Reklama

A na prowincji to mówią...

Dla Ciebie, Polsko – odpowiedź piękna i prawdziwa

Marsz dla Niepodległej pod hasłem „Dla Ciebie, Polsko” – 250 tys. osób pod biało-czerwonymi sztandarami i miliony przed ekranami telewizorów to właściwa i w dwójnasób prawdziwa odpowiedź narodu polskiego na próby storpedowania obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po pierwsze – to odpowiedź tym, którzy najpierw uważali, że marsz, jako przejaw nacjonalizmu (i „państwa PiS”), w ogóle nie powinien się odbyć. Następnie próbowali go zablokować w imię udawanej troski o wizerunek Polski i bezpieczeństwo uczestników. Wreszcie twierdzili, że marsz udać się nie może, bo pospieszne przejęcie jego organizacji przez władze państwowe nie gwarantuje właściwej formy i powagi. Tymczasem organizacja marszu przez rząd RP i patronat Prezydenta RP ten marsz uratowały i przydały mu należnego prestiżu.

Po drugie – to adekwatna odpowiedź na ubiegłoroczne skandaliczne słowa belgijskiego polityka, przewodniczącego grupy liberałów w Parlamencie Europejskim Guya Verhofstadta o 60 tys. „faszystów” na ulicach Warszawy podczas ubiegłorocznego marszu niepodległości. Jak ktoś słusznie zauważył, Polska jest na faszyzm „zaszczepiona” i się nim zdecydowanie brzydzi, ale na urągające prawdzie i przyzwoitości „opluwanie” naszej Ojczyzny Polacy potrafią pięknie odpowiedzieć!

2018-11-21 10:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sto czterdzieści jeden

Życzę sobie i wam, byśmy odkrywali księgi Ewangelii do naszych osobistych spotkań z Jezusem – mówił w homilii abp Wacław Depo.

Kurs lektorski w archidiecezji częstochowskiej miał swój finał 27 listopada w kościele Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Koncelebrowali m.in.: ks. Ryszard Selejdak, rektor WMSD w Częstochowie, ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza w archidiecezji częstochowskiej, i ks. Michał Zimny, zastępca duszpasterza LSO.

CZYTAJ DALEJ

Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-14 12:51

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

Karol Porwich

Serdecznie zapraszamy na
KONGRES PEDAGOGIKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
EDUCATIO PERMANET IN AETERNUM
29-30 listopada 2022 r.
Aula Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA,
ul. 3 Maja 12, Częstochowa

ZAPRASZAMY NA TRANSMISJĘ ON-LINE

CZYTAJ DALEJ

Andrzejkowy Bal Seniora

2022-11-29 17:21

[ TEMATY ]

Caritas

Zielona Góra

Parafia Ducha Świętego

Andrzejkowy Bal Seniora

ks. Rafał Witkowski

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zorganizował wieczorem 29 listopada 2022 r. z okazji Święta św. Andrzeja w parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze „Andrzejkowy Bal Seniora”.

Jak mówi Sylwia Grzyb, Koordynator ds. Parafialnych Zespołów Caritas, idea wspólnego świętowania wzięła się stąd, iż w diecezji prężnie funkcjonuje kilkanaście Klubów Seniora, które chcą się wspólnie spotykać i działać. W Andrzejkowej Gali udział wzięli seniorzy z Klubów Seniora z zielonogórskich parafii: Ducha Świętego, Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i Miłosierdzia Bożego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję