Reklama

Wczoraj, dziś, jutro

Czas trzepania dywanów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Po mroźnych dniach zrobiło się ciepło i w niektórych domach zaczęto powoli przygotowywać się do świąt. Po osiedlowych podwórkach coraz częściej niosło się echo uderzeń trzepaczki.

– Jak niesie stugębna wieść, totalna opozycja zrobiła zrzutkę na zakup solidnego kawałka ziemi, aby tam osiąść i żyć bez tego okropnego polskiego narodu, tumanionego przez PiS. Czytałeś tę informcję o emigracji „totalnej” na jakąś wyspę? – zapytał kolegę Pan Jasny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Niedziela na chwilę przerwał czyszczenie dywanu i bez słowa wręczył Jasnemu trzepaczkę, aby trochę mu pomógł. – Czytałem, ale członkowie opozycji mówią, że to nieprawda – odrzekł.

– Tak, ale istnieje jakiś dokument w tej sprawie, podpisany przez liderów „totalnej” – Jasny z całej siły uderzył w grzbiet wielobarwnego dywanu.

– To jest fake news. Przecież sam pan Misiło to zdementował – zupełnie poważnie podkreślił Pan Niedziela.

– O, jak pan Misiło to zdementował, to na pewno jest to tylko plotka – Jasny ze śmiechem jeszcze mocniej uderzył trzepaczką w dywan.

– Żarty żartami, ale wiarygodność przedstawicieli opozycji jest wprost proporcjonalna do skali jej społecznego poparcia... – Niedziela odebrał narzędzie „dywanowej tortury” z rąk zasapanego kolegi i sam siarczyście smagnął po dywanie.

Reklama

– Dziwię się, że takie PO ma nadal 20-procentowe poparcie – odetchnął głęboko po wysiłku Pan Jasny.

– A ja się nie dziwię. Przecież to twardy okołorodzinno-biznesowy elektorat, wzmacniany nieustanną propagandą lewicowo-liberalnych mediów. Tracą wpływy i zyski. Robią wszystko, aby zniszczyć polski rząd. Nie podobają im się nasz patriotyzm, przywiązanie do tradycji, wciąż mocny katolicyzm. Ku ich zmartwieniu polska gospodarka idzie naprzód. Najłatwiej byłoby zaatakować rząd za złe wyniki gospodarcze, a tu sukces! – Niedziela rytmicznie uderzał po całej powierzchni dywanu, który zawieszony na podwórkowym trzepaku wydalał z siebie tumany dławiącego kurzu.

– Żaden odkurzacz nie odkurzy dywanu tak porządnie jak solidna trzepaczka – zaśmiał się Pan Jasny.

– Przydałoby się przetrzepać umysły pewnych osób, które działają na szkodę Polski, prawda, Jaśniutki? – zapytał prowokacyjnie Niedziela. – Nie chcą Polski narodowej. Marzy im się postmarksistowska, quasi-komunistyczna, kosmopolitycznie zjednoczona Europa. Ale w Europie już się ludzie otrząsają z tego lewicowo-liberalnego kurzu, który oblepiał ich myślenie o przyszłości. I my, Polacy, dajemy im przykład. Nie po to wyzwoliliśmy się z komunizmu, by popadać w kolejną niewolę – kontynuował, zwiększając częstotliwość uderzeń.

– A może oni, tzn. opozycja i reszta, chcą dobrze? Może są naprawdę przekonani, że czynią słusznie?! – Jasny prawie krzyknął, bo ostatnie razy dość solidnie wymierzone dywanowi przez Pana Niedzielę zagłuszały rozmowę.

– Tak, wszyscy chcą dobrze... dla siebie! – Niedziela przerwał pracę. – Jaśniutki, zobacz, jak dywan przejaśniał. A wystarczyło, że solidarnie go wytrzepaliśmy. I takiego solidarnego i solidnego sprzątania polskiemu rządowi życzymy! Prawda?

2018-03-14 11:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież Leon otwiera po raz pierwszy zgromadzenie diecezji rzymskiej

2025-09-18 12:24

[ TEMATY ]

zgromadzenie

Papież Leon XIV

iecezja rzymska

PAP

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Leon XIV po raz pierwszy otworzy zgromadzenie diecezjalne diecezji rzymskiej. W piątek 19 września papież, będący jednocześnie biskupem Rzymu, odprawi w Bazylice Laterańskiej liturgię słowa z udziałem około 2000 duchownych i świeckich ze swojej diecezji, poinformowano w Watykanie. Papież ogłosi również nowe wytyczne duszpasterskie i około godziny 19:30 wygłosi przemówienie końcowe zamykające zgromadzenie.

Obok proboszczów, wikariuszy parafialnych, rektorów, kapelanów i diakonów, w zgromadzeniu wezmą udział po trzy osoby świeckie z każdej parafii. Reprezentowane będą również stowarzyszenia świeckie oraz instytuty zakonne męskie i żeńskie.
CZYTAJ DALEJ

Neapol gotowy na uroczystość i cud św. Januarego

2025-09-18 07:25

[ TEMATY ]

św. January

cud św. Januarego

commons.wikimedia.org

Cud św. Januarego

Cud św. Januarego

Słynna Uroczystość św. Januarego w tym roku, podczas której wierni oczekują na dokonanie się cudu krwi świętego - jej przemiany ze stanu stałego w płynny - połączona będzie 19 września z zakończeniem XXXI Synodu Kościoła w Neapolu. Wręczone zostaną posynodalne „Wskazania duszpasterskie”.

Uroczystość przypada 19 września, jednak już dzien wcześniej Kościół w Neapolu rozpocznie świętowanie. Zwłaszcza, że w tym roku połączone jest ono z zakończeniem XXXI Synodu miejscowego kościoła i przekazaniem „Wskazań duszpasterskich.”
CZYTAJ DALEJ

Gizela Jagielska idzie o krok dalej - chce sterylizować kobiety. Jest zawiadomienie do prokuratury

2025-09-18 21:09

[ TEMATY ]

Gizela Jagielska

Adobe Stock

Gizela Jagielska potwierdza „Rzeczpospolitej”, że przeprowadza zabiegi sterylizacji kobiet. Czym są takie zabiegi? To trwałe ubezpładnianie, które w Polsce jest zakazane.

Daję wam do wyboru wszystkie metody antykoncepcji. Również takie, które wymagają sali operacyjnej – taki wpis znalazł się na stronie na Facebooku prywatnego gabinetu, w którym przyjmuje Gizela Jagielska.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję