Reklama

Wczoraj • dziś • jutro

Gdzie Jesteś?

„Świat jest teraz niby tłocznia: wyciska się tu oliwę. Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę” – tak pisał dawno temu św. Augustyn, kiedy to barbarzyńcy wdzierali się w świat rzymskiej cywilizacji.

Godzina próby i dzisiaj nastała. Europę najeżdżają migranci nie tyle uciekający przed wojną, ile szukający łatwego życia na zasiłku. A zachodni przywódcy zdeformowani lewacką ideologią zamiast ratować Unię Europejską, swoimi decyzjami pogrążają ją jeszcze bardziej w chaosie. Nie potrafią inaczej, albowiem są zakładnikami swojej ideologii, która pod płaszczykiem altruizmu, czyli robienia wszystkim dobrze, kryje normalny cynizm wyrażony słowami prezydenta Francji, że ważniejsze od zasad są pieniądze, nasze pieniądze! „Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę” .

W Polsce portale internetowe, gazety, telewizje i rozgłośnie radiowe (przepraszam, że ich nie wymieniam z nazwy, ale Państwo sami wiedzą, kto jest kto), opanowane przez totalną opozycję, z cynicznymi liderami na miarę Hollande’a, pospołu z pożytecznymi idiotami, którzy nie wiedzą, że takimi są, i z nawet sporą rzeszą nadwiślańskich lewaków leją na głowy normalnych Polaków strumienie kłamliwych faktów, nienawistnych komentarzy. „Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę”.

Reklama

Jak się bronić przed tak zmasowanym atakiem? Jak pozostać oliwą w naczyniu, a nie kloaczną pianą? Najpierw operację na obywatelskich mózgach przeprowadziła czerwona ekipa za czasów PRL-u, potem postkomunistyczni chirurdzy społeczni po 1989 r. dokończyli dzieła. A ponieważ mózg ma zdolności regeneracyjne, do działań profilaktycznych przystąpiła nowa lewica, o której mówi się – lewacka. Za pomocą narzędzi poprawności politycznej zablokowali wszelkie rzeczywiste informacje. Zabijanie dzieci nazwano aborcją, rozbito naturalną płciowość na dziesiątki płci, wmówiono facetom, że w zasadzie nie różnią się niczym od kobiet, chrześcijaństwo – szczególnie w wydaniu katolickim – jest złem, najnowsza zdobycz – islam jawi się zaś jako samo dobro... i można by tak długo mnożyć zarzuty, albowiem każda dziedzina życia została zdekonstruowana. Jeżeli spłaszczam konkluzję, to przepraszam, generalnie jednak można określić poprawność polityczną jako walkę z całym chrześcijańskim dziedzictwem i światopoglądem. „Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę”.

Przeczytałem gdzieś u kogoś o pewnych XVII-wiecznych handlarzach niewolników – „comprachicos”, którzy trudnili się łowieniem dzieci. Byli na tyle okrutni, że te biedne dzieci wsadzali do małych pojemników, aby ich ciała, rosnąc, deformowały się. A potem tak spreparowane małe potworki sprzedawali z dużym zyskiem do cyrków i objazdowych bud z osobliwościami. Mam wrażenie, że współcześni postmarksistowscy przeciwnicy Pana Boga jak owi „comprachicos” okaleczyli i wciąż okaleczają wielu, wpychając ich do przyciasnych – jak na ludzki umysł – probówek lewicowej ideologii. Widzimy ich i słyszymy. Pamiętaj, Drogi Czytelniku: „Jeśli jesteś pianą, spływasz do kloaki. Jeśli jesteś oliwą, pozostajesz w naczyniu na oliwę”.

2017-03-22 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Studnicki: nie można ukarać nieżyjącego już sprawcy, ale trzeba pomóc osobom, które skrzywdził

2022-11-28 10:02

[ TEMATY ]

ks. Piotr Studnicki

Episkopat News

Ks. Piotr Studnicki

Ks. Piotr Studnicki

Delegaci diecezji bielsko-żywieckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej oraz pelplińskiej proszą o kontakt osoby, które zostały skrzywdzone przez ks. Eugeniusza Surgenta. Komunikaty w tej sprawie zostały odczytane w parafiach, w których niegdyś posługiwał duchowny na terenie tych trzech diecezji.

– Ogrom krzywdy wyrządzonej przez ks. Eugeniusza Surgenta szokuje i przeraża, ale tym bardziej w tym momencie powinniśmy myśleć o osobach skrzywdzonych. Sprawca już nie żyje, nie można przeprowadzić procesu karnego, ale pokrzywdzeni przez niego do dziś noszą w sobie bolesne skutki jego przestępstw. Należy im pomóc. Dlatego ważna jest inicjatywa diecezji, na terenie których duchowny przed laty pracował i odczytanie w parafiach, w których posługiwał ks. Surgent komunikatów skierowanych do skrzywdzonych – podkreśla ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

„Jasna Góra 640 lat. Misterium trwania” - jutro spotkanie w Sali Papieskiej

2022-11-28 20:22

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bł. kard. Stefan Wyszyński

pl.wikipedia.org

Kard. Stefan Wyszyński

Kard. Stefan Wyszyński

Siedemdziesiąt lat minie 29 listopada od podania wiadomości o wyniesieniu przez papieża Piusa XII prymasa Polski abp. Stefana Wyszyńskiego do godności kardynała w 1952 r. Ten dzień został wybrany na spotkanie pt. „Jasna Góra 640 lat. Misterium trwania”. Rozpocznie się ono we wtorek o godz. 18.30 w Sali Papieskiej na Jasnej Górze.

Tytuł spotkania został zaczerpnięty z listu Prymasa Wyszyńskiego do pisarza Jana Dobraczyńskiego, którego błogosławiony poprosił o napisanie książki na Jubileusz 600-lecia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję