gdzie w matematyce szukać paproci, czy pilotka to tylko kurtka? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy Festiwalu Nauki, który dziś rozpoczyna się na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

- Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno humaniści, jak i umysły ścisłe. Przekrój tematyczny jest bardzo szeroki – od odwiecznych dylematów nauki, takich jak pytania o pozaziemskie cywilizacje, aż po aktualne tematy, jak np. feminatywy w języku polskim - podkreślają organizatorzy wydarzenia. Festiwal Nauki rozpocznie się w poniedziałek 21 września o godz. 17:00 wykładem profesora Marka Wolfa z Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, który opowie o niezwykłym świecie fraktali. Następnego dnia dr Agnieszka Karolczuk, językoznawca przedstawi problemy współczesnej polszczyzny.

CZYTAJ DALEJ

5 lat temu popełniliśmy błąd głosując na Ursulę von der Leyen. B. Szydło o wyborach na szefa KE

2024-07-17 15:45

[ TEMATY ]

wybory

praworządność

europoseł Beata Szydło

Urszula von der Leyen

Łukasz Brodzik

Europoseł Beata Szydło

Europoseł Beata Szydło

Przed nami wybory szefa Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen próbuje przekonać do siebie większość frakcji w Europarlamencie, ale do końca nie może być pewna drugiej kadencji - twierdzi europoseł Beata Szydło. Była premier polskiego rządu, w wywiadzie dla portalu niedziela.pl twierdzi, że kandydatka Europejskiej Partii Ludowej nie nadaje się na najwyższą funkcję w Unii Europejskiej.

CZYTAJ DALEJ

Tour de France - Kwiatkowski trzeci na 18. etapie

2024-07-18 17:48

[ TEMATY ]

Tour de France

Michał Kwiatkowski

PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Michał Kwiatkowski zajął trzecie miejsce na 18. etapie kolarskiego wyścigu Tour de France, którego trasa liczyła 179,5 km i prowadziła z Gap do Barcelonnette. Wygrał Belg Victor Campenaerts przed Francuzem Matteo Vercherem. Pozycję lidera zachowa Słoweniec Tadej Pogacar.

Kwiatkowski (Ineos Grenadiers) siódmy raz w karierze ukończył etap TdF na podium. Ma na koncie dwa zwycięstwa. Peleton z Pogacarem (UAE Team Emirates) i czołowymi zawodnikami klasyfikacji generalnej miał kilkanaście minut straty do czołowej trójki.(PAP)

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję