Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa – św. Brat Albert

Pielgrzymka czcicieli Krwi Chrystusa

Niedziela częstochowska 13/2017, str. 4

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

stowarzyszenie

Archiwum parafii św. Brata Alberta

W marcu 2016 r. w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie miało miejsce powołanie pierwszych grup modlitewnych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, które mogły powstać dzięki aprobacie proboszcza ks. prał. Sławomira Wojtyska. Grupami modlitewnymi zajmuje się pisząca te słowa. 11 marca br. Czciciele Krwi Chrystusa wybrali się na pielgrzymkę, która prowadziła przez Działoszyn, Wieluń, Czastary aż do Wieruszowa.

W Działoszynie grupa zapoznała się z historią parafii pw. św. Marii Magdaleny. Po modlitwie i błogosławieństwie kapłańskim pielgrzymi udali się do wieluńskiej fary, gdzie miało miejsce spotkanie z ks. prał. Marianem Stochniałkiem, który przed laty pełnił posługę duszpasterską w Kiedrzynie. Wiele osób obecnych na pielgrzymce pamiętało kapłana, gdy był tam wikariuszem. Ks. Stochniałek w ciekawy i barwny sposób przedstawił historię remontu i tworzenia parafii w Wieluniu. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Z Wielunia pielgrzymi udali się do miejscowości Czastary do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie 10 lat temu powstała grupa Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Następnie modlono się na Mszy św. z racji pierwszej rocznicy powstania grup modlitewnych w Częstochowie i 10. rocznicy w Czastarach. Potem ucałowano relikwie św. Marii De Mattias.

We wczesnych godzinach popołudniowych pielgrzymi dotarli do Wieruszowa, urokliwego miejsca, w którym znajduje się sanktuarium Pana Jezusa Pięciorańskiego. Przeor ojców paulinów o. Piotr Polek wygłosił katechezę nt. tego miejsca i obrazu słynącego z łask. Przy przebitym boku Pan Jezus jedną ręką trzyma kielich, do którego spływa krew, a drugą ręką podtrzymuje hostię zanurzoną w tymże boku. Stanowi to niezwykłe, mistyczne przedstawienie Eucharystii. Atmosfera tego wyjątkowego miejsca spowodowała, że po modlitwie wszyscy pielgrzymi napisali podziękowania i prośby do Pana Jezusa Pięciorańskiego. Po uczcie duchowej grupa została zaproszona na spotkanie do sali gościnnej. Podczas zaś podróży powrotnej pielgrzymi gorliwie modlili się, dziękując Panu Bogu za pięknie przeżyty dzień, który – wbrew niekorzystnym prognozom pogody – okazał się bardzo słoneczny.

2017-03-23 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kazimierzowski Będzin

Książka zatytułowana „Kazimierz Wielki w Będzinie” została ostatnio wydana staraniem będzińskiego Stowarzyszenia Ratujmy Kościół na Górce. Nowa publikacja promująca Będzin wpisuje się w przygotowania do obchodów jubileuszu 660. rocznicy nadania mu praw miejskich

Najważniejszym celem, jaki postawili sobie członkowie będzińskiego Stowarzyszenia Ratujmy Kościół na Górce była oczywiście pomoc parafii i ks. proboszczowi Andrzejowi Stępniowi w generalnym remoncie kościoła pw. Świętej Trójcy w Będzinie. Dziś świątynia jaśnieje dawnym blaskiem, a członkowie stowarzyszenia zajęli się innymi celami statutowymi, a mianowicie promocją dziedzictwa historycznego miasta i parafii.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Czas dla kobiet [Zaproszenie]

2022-11-28 19:58

Magdalena Pijewska/Archiwum Niedzieli

Czas kobiet dla kobiet nadchodzi. To już 10 grudnia u sióstr elżbietanek adwentowy dzień skupienia, na który są zaproszone wszystkie panie (te młodsze i starsze).

Ideę dnia skupienia zdradza na łamach „Niedzieli Wrocławskiej” s. Maria Czepiel CSSE. - Taki czas dla kobiet jest potrzebny samym paniom, ale także Kościołowi. Czas między nami kobietami, ale i z Jezusem, po to, abyśmy odkryły, jak jesteśmy piękne wewnętrznie i z pragnieniem, aby to nasze bogactwo stało się udziałem całego Kościoła - mówi s. Maria i dodaje: - Pan Bóg pragnie odnowy Kościoła, tak jak to uczynił od początku Jego istnienia, czyniąc kobiety zwiastunkami Jego Zmartwychwstania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję