Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa – św. Brat Albert

Pielgrzymka czcicieli Krwi Chrystusa

Niedziela częstochowska 13/2017, str. 4

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

stowarzyszenie

Archiwum parafii św. Brata Alberta

W marcu 2016 r. w parafii pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Częstochowie miało miejsce powołanie pierwszych grup modlitewnych Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, które mogły powstać dzięki aprobacie proboszcza ks. prał. Sławomira Wojtyska. Grupami modlitewnymi zajmuje się pisząca te słowa. 11 marca br. Czciciele Krwi Chrystusa wybrali się na pielgrzymkę, która prowadziła przez Działoszyn, Wieluń, Czastary aż do Wieruszowa.

Reklama

W Działoszynie grupa zapoznała się z historią parafii pw. św. Marii Magdaleny. Po modlitwie i błogosławieństwie kapłańskim pielgrzymi udali się do wieluńskiej fary, gdzie miało miejsce spotkanie z ks. prał. Marianem Stochniałkiem, który przed laty pełnił posługę duszpasterską w Kiedrzynie. Wiele osób obecnych na pielgrzymce pamiętało kapłana, gdy był tam wikariuszem. Ks. Stochniałek w ciekawy i barwny sposób przedstawił historię remontu i tworzenia parafii w Wieluniu. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia przed pomnikiem św. Jana Pawła II.

Z Wielunia pielgrzymi udali się do miejscowości Czastary do kościoła pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, gdzie 10 lat temu powstała grupa Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Następnie modlono się na Mszy św. z racji pierwszej rocznicy powstania grup modlitewnych w Częstochowie i 10. rocznicy w Czastarach. Potem ucałowano relikwie św. Marii De Mattias.

We wczesnych godzinach popołudniowych pielgrzymi dotarli do Wieruszowa, urokliwego miejsca, w którym znajduje się sanktuarium Pana Jezusa Pięciorańskiego. Przeor ojców paulinów o. Piotr Polek wygłosił katechezę nt. tego miejsca i obrazu słynącego z łask. Przy przebitym boku Pan Jezus jedną ręką trzyma kielich, do którego spływa krew, a drugą ręką podtrzymuje hostię zanurzoną w tymże boku. Stanowi to niezwykłe, mistyczne przedstawienie Eucharystii. Atmosfera tego wyjątkowego miejsca spowodowała, że po modlitwie wszyscy pielgrzymi napisali podziękowania i prośby do Pana Jezusa Pięciorańskiego. Po uczcie duchowej grupa została zaproszona na spotkanie do sali gościnnej. Podczas zaś podróży powrotnej pielgrzymi gorliwie modlili się, dziękując Panu Bogu za pięknie przeżyty dzień, który – wbrew niekorzystnym prognozom pogody – okazał się bardzo słoneczny.

2017-03-23 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Świadkowie Miłosierdzia

Niedziela lubelska 28/2016, str. 4

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

stowarzyszenie

Paweł Wysoki

Procesja z darami

Procesja z darami

Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia” działa w Lublinie już od 25 lat

Srebrny jubileusz stowarzyszenia, które w sposób szczególny swoją opieką obejmuje osoby zmagające się z chorobami psychicznymi, rozpoczęła Liturgia w archikatedrze lubelskiej. 16 czerwca wraz z abp. Stanisławem Budzikiem i gronem kapłanów sprawował ją ks. prał. Tadeusz Pajurek, twórca „Misericordii” i jej prezes, który ćwierć wieku temu podjął próbę niesienia pomocy osobom zmagającym się z cierpieniem wynikającym z choroby, ale i odrzucenia przez społeczeństwo.

CZYTAJ DALEJ

Pan chce przez młodych szerzyć swoje światło i nadzieję

2021-08-03 20:37

[ TEMATY ]

młodzi

młodzież

Karol Porwich/Niedziela

Pan chce, abyście wy, młodzi ludzie, byli środkiem, za pomocą którego będzie szerzył swoje światło i nadzieję, chce bowiem liczyć na wasze męstwo, na waszą dobroć i na wasz entuzjazm – powiedział metropolita gdański abp Tadeusz Wojda w Medziugoriu.

2 sierpnia przed południem wygłosił on katechezę do uczestników rozpoczętego dzień wcześniej w tej hercegowińskiej wiosce 32. Międzynarodowego Spotkania Młodych Mladifest. Biorą w nim udział młodzi ludzie z 54 krajów, w tym także z Polski. Wydarzenie odbywa się pod hasłem "Co dobrego mam czynić?" (Mt 19, 16).

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Modlitewny Most

2021-08-04 08:40

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Justyna Kunikowska

W poniedziałek, 2 sierpnia 2021 roku, tuż przed rocznicą tragicznej w skutkach eksplozji, która miała miejsce w porcie w Bejrucie, 4 sierpnia 2020 roku, arcybiskup Łódzki Grzegorz Ryś odprawił w łódzkiej katedrze mszę świętą w intencji Libanu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję