Reklama

Głos z Torunia

W drodze na ŚDM

Wraz z końcem lutego młodzież z diecezji toruńskiej wzięła udział w międzynarodowym Projekcie Countdown realizowanym przez Stowarzyszenie GPS Kalwaria mającym na celu umożliwienie wspólnego działania młodym z całego świata, a także promocję miejsc, z których pochodzą autorzy nadsyłanych fotografii i zaprezentowanie inicjatyw, w które są zaangażowani

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Spójrz na to!

Codziennie na stronie projectcountdown.com oraz na fanpage’u Countdown pojawiają się zdjęcia ludzi z różnych stron świata. Elementem wspólnym tych zdjęć jest przekaz: liczba dni pozostałych do spotkania z papieżem w Krakowie w 2016 r. Pod każdą fotografią umieszczany jest komentarz w językach: polskim, angielskim i hiszpańskim.

Zdjęcie diecezjan oraz materiały wykonane podczas warsztatów fotograficznych na wyjeździe Szkolnych Kół Caritas rejonu grudziądzkiego na oficjalnej stronie oraz na fanpage’u: www.facebook.com/projectcountdown ukazały się 27 lutego. Obok młodzieży z Torunia i Grudziądza, która w kreatywny sposób pokazała światu, że do ŚDM pozostało 514 dni, znalazł się także ks. Michael Tetsuya Kawaguchi z Akashi w Japonii. Dzień wcześniej, 26 lutego, w projekcie wzięli udział młodzi z Singapuru i Chile, a 28 lutego do ŚDM odliczała młodzież z Indii i Austrii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak wziąć udział w Projekcie Countdown? Wystarczy wpisać swoje dane w harmonogram dostępny na podanej stronie internetowej, wysłać zdjęcie w rozmiarze minimalnym 1600x1070 px najpóźniej na 3 dni przed datą publikacji na adres: photo@projektcountdown.com. Fotografie powinny być opisane imieniem, liczbą dni przedstawioną na zdjęciu i krajem, z którego pochodzi autor (na podst. projectcountdown.com).

Byłeś na Światowych Dniach Młodzieży? Prześlij swoje świadectwo!

W 2016 r. będziemy obchodzić 25-lecie Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie. Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży gromadzi świadectwa osób, które chcą podzielić się doświadczeniem jedności młodego Kościoła, gościnności gospodarzy, które chcą pokazać innym entuzjazm towarzyszący wolontariatowi podczas ŚDM czy napisać o tym, co ich poruszyło podczas spotkania z papieżem. Świadectwa wraz z fotografiami prosimy kierować na adres: biuro@sdm2016.torun.pl, w tytule wpisując „Świadectwo”.

2015-03-19 11:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poszukiwania noclegów dla pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

DOMINIK RÓŻAŃSKI

Do końca lutego znane będą pierwsze szacunki dotyczące liczby miejsc noclegowych dla pielgrzymów na ŚDM Kraków 2016. Na podstawie poprzednich edycji ŚDM można się spodziewać, że ok. 400 tys. młodych zgłosi chęć skorzystania z zakwaterowania oferowanego przez organizatorów. Wciąż także można zgłaszać deklaracje przyjęcia pielgrzymów.
CZYTAJ DALEJ

Dzisiejsza Ewangelia mówi o cudzie rozmnożenia chleba

2025-04-10 10:09

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Giovanni Lanfranco Cudowne rozmnożenie chleba i ryb

Rozważania do Ewangelii J 6, 1-15.

Piątek, 2 maja. Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
CZYTAJ DALEJ

Białoruś: kapłan katolicki skazany na 13 lat więzienia za wymyślone przestępstwa

2025-05-01 16:21

[ TEMATY ]

Białoruś

Karol Porwich/Niedziela

Proboszcz parafii katolickiej Matki Bożej Fatimskiej i św. Jozafata Kuncewicza w Szumilinie (diecezja witebska) na Białorusi ks. Andrzej Juchniewicz OMI został 30 kwietnia skazany na 13 lat więzienia. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny i ma być zgłoszona apelacja od niego. Ks. Juchniewicz jest drugim kapłanem katolickim w tym kraju, który otrzymał tak surową karę, a jego proces toczył się przy drzwiach zamkniętych, bez dopuszczenia na salę rozpraw środków przekazu i publiczności.

Jako oblat Maryi Niepokalaej jest on nie tylko proboszczem w Szumilinie, ale także przewodniczącym Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich na Białorusi. Jego parafia jest narodowym sanktuarium fatimskim w tym kraju. Zatrzymano go w maju ub.r. za zamieszczenie w sieci zdjęca z flagami: biało-czerwono-białą niepodległej Białorusi (ale zakazanej tam przez reżym Alaksandra Łukaszenki) i ukraińskiej. Początkowo zarzucano mu "działalność dywersyjną", a następnie przestępstwa "przeciw nietykalności płciowej", których miał się rzekomo dopuściić 10 lat temu. Kapłan stanowczo zaprzeczył tym zarzutom oraz mówił o sfabrykowanej sprawie i o poddawaniu go torturom w SIZO (czyli izolatce śledczej - wstępnym aresztowaniu). Również sami wierni oświadczyli, że nie było na niego skarg ani przed laty, ani później.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję