Reklama

Niedziela Częstochowska

Wchodząc na Tabor

Blisko setka młodzieży uczestniczyła 15 marca 2014 r. w pierwszym w tym roku kalendarzowym rejonowym dniu skupienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej. Gospodarzem tego wydarzenia był oddział KSM przy parafii św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników w Częstochowie, z księdzem asystentem Andrzejem Witkiem.

– Dni skupienia organizujemy po to, aby młodzi ludzie mogli spotkać się sami z sobą, ale przede wszystkim z Panem Bogiem. Jest to okazja do refleksji nad swoim życiem, swoimi postawami – mówi Klaudia Kozłowska, prezes KSM. Tematem marcowego spotkania były słowa: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie” (Mk 9, 7). To właśnie perykopa ewangeliczna o Przemienieniu Pańskim była podstawą do pracy w grupach. Ten punkt programu prowadzili klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Następnie ks. dr Robert Nemś wygłosił konferencję o osobie Jezusa Chrystusa w Ewangelii wg św. Marka. Słuchacze dowiedzieli się, że druga Ewangelia przedstawia Jezusa pełnego mocy, działającego cuda, wyrzucającego złe duchy, uzdrowiciela. Natchniony autor chciał, aby odbiorcy jego Pisma nie mieli wątpliwości co do Boskości Chrystusa.

Punktem kulminacyjnym była Eucharystia, której przewodniczył ks. Andrzej Witek, natomiast słowo pokrzepienia skierowane do obecnej młodzieży wypowiedział asystent diecezjalny ks. Robert Glen. – Bóg jest głodny miłości – mówił, wzywając młodych do nawiązywania głębokiej relacji z Bogiem. Zwrócił uwagę na nieustanną otwartość Boga na człowieka, której można jednak z własnej winy nie wykorzystać. Po Mszy św. odbyły się zabawy integracyjne. Młodzież tańczyła i chwaliła Boga w rytm muzyki, odbyła się również scenka opowiadająca o powstaniu tutejszego oddziału KSM.

Młodzież niewątpliwe wróciła do swoich domów umocniona spotkaniem Boga w Eucharystii, w słowie Bożym i w drugim człowieku. Teraz chodzi o to, aby to, czego młodzi doświadczyli, zaowocowało w ich zwykłej codzienności. Natomiast kolejny rejonowy dzień skupienia KSM odbędzie się w czerwcu.

2014-03-26 12:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Słuchać młodych i budować fundament - otwarcie Bazy Młodych i wdrażanie DODAJ DOBRA

[ TEMATY ]

KSM

Mat.prasowy KSM

To historyczna chwila i szczególny moment dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY”. Nastąpiło otwarcie Bazy Młodych KSM - domu dla młodzieży z całej Polski, który będzie przestrzenią dla rozwoju młodego człowieka oraz inauguracja rozpoczęcie wdrażania strategii rozwoju DODAJ DOBRA w FDM. Stawiamy na młodzież – na jej rozwój, zaangażowanie i kształtowanie w niej wartości.

16 grudnia uroczystego poświęcenia dokonał ks. bp. Adam Bab – delegat KEP ds. KSM. „Słowem kluczowym tego rozwiązania jest słowo "DOM". (...) W słowie „DOM" odnajdujemy pewien program życia, który nie jest nam wyłożony, tylko do którego jesteśmy zapraszani.” zaznaczył podczas homilii ksiądz biskup.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo do dziennikarzy: niech nasza komunikacja będzie wolna, czysta i serdeczna

2023-01-27 16:41

[ TEMATY ]

Częstochowa

Niedziela

dziennikarze

abp Wacław Depo

św. Franciszek Salezy

Maciej Orman/Niedziela

– Prośmy Jezusa, żeby posłał nam swojego Ducha dla świadectwa prawdy, aby pomógł nam uczynić naszą komunikację wolną, czystą i serdeczną – powiedział abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył 27 stycznia w redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Mszy św. w intencji dziennikarzy z okazji przypadającego trzy dni wcześniej wspomnienia ich patrona św. Franciszka Salezego.

Eucharystię koncelebrowali: ks. Mariusz Bakalarz – prezes Zarządu Instytutu NIEDZIELA, ks. Mariusz Frukacz – kierownik Referatu Środków Społecznego Przekazu Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, redaktor „Niedzieli” i organizator uroczystości, ks. Piotr Zaborski – dyrektor Katolickiego Radia Fiat, o. Andrzej Grad – paulin, dyrektor Radia Jasna Góra, ks. Przemysław Kosior – paulista, dyrektor generalny Edycji Świętego Pawła, oraz ks. Mariusz Trojanowski – sekretarz abp. Wacława Depo.

CZYTAJ DALEJ

Bosco Talent

2023-01-28 09:18

Zespół Szkół Salezjańskich "Don Bosco"

Salezjański zespół perkusyjny Drumline wzbudza zawsze wiele emocji i radości.

Salezjański zespół perkusyjny Drumline wzbudza zawsze wiele emocji i radości.

Swojego patrona św. Jana Bosco uczcił Zespół Szkół Salzejańskich „Don Bosco” we Wrocławiu.

31 stycznia obchodzimy w Kościele wspomnienie św. Jana Bosco, ale już w ten piątek Salez świętował dzień patrona szkoły. Ks. Bosco został wyróżniono w czasie Eucharystii, akademii czy też Bosco Talen. To właśnie święty z Turynu, człowiek wielu talentów i wielkiej miłości do młodych, inspiruje i motywuje wszystkich ludzi związanych ze szkołami salezjańskim po dzień dzisiejszy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję