Znany z przywiązania do tradycyjnych wartości i obrony małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety twórca jednej z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie – Mozilla Firefox – Brendan Eich, po wymuszonym ustąpieniu z firmy, które było następstwem nacisku homoseksualnego lobby, stworzył nową, w pewnym sensie rewolucyjną przeglądarkę internetową. Nazwał ją Brave. Historia Eicha jest o tyle ciekawa, że to jeden z niewielu globalnych top menedżerów, którzy nie bali się wesprzeć tradycyjnego rozumienia związku małżeńskiego przeciw agresywnym i wpływowym środowiskom, które chcą zrównać z małżeństwem związki jednopłciowe. Spotkał go za to środowiskowy ostracyzm, a w internecie i w innych mediach wylano na niego morze hejtu; nazywano go m.in. rasistą, nazistą i stosowano jeszcze gorsze inwektywy.
Eich przekazał pieniądze na wsparcie walki o zablokowanie w amerykańskiej Kalifornii prób wprowadzenia prawa uznającego związki homoseksualne. A kwota była stosunkowo niewielka – zaledwie 1000 dol.
Nowa przeglądarka różni się od dotychczasowych, które stoją bardziej za globalnymi markami niż za zwykłym użytkownikiem. Brave ogranicza liczbę wyskakujących reklam, redukuje możliwości śledzenia internetowej aktywności użytkowników i przyspiesza wyszukiwanie informacji.
Pomóż w rozwoju naszego portalu