Reklama

Niedziela Częstochowska

Bible-Ing. Kontemplacja Słowa...

Niedziela częstochowska 21/2014, str. 1

[ TEMATY ]

Biblia

Jowita Kostrzewska

Bible-Ing, polegający na publicznej kontemplacji Słowa Bożego, po raz kolejny odbył się w Częstochowie, tym razem spotkanie zostało zorganizowane 8 maja, w ramach Tygodnia Biblijnego, z inicjatywy Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.

Ponad 70 uczestników zgromadziło się na placu przed kościołem św. Jakuba Apostoła, by po błogosławieństwie i wspólnej modlitwie, w kilkuosobowych grupach, na placu Biegańskiego i wzdłuż Alei NMP, w milczeniu rozważać Ewangelię dnia, a potem dzielić się przeczytanym Słowem.

Reklama

Czytanie Pisma Świętego w miejscu publicznym jest świadectwem wiary, ma również wzbudzić w innych ludziach, pragnienie karmienia się Słowem Bożym. Umożliwiając zainteresowanym przechodniom i obserwatorom włączenie się do kontemplacji, uczestnicy wydarzenia rozdawali egzemplarze Ewangelii wg św. Marka, ufundowane przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”. – Wierzę, że dzięki temu wiele osób, być może po raz pierwszy, będzie mogło przeczytać Słowo Boże i w ten sposób odkrywać Jezusa Chrystusa, Zbawiciela – powiedział „Niedzieli” ks. Michał Krawczyk, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej, organizator spotkania.

– Bible-Ing gromadzi coraz więcej osób. Po osobistym rozważaniu i spotkaniu się ze Słowem Bożym dzielimy się tym, co Pan Bóg mówi do naszego serca, i to pogłębia naszą wiarę. W ten sposób dla siebie nawzajem jesteśmy umocnieniem, ale też świadectwem dla tych, którzy może są tylko przechodniami, ale którzy może zobaczą, zastanowią się i może otworzą Pismo Święte w domu – dodał ks. Michał Krawczyk

– Uczestniczenie w tej wielkiej ewangelizacji jest dla nas ważną sprawą. Rozważaliśmy Ewangelię wg św. Marka, w której Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem, kocha swoje owce, ale że są też inne owce, które trzeba doprowadzić do owczarni. I właśnie doprowadzenie tych drugich owiec do Chrystusa to ewangelizacja. Czujemy się powołani do tego, by mówić ludziom o Jezusie, żeby żyć miłością, tak jak Jezus nakazuje – dzieliła się z nami Elżbieta Szewczyk, uczestniczka spotkania.

Reklama

Również Katarzyna Czerniak powiedziała, że przez udział w Bible-Ing chciała pokazać, że „katolicy też mogą działać i ewangelizować innych ludzi nawet poprzez takie małe czyny i gesty, jak czytanie Pisma Świętego w Alejach”. – Ludzie reagują bardzo subtelnie, widać, że zwracają na nas uwagę i że wpływa to na nich w jakiś sposób – mówiła Katarzyna.

Dla Ireny Klimek udział w Bible-Ing to „świadczenie o miłości Jezusa i publiczne wyznanie wiary”. – Nie wstydzę się tego i chcę, żeby przez to świadectwo inni ludzie, a szczególnie ci, którzy życiowo się pogubili, mogli poznawać Pana Boga i odnajdywać drogę do Niego – podkreśliła Irena Klimek.

2014-05-22 10:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Płacz i zgrzytanie zębów

Niedziela Ogólnopolska 30/2020, str. V

[ TEMATY ]

Biblia

elementarz

Hans Memling Sąd Ostateczny

Sformułowanie o płaczu i zgrzytaniu zębów pojawia się w Ewangelii wg św. Mateusza sześć razy. Zawsze wiąże się z dramatem człowieka rozgrywającym się w momencie zakończenia jego życia, gdy ludzkie czyny zderzają się z osądem Boga. Za pierwszym razem Jezus mówi o łasce utraconej przez ludzi powołanych do królestwa Bożego, pochodzących z narodu wybranego. Oni ową łaską wzgardzili lub jej nie rozpoznali (por. Mt 8, 12). Następnie wskazuje na tych, którzy dopuścili się czynów niegodziwych (por. Mt 13, 41-43. ?50). Tu nie określa pochodzenia owych ludzi. W kolejnych fragmentach jest mowa o osobach, które okazały się niegodne królestwa Bożego (por. Mt 22, 13), uciskały tych, nad którymi powierzono im pieczę, i zamiast troszczyć się o ich dobro, oddały się pijaństwu i obżarstwu (por. Mt 24, 49-51) lub nie rozwinęły danej im łaski (por. Mt 25, 30).

CZYTAJ DALEJ

Św. Szarbel – przybytek, w którym Bóg objawia się światu

[ TEMATY ]

św. Charbel

św. Charbel Makhlouf

Agnieszka Bugała

W ogólnopolskim kalendarzu liturgicznym przypada dziś wspomnienie libańskiego świętego Szarbela Machlufa. Ten żyjący w XIX wieku zakonnik i pustelnik obrządku maronickiego jest dziś jednym z najbardziej znanych i czczonych świętych chrześcijańskich na świecie.

Św. Szarbel uważany jest za jednego z największych cudotwórców pośród świętych Kościoła. Zarejestrowano już kilkadziesiąt tysięcy uzdrowień za jego wstawiennictwem, które są czytelnym znakiem Bożej obecności we współczesnym świecie. Co roku do jego grobu, znajdującego się w klasztorze w miejscowości Annaja, przybywa ponad 4 mln pielgrzymów.

CZYTAJ DALEJ

1 sierpnia – plan uroczystości rocznicowych

2021-07-28 12:55

[ TEMATY ]

Częstochowa

rocznica

Powstanie Warszawskie

Bożena Sztajner/Niedziela

W niedzielę 1 sierpnia odbędą się w Częstochowie uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Obchody rozpocznie Msza św. w kościele rektorackim Najświętszego Imienia Maryi pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerują w al. Sienkiewicza, pod Pomnik Nieznanego Żołnierza.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję