Reklama

Dla nas i całego świata

O tym, kim jest Maryja w życiu abp. Salvatore Pennacchia, nuncjusza apostolskiego w Polsce, jakie znaczenie ma dla niego modlitwa różańcowa, a także jak dobrze i mądrze przeżyć czas Wielkiego Postu – możemy przeczytać w marcowym numerze miesięcznika formacyjnego „Różaniec”. W miesięczniku można również przeczytać o niezłomnej postawie Żołnierzy Wyklętych, o potencjale osób starszych i chorych w dziele ewangelizacji, a także o istocie Wielkiej Pokuty oraz sensie umartwienia i zadośćuczynienia w naszym życiu.

W kontekście Wielkiego Postu został podjęty temat: „Dla nas i całego świata”. „Niech modlitwie towarzyszą czyny miłosierdzia – radzi abp Pennacchio. – Praktykując modlitwę do Maryi, mamy przekształcać tę modlitwę w czyn, mamy nią żyć, świadcząc uczynki miłości, przede wszystkim wobec ludzi potrzebujących”. Ks. Wojciech Przybylski zaś w tekście o Jezusie Wynagradzającym przytacza przykład Sary Winter – byłej feministki, która radykalnie zmieniła poglądy i stanęła po stronie obrońców życia. Ważne jest jej ostrzeżenie skierowane do kobiet planujących aborcję. Autor przypomina również cenne pouczenie, którego udzielił św. Filip pewnej osobie, która plotkowała: kazał jej oskubać kurę z piór, rozrzucić je na różne strony, a potem pozbierać. Rozrzucone na wietrze pióra, których pozbieranie jest niemożliwe, to nasze grzechy języka! A zniszczenia dokonane przez nasze grzechy może naprawić jedynie Pan Bóg.

Na łamach „Różańca” znajdziemy wskazówki, jak zadośćuczynić za grzechy – m.in. przez: naprawienie materialne wyrządzonej krzywdy, modlitwę, ofiarę, dzieło miłosierdzia, służbę bliźniemu, wyrzeczenie czy akceptację niesionego krzyża. Przypominamy, że siłą apostolskiego życia i wynagrodzenia za grzechy są słowa: „Zło dobrem zwyciężaj!”. A „pokuta i umartwienie mają największy sens, gdy pomagają dostrzec potrzebę drugiego i prowadzą do okazania tej drugiej osobie miłosierdzia”.

Reklama

Jest też wymowne świadectwo Macieja Bodasińskiego – ewangelizatora, rekolekcjonisty, filmowca, męża i ojca 4 synów, a także współorganizatora Wielkiej Pokuty, która 15 października 2016 r. zgromadziła na Jasnej Górze ponad 100 tys. osób.

Zachęcamy do lektury!

Miesięcznik „Różaniec” można nabyć w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20, 04-476 Warszawa, tel. 22 673 58 39, lub na www.rozaniec.eu i www.sklep.loretanki.pl . Jest dostępny także w wersji elektronicznej.

2017-03-22 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na dyskotekę w Adwencie?

Niedziela warszawska 49/2005

Graziako/Niedziela

„Koleżanka zaprosiła mnie na osiemnastkę do modnego klubu. Impreza odbędzie się w Adwencie. Wiem, że będą tańce przy głośnej muzyce. Bardzo chciałabym pójść, ale nie wiem, czy mogę. W końcu Kościół nakazuje w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
Martyna z Piastowa

CZYTAJ DALEJ

Dzieciaki z lampionami

[ TEMATY ]

adwent

roraty

Karol Porwich/Niedziela

Zgaszone światła, klimat podekscytowania, zapalony lampion w dłoni i masa uśmiechniętych znajomych dookoła. Tak było dawniej, gdy byliśmy młodsi. A dziś? Zgaszone światło, klimat podenerwowania, zmuszający cię do zdobycia coraz większej liczby lajków, świecący ekran smartfona w dłoni i masa sztucznych uśmiechów na fejsie. Zgadłem?

Nie chodzi mi o pouczanie – chodzi raczej o dotarcie do prawdy, która jak adwentowy lampion wniesie w nasze życie trochę światła. Możemy iść z pędem tego świata i wyśmiewać wszystko, co związane z Bogiem i Kościołem. Możemy też, z odwagą i wrażliwością, spróbować odkryć, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi.

CZYTAJ DALEJ

Premier: całość rosyjskiej ropy powinna być objęta sankcjami

2022-11-28 14:57

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Marcin Obara

Całość rosyjskiej ropy powinna być objęta sankcjami; życzyłbym sobie, by UE podejmowała szybkie, odważne decyzje, a Polska będzie wśród pierwszych krajów, które będą się do tych decyzji stosować - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie PiS premier został zapytany, kiedy rosyjska ropa przestanie płynąć do Polski i co z rurociągiem "Przyjaźń".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję