Reklama

Franciszek

Indonezja: czołowe organizacje islamskie cieszą się na wizytę papieża Franciszka

Czołowi przedstawiciele największych organizacji islamskich Indonezji wyrazili radość z powodu zapowiedzianej na wrzesień wizyty papieża Franciszka w ich kraju. Przyjazd papieża jest szczególną okazją do umocnienia zaufania i harmonii między wspólnotami religijnymi, podkreślili przedstawiciele organizacji Nahdlatul Ulama i Muhammadiyah, poinformowała azjatycka agencja UCAN 25 lipca.

[ TEMATY ]

papież

Indonezja

islamiści

Monika Książek

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przedstawiciel liczącej około 50 milionów członków organizacji Muhammadiyah wyraził nadzieję, że ta wizyta wzmocni stosunki islamsko-katolickie i „zbuduje wzajemne zaufanie między nami”. Nie można zaprzeczyć, że „w naszym kraju panuje nieufność lub wzajemna podejrzliwość między jedną grupą a drugą” - stwierdził.

Według oficjalnego programu Franciszek spotka się z przywódcami muzułmańskimi w stolicy Indonezji, Dżakarcie, w meczecie Istiqlal, naprzeciwko katedry katolickiej. Obydwa miejsca kultu połączył Tunel Braterstwa. Otwarcie tego obiektu zaplanowano na sierpień.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Islam w największym pod względem liczby ludności kraju muzułmańskim na świecie jest tradycyjnie uważany za tolerancyjny wobec innych religii. Jednak w ostatnich latach w Indonezji większe wpływy zyskały radykalne ruchy islamskie. Podsycają je między innymi kaznodzieje i darczyńcy z państw Zatoki Perskiej, którzy w tym kraju Azji Południowo-Wschodniej chcą szerzyć fundamentalistyczny salafizm.

Podczas najdłuższej podróży apostolskiej w czasie swojego pontyfikatu papież Franciszek odwiedzi Indonezję w dniach od 3 do 6 września.

2024-07-25 17:38

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież pojedzie do Kenii

[ TEMATY ]

papież

Turin For Young - 2015 /FACEBOOK.PL

W czasie swej listopadowej podróży do Afryki papież Franciszek pojedzie także do Kenii. Potwierdził to Manoah Esipisu, rzecznik prezydenta tego kraju, Uhuru Kenyatty.

Wcześniej zapowiadano, że w dniach 27-29 listopada Ojciec Święty złoży wizytę w Ugandzie i Republice Środkowoafrykańskiej. Kenia ma być pierwszym etapem tej pierwszej afrykańskiej podróży apostolskiej Franciszka.
CZYTAJ DALEJ

Maria Magdalena jest bardzo ważną osobą w gronie apostołów

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Arkadiusz Bednarczyk

Obraz Marii Magdaleny z Malawy

Obraz Marii Magdaleny z Malawy

Rozważania do Ewangelii J 20, 1.11-18.

Wtorek, 22 lipca. Święto św. Marii Magdaleny
CZYTAJ DALEJ

Bp Sławomir Oder dla "Niedzieli": Niczego nie zamiotę pod dywan

– Nigdy nie zrobiłem niczego niezgodnego z prawdą i nie zamierzam zamiatać spraw pod dywan – mówi bp Sławomir Oder, przewodniczący zespołu ds. opracowania dokumentów komisji badającej wykorzystywanie seksualne w rozmowie z „Niedzielą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję