W Centrum Charytatywno-Edukacyjnym Caritas Polska w Warszawie w styczniu odbyło się spotkanie Diecezjalnych Koordynatorów Roku Caritas. Zostały omówione i podsumowane wydarzenia, jakie Caritas organizowała w Roku Jubileuszu 25-lecia. Przez cały rok na terenie Polski odbywały się koncerty, spotkania i sympozja. Każdy miesiąc Roku Caritas był poświęcony innemu segmentowi działalności Caritas, np. styczeń – „Niepełnosprawni”, kwiecień „Wolontariat”, sierpień „Tornister pełen uśmiechów”, wrzesień „Kromka Chleba Caritas”, grudzień „Dzieci” i program pomocy „Skrzydła”.
Przedstawiciele Caritas Diecezjalnych i Caritas Polska mieli okazję do wymiany doświadczeń i określenia planów na trwający właśnie Rok Miłosierdzia.
Uroczystą chwilą tego dnia było wręczenie Złotych Medali Dyrektora Caritas Polska Koordynatorom Roku Caritas. Także nasza diecezja została wyróżniona! Na zakończenie uroczystej Eucharystii Przewodniczący Komisji Charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski, bp Wiesław Szlachetka za zorganizowanie wrześniowego wydarzenia pod nazwą „Kromka Chleba Caritas” na Rynku Wielkim w Zamościu, wyróżnił medalami nasze Koordynatorki Roku Caritas: Anetę Tryniecką – Diecezjalnego Koordynatora Wolontariatu Caritas i Magdalenę Tijani – Koordynatora Wolontariatu Caritas Rejonu Zamość.
Ks. Krzysztof Kisielewicz, s. Barbara Konobrodzka i ks. Zbigniew Średziński zakończyli
swoją pracę w Caritas
W tym roku przypada 20-lecie działalności Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Okazją do dziękczynienia Bogu i ludziom za wszelkie otrzymane i wyświadczone dobro była uroczysta gala, która odbyła się w Drohiczynie w niedzielę 19 października
Uroczystości rozpoczęła dziękczynna Eucharystia w drohiczyńskiej katedrze pw. Trójcy Świętej. Mszy św. koncelebrowanej przewodniczył bp Antoni Dydycz. „Najważniejsza jest miłość – mówił w homilii Ksiądz Biskup. – Z Bożej miłości wyrasta nasza ludzka miłość. Daje ona o sobie znać w różnych okolicznościach i pod różnymi postaciami, jest fundamentem każdej rodziny, stanowi podstawę międzyludzkich więzi, to dzięki niej patrzymy na każdą osobę ludzką jako na kogoś nam bliskiego. Miłość jest też swego rodzaju źródłem wrażliwości na cierpienie, choroby i wszelkie ludzkie niedostatki. Z miłości Chrystusowej wyrasta Caritas. Dziś chcemy z całego serca dziękować Panu Bogu za to, że obdarza nas swoją miłością, i za to, że wszczepia w nas miłość”.
Chociaż po raz pierwszy w historii Szkocji większość ludności nie wyznaje żadnej religii, to jednak 39 procent Szkotów to chrześcijanie, którzy mocno utożsamiają się z wiarą w jedynego Boga.
W ogólnokrajowym badaniu przeprowadzonym przez Logos Scotland zapytano chrześcijan o ich uczestnictwo w kościele, doświadczenie w pogłębianiu swojej wiary i wiedzy teologicznej oraz gotowość do udziału w dyskusjach publicznych.
Przed grudniem Papież Leon XIV odwiedzi Liban - powiedział w wywiadzie telewizyjnym patriarcha maronicki, kardynał Bechara Boutros Rai - podaje na komunikatorze X amerykańska agencja katolicka CNS.
Zdaniem agencji Liban miałby być jednym z etapów tej samej podróży, którą Ojciec Święty planuje pod koniec listopada b.r. do Turcji na ekumeniczne obchody 1700. rocznicy soboru w Nicei.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.