Uczestnicy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej podsumowali trzyletnią formację przy Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, spotykając się w lipcu na wspólnotowych wakacjach w Rychwałdzie
Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej to formacja odbywająca się w ramach wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, założonej przez św. Maksymiliana. Poprzez maryjną formację Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej przygotowuje do posługi ewangelizacji, czyli dawania świadectwa i służby w Kościele. Wszystko w duchu franciszkańskim, z uwzględnieniem zasad nowej ewangelizacji, tradycji zakonu i dziedzictwa kolbiańskiego – mówi odpowiedzialny za formację w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej o. Arkadiusz Bąk OFMConv. – Nie tylko podsumowaliśmy formację, ale i uczestnicy wyznaczyli zadania na najbliższy rok, a są nimi m.in. kontynuacja formacji w nowo powstałych wspólnotach MI w Harmężach, na Śląsku w Bojszowach i Ciścu, oraz założenie nowych grup młodzieżowych i studenckich w Oświęcimiu i Krakowie – dodaje franciszkanin.
Także w lipcu, ale już w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyły się rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej, które poprowadził asystent prowincjalny MI o. dr Piotr Cuber OFMConv, podejmując rozważania wokół Eucharystii jako tajemnicy wiary. – Każda Eucharystia uobecnia tajemnicę odkupienia. Tylko dzięki wierze jest możliwe zrozumienie, że Bóg całe zło wykorzysta i przemieni w dobro – powiedział o. dr Piotr Cuber OFMConv. Na zakończenie rekolekcji 3 osoby przystąpiły do stowarzyszenia, powierzając swoje życie Matce Bożej Niepokalanej.
Rycerstwo inspiruje i napełnia duchem apostolskim jego członków. To szkoła życia z Niepokalaną
Początkowo było ich siedmiu. Postanowili oddać się Maryi i zdobyć cały świat dla Chrystusa. Dziś są ich blisko 4 miliony na całym świecie. Na czym polega fenomen Rycerstwa Niepokalanej?
Niepokalanów to miejsce tętniące życiem. Tak było i 30 lipca 2017 r., kiedy odbyły się tam główne uroczystości 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. Mszę św. przy nowym ołtarzu polowym odprawił kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. – Żeby się oddać Maryi zaczynajmy nawrócenie zawsze od siebie. Nie ma innej drogi przemiany świata. Kto próbuje inaczej – nigdy daleko nie zajdzie. Ludzie, którzy zmieniali świat, jak św. Maksymilian, zaczynali od siebie. Od wymagań stawianych sobie. I tak się narodziło Rycerstwo Niepokalanej – mówił w homilii, której słuchała rzesza pielgrzymów z całej Polski.
Izraelska policja poinformowała w środę, że od czwartku rano miejsca święte w Jerozolimie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzania, modlitw i zgromadzeń publicznych. To efekt dwutygodniowego zawieszenia broni między USA i Izraelem a Iranem.
Jak pisze portal Times of Israel, w środę wieczorem Dowództwo Frontu Wewnętrznego złagodziło swoje wytyczne bezpieczeństwa w czasie wojny, zezwalając na zgromadzenia publiczne w Jerozolimie bez ograniczeń. W związku z tym policja ma zezwolić wiernym i odwiedzającym na gromadzenie się na Starym Mieście od czwartku rano.
Spotkanie ze Zmartwychwstałym nigdy nie kończy się tylko na doświadczeniu osobistym. Jezus mówi uczniom: "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam". To znaczy: od tej chwili wasze życie ma kierunek.
Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie ujrzawszy Pana. A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». (ZOBACZ WIĘCEJ: J 20, 19-21).
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.