Muzykę, która miała powstać w murzyńskich środowiskach w Nowym Jorku w latach 70. ubiegłego wieku, a której filarami były: rap, DJ-ing, b-boying, beatbox (cokolwiek by nie znaczyły – szukajcie w Internecie, trudno to wytłumaczyć, wyjaśnić itd.) i graffiti, szybko przyswoili sobie biali mieszkańcy biedniejszych dzielnic. I to oni w nie mniejszym stopniu niż czarni do dziś tworzą tę muzykę. Tak czy inaczej nazwa hip-hop jest kombinacją dwóch slangowych określeń: „hip” („teraźniejszy”, „obecny”) i „hop” (oznacza specyficzny styl poruszania się). Czteropłytowy album „Hip-Hop History. The Collection” stanowi świetny przekrój przez ten gatunek muzyczny. 72 kompozycje pokazują początki, rozwój i czasy dominacji hip-hopu, który stał się fenomenem nie tylko muzycznym, lecz również kulturowym. Są tu ci, którzy współodpowiadali za narodziny gatunku, np. Afrika Bambaataa albo Grandmaster Flash, ale też Notorious B. I. G., Ice-T, Busta Rhymes i Missy Elliott.
Autorstwa Pko - Praca własna/commons.wikimedia.org
Pomnik Matki Bożej Miłosiernej w Konotopiu
Monumentalna figura Matki Bożej z Konotopia jest próbą zaakcentowania miejsca religii w przestrzeni publicznej - powiedział PAP dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego dr hab. Marcin Jewdokimow. Dodał, że statua swoim rozmiarem przebija bańki medialne i skłania do refleksji.
Pomnik Matki Bożej Miłosiernej o wysokości 55,6 m został 15 sierpnia poświęcony w Konotopiu (woj. kujawsko-pomorskie) przez ordynariusza diecezji włocławskiej bp. Krzysztofa Wętkowskiego. Monument stanął na polu przy drodze krajowej nr 10, na trasie między Szczecinem a Warszawą. Jego inicjatorami i fundatorami są Grażyna i Roman Karkosikowie, którzy ofiarowali go jako „osobiste wotum wdzięczności za powrót do zdrowia i życia”.
Do ośmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego wypadku promu u północnych wybrzeży Cypru - poinformowały władze Tureckiej Republiki Cypru Północnego (TRCP). Zatrzymano kapitana jednostki i siedem innych osób. Polskie MSZ zapewniło, że na pokładzie nie było obywateli naszego kraju.
Najnowszy bilans ofiar śmiertelnych katastrofy przekazał premier TRCP, Unal Ustel. Dodał, że trwają poszukiwania 17 osób. Według ostatnich ustaleń na pokładzie statku znajdowało się 267 osób; jak dotąd uratowano 237 z nich.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.