Reklama

Laureaci statuetki "Człowiek Człowiekowi" 2003

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Waldemar Gwozdowski

Lekarz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. Od kilku lat prowadzi poradnię przeciwbólową na terenie Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp. Od 1996 r. działa aktywnie w gorzowskim hospicjum stacjonarnym i domowym jako niepełnoetatowy pracownik, jednakże czas poświęcany przez niego osobom chorym, zarówno w hospicjum, jak i w ich domach, kilkakrotnie przekracza wymiar czasu pracy przewidziany w umowie o pracę. Określany jest jako "Gorzowski Doktor Judym". Wnioskodawcą jest Gorzowskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera.

Jadwiga Paliga

Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, w którym działa jako wolontariuszka od ponad 20 lat. Założycielka Warsztatów Terapii Zajęciowej "Arka" w Głogowie, w których pracuje od 1995 r. Przygotowała szereg projektów, których celem jest niesienie pomocy osobom z upośledzeniem umysłowym, m.in. Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, przedszkola integracyjnego, "szkoły życia" i klas integracyjnych. Wnioskodawcami były Wspólnota Cichych Pracowników Krzyża oraz parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głogowie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Marian Świło

Od roku 1993 kierownik-wolontariusz Jadłodajni dla Ubogich przy parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Swoją pełną poświęcenia i gospodarności postawą zdobył zaufanie darczyńców, jak i współpracowników. Wniosek złożyło Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp.

Jadwiga Żywalewska

Od 2000 r. prezes Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie. Działalność na rzecz ubogich i potrzebujących rozpoczęła w roku 1992 w parafialnej grupie charytatywnej. Zaangażowana w organizację wypoczynku dla dzieci, działalność punktu zbierania i przekazywania odzieży używanej. Zawodowo pracuje jako nauczycielka w przedszkolu; jest także członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wnioskodawcą był Parafialny Zespół Caritas przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rzepinie.

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie ma takiego problemu, którego nie rozwiązałby Różaniec

Niedziela Ogólnopolska 40/2024, str. 14-16

[ TEMATY ]

różaniec

Karol Porwich/Niedziela

W objawieniach fatimskich Maryja nieustannie przypominała o sile modlitwy różańcowej. Podczas każdego z sześciu spotkań z trojgiem pastuszków przekazywała jedno, niezmienne przesłanie: „Odmawiajcie Różaniec”. Ta prośba, powtarzana niczym refren, stała się najważniejszym elementem objawień.

W maju Matka Boża wzywała: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny”. Z każdym kolejnym miesiącem Jej głos rozbrzmiewał coraz silniej, jakby przypominał o pilności prośby. W czerwcu było to niemal jak wezwanie do codziennego rytuału: „Chciałabym, abyście każdego dnia odmawiali Różaniec”. Lipiec przyniósł kolejne napomnienie: „Trzeba w dalszym ciągu codziennie odmawiać Różaniec”, a w sierpniu Maryja powiedziała: „Chcę, abyście nadal odmawiali codziennie Różaniec”. We wrześniu Matka Boża jeszcze raz przypomniała o sile tej modlitwy, mówiąc: „Odmawiajcie w dalszym ciągu Różaniec, żeby uprosić koniec wojny”.
CZYTAJ DALEJ

Być w drodze z Jezusem!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 51-56

Wtorek, 30 września. Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
CZYTAJ DALEJ

Ojciec Joachim Badeni OP, mistyk – 15 lat po śmierci znów przemawia do współczesnego człowieka

2025-10-01 17:09

info.dominikanie.pl

Ojciec Joachim Badeni OP – człowiek modlitwy, mistyk– 15 lat po śmierci znów przemawia do współczesnego człowieka dzięki książce „Amen. O rzeczach ostatecznych”. Osoby, dla których był przewodnikiem, dziś mogą pomóc w przygotowaniach do jego beatyfikacji, dzieląc się osobistymi świadectwami wiary, łask i spotkań z dominikaninem.

W tym roku minęło 15 lat od śmierci znanego i kochanego przez wielu dominikanina, ojca Joachima Badeniego – cenionego kaznodziei, duszpasterza i mistyka. Urodził się w arystokratycznej rodzinie i ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję