Wybrzmiały znane i mniej znane polskie kolędy, jak również kolęda amerykańska, białoruska i poświęcona walczącym żołnierzom Ukrainy.
– Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci w Polsce. Dziękujemy za zaproszenie księdzu proboszczowi. Cieszymy się, że możemy tutaj być razem z Wami i kolędować – mówiła Marina Towarnicka, prezes Fundacji Kultura Bez Granic, kierownik „Wspólnej Wędrówki” i przedstawiła pozostałych członków Zespołu, który stanowią: Witalij Oleszkiewicz, multiinstrumentalista, artysta orkiestry Teatru im. Janki Kupały w Mińsku, laureat międzynarodowych festiwali; Grażyna Komińcz, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu, pochodząca z miasta Lida na Białorusi, jest członkiem Towarzystwa Miłośników Kultury Polskiej Ziemi Lidzkiej. Wraz ze swoimi rodzicami od dziecka śpiewała w polskim zespole „Kresowiacy”; Natalia Kalada, była solistka Teatru Operowego w Mińsku na Białorusi, uznawana za najlepszy mezzosopran Białorusi. Po protestach zwolniona z pracy z tego powodu, że miała odwagę powiedzieć „nie” białoruskiemu reżimowi.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
O członkach zespołu mówił również ks. Andrzej Szyc, proboszcz parafii: – Pani Grażyna ma polski dyplom wyższej uczelni muzycznej, ale w Lidzie nie miała możliwości podjęcia pracy z tego powodu. Artyści musieli zostawić swoje domy, zawody, umiłowaną operę czy inne miejsca, w których pracowali. I dzisiaj zajmują się czymś zupełnie innym, a śpiewają właśnie w kościołach i innych miejscach. Ich piękny śpiew przenosi nas w trochę inną rzeczywistość, dla nich bardzo smutną. Serdecznie dziękujemy za wspólne kolędowanie i życzymy wytrwałości i lepszych czasów.
Po Mszy św. była możliwość rozmowy z artystami i nabycia ich płyty.