Przemarsz rozpocznie się od Mszy św. w intencji uczestników o godz. 18.30 w kościele św. Jana Kantego przy ul. Krasińskiego 31 w Warszawie. Po Eucharystii zbiórka pod krzyżem znajdującym się przy wejściu do kościoła od strony ul. Krasińskiego.
Rozważania Drogi Krzyżowej przygotuje ks. Jakub Zinkow, wikariusz parafii św. Jana Kantego, który również fizycznie będzie przemierzał całą trasę.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W planach jest wspólny przemarsz, w tempie spokojnym i dostosowanym do większości. Jednak ze względu na długość i charakter trasy nie jest możliwe zagwarantowanie oczekiwania na każdą osobę, zwłaszcza przy ewentualnych przestojach. Dlatego organizatorzy proszą, aby każdy miał zapisany ślad trasy – np. w aplikacji Traseo (kod trasy: 383018). Zalecane jest także zachowanie ciszy na trasie, z wyjątkiem sytuacji, które tego wymagają. Chodzi o to, aby potraktować ten czas jako osobistą rozmowę z Bogiem – swoje wielkopostne czuwanie i refleksję nad Męką Pańską.
Reklama
Warto zabrać ze sobą czołówkę lub latarkę, odblaski lub kamizelkę odblaskową, telefon z aplikacją Traseo (kod: 383018) lub urządzenie z wgranym plikiem .gpx. (trasę można znaleźć również pod linkiem: https://www.traseo.pl/trasa/lesna-droga-krzyzowa-pielgrzymow-nadziei-2-25-warszawa-kanty?fbclid=IwY2xjawJhAglleHRuA2FlbQIxMAABHijwPGpL-FsOiOaDbHOlxQ1pDsRWhzCwM600xjSPTL8PaZ_XZjFh-z-E2uwl_aem_Z6uFQASOpx6xHS9HftYh3g), ciepły napój w termosie i wodę, prowiant: kanapki, batony, żele energetyczne, plecak – niewskazane są torby do ręki ani na ramię, różaniec – bo „choć to Droga Krzyżowa, wspólna modlitwa Koronką o 3:00 nad ranem to coś wyjątkowego i bardzo potrzebnego”.
Po całonocnej wędrówce wszyscy pielgrzymi zaproszeni są do kawiarenki przy kościele św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie, gdzie czekać będzie ciepła kawa, herbata i mały poczęstunek. Będzie to moment na złapanie oddechu, spokojne rozmowy i wspólne zakończenie drogi.
- Niech ta nocna droga stanie się dla każdego z nas czasem łaski, wyciszenia i głębokiego spotkania z Bogiem – zachęca Tomek Jerominek, koordynator LDKPN.
Udział w LDKPN odbywa się na własną odpowiedzialność. Każdy uczestnik samodzielnie dba o swoje bezpieczeństwo, odpowiednie wyposażenie, a w razie potrzeby – o możliwość rezygnacji i organizację transportu. Dobrze jest mieć przy sobie numer do bliskiej osoby lub sprawdzonej korporacji taksówkowej, która – w razie wyczerpania sił – będzie mogła odebrać uczestników z trasy. Choć prowadzi ona przez tereny leśne, to większość punktów znajduje się w pobliżu dróg publicznych.
Zapisy na LDKPN, która wyruszy w piątek 11 kwietnia, odbywają się przez maila: ldkpn.kanty@gmail.com.