Reklama

Modlitwa

Październikowy Różaniec misyjny online - czas zacząć!

Październik jest miesiącem modlitwy różańcowej. Stowarzyszenie Salezjański Wolontariat Misyjny MŁODZI ŚWIATU przygotowało na ten okres propozycję rozważań misyjnych, które dostępne są na stronie internetowej pod adresem: http:// swm.pl/rozaniec

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

Każdej z tajemnic przypisano inną intencję. I tak, rozważając Tajemnice Radosne modlimy się w intencji dzieci ulicy w krajach dotkniętych konfliktami zbrojnymi,

Tajemnice Bolesne o stały dostęp do wody dla mieszkańców żyjących w obszarach dotkniętych suszą,

Tajemnice Chwalebne o dostęp do edukacji dla ubogich dzieci na całym świecie,

Reklama

natomiast Tajemnice Światła w intencji misjonarzy i wolontariuszy świeckich posługujących w krajach misyjnych.

Rozważania zostały przygotowane zarówno w formie audio z lektorem (możliwość odsłuchania i pobrania rozważań) oraz w formie tekstowej (pliki PDF).

Ideą Październikowego Różańca Misyjnego Online jest zachęcenie do codziennej modlitwy różańcowej w intencji misji katolickich na świecie i spraw z nimi związanych.

Każdego dnia rozważajmy inną tajemnicę różańcową.

Tylko modlitwa jest w stanie zmienić nas jako ludzi, bowiem w modlitwie to sam Bóg przemawia do nas.

Tylko w modlitwie Bóg Objawia nam to co jest najistotniejsze w naszym życiu.

Pytanie tylko czy my, zagłuszani codziennymi sprawami chcemy i potrafimy Go nadal słuchać ?!

Zachęcamy do wspólnej modlitwy.

2014-09-30 17:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Heres: Polska może być bezpieczna, jeśli ludzie bardziej uwierzą Matce Bożej

[ TEMATY ]

różaniec

świadectwo

Heres

Znany raper i ewangelizator Heres z grupy Wyrwani Z Niewoli, w specjalnym wywiadzie z portalem niedziela.pl, w nawiązaniu do swojego najnowszego utworu pt. Pod Twoją Obronę, opowiada o sile modlitwy różańcowej i jego sposobach na trwanie z Maryją przy Jezusie.

Czy Twoim zdaniem możliwa jest jedność Polaków?

CZYTAJ DALEJ

Wypatrzeni przez Maryję - Dzień Życia Konsekrowanego na Jasnej Górze

2023-02-02 10:05

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Adobe Stock

Jasna Góra to dla wielu osób konsekrowanych miejsce ich powołania, dziękczynienia i zawierzenia swej służby Bogu na wzór Maryi. W obchodzony dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego także tutaj trwa modlitwa pielgrzymów za siostry, ojców, braci i świeckich żyjących według rad ewangelicznych.

- Mamy w sercu Kościoła, na jego zapleczu takie osoby, które poświęcają swoje życie. Nie zakładają domów, nie robią kariery, żyją w czystości, ubóstwie i pokorze, ale podejmują wiele dzieł miłosierdzia i są takimi prostymi osobami, ale z wielkim duchowym zapleczem - tak o osobach konsekrowanych mówił w rozmowie z @JasnaGóraNews bp Andrzej Przybylski delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań.

CZYTAJ DALEJ

Podkarpacie: rok 2023 ogłoszony „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”

2023-02-03 16:31

[ TEMATY ]

rodzina Ulmów

podkarpackie

Wojciech Pysz/wikimedia.org

Sejmik Województwa Podkarpackiego jednogłośnie przyjął uchwałę o ustanowieniu roku 2023 „Rokiem Rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów z Dziećmi”. W grudniu papież Franciszek zdecydował o publikacji dekretu o męczeństwie Sług Bożych z Markowej. Ich beatyfikacja ma się odbyć w tym roku na terenie archidiecezji przemyskiej.

- Chcemy, by istota rozwoju naszej wspólnoty opierała się na mocy chrześcijańskiego i patriotycznego kanonu wartości, który swą heroiczną postawą ukazała rodzina Ulmów – powiedział podczas sesji sejmiku marszałek województwa Władysław Ortyl.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję