Reklama

Malarstwo jest dla mnie modlitwą

Matka Boża w dwóch wizerunkach...
Kaplica Cudownego Obrazu Matki Bożej
na Jasnej Górze.
Kaplica jak roziskrzony wotami wąwóz.
Wpływa do niego strumień.
W wylocie wąwozu
na tle promiennego błękitu nieba
jasna postać Matki Bożej Ostrobramskiej.
Matka Miłosierdzia
w srebrnej łodzi księżyca
przybywa w gościnę
do Jasnogórskiej Kaplicy.
W środku Kaplicy,
u stóp Matki Bożej Jasnogórskiej,
na brzegu strumienia
zakwitło bielą kwiatów młode drzewo.
Drzewo nadziei.
Aleksander Markowski

Przerażające, co dzieje się w świecie i w naszej Ojczyźnie. Co mogę czynić? Dawać świadectwo Prawdzie. Prawda jest najwyższym Dobrem – bo jest od Boga.

Celem istnienia sztuki jest otwarcie człowieka na Boga, Stworzyciela świata, na Jego słowa: NIECH STANIE SIĘ ŚWIATŁO. Boże światło rozpraszające ciemności to najwyższe Dobro. Sztuka jest narzędziem danym nam przez Boga dla ukazywania najwyższego Dobra – celu ludzkiego życia. Matka Teresa z Kalkuty mówiła: „Każdy jest ołówkiem w ręku Pana Boga”.

Reklama

Zapraszam na trwające w Częstochowie kameralne wystawy mojego malarstwa – w ognisku wychowawczym kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ul. Starzyńskiego 11 i w księgarni „Latarnik” przy ul. Łódzkiej 8/12.

Na Jasnej Górze są moje obrazy wota. Wśród nich ofiarowany Matce Bożej Królowej Polski obraz „W środku nocy” (olej, 380 x 520 cm) w jasnogórskim Arsenale. W Watykanie jest obraz „Drzewo nadziei”, ofiarowany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II przez archidiecezję częstochowską.

W częstochowskich kościołach pw. św. Wojciecha i pw. św. Maksymiliana są ołtarzowe obrazy „Jezu, ufam Tobie” (tryptyk) i „Św. Maksymilian”.

W archikatedrze pw. Świętej Rodziny obrazy: „Jezu, ufam Tobie”, „Św. Brat Albert”, „Św. Faustyna”. Na Kresach, na Białorusi w Wołożynie, w odbudowanym po bolszewickich zniszczeniach kościele św. Józefa jest obraz Patrona kościoła.

2013-12-10 13:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Wigry: zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

2021-09-18 20:43

[ TEMATY ]

KSM

Archiwum KSM

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

KSM na trwałe wpisał się w życie naszej diecezji

Od piątku 17.09.2021 r do niedzieli 19.09.2021 r., w pokamedulskim klasztorze na Wigrach trwa zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Diecezja ełcka gości w tym czasie przedstawicieli KSM z 20 diecezji.

Zebrani na tym spotkaniu druhny i druhowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozmawiają o sprawach ważnych dla ludzi młodych oraz podejmują wspólnie decyzje, które będą miały wpływ na dalsze funkcjonowanie Stowarzyszenia w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję