Marsz dla Niepodległej pod hasłem „Dla Ciebie, Polsko” – 250 tys. osób pod biało-czerwonymi sztandarami i miliony przed ekranami telewizorów to właściwa i w dwójnasób prawdziwa odpowiedź narodu polskiego na próby storpedowania obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Po pierwsze – to odpowiedź tym, którzy najpierw uważali, że marsz, jako przejaw nacjonalizmu (i „państwa PiS”), w ogóle nie powinien się odbyć. Następnie próbowali go zablokować w imię udawanej troski o wizerunek Polski i bezpieczeństwo uczestników. Wreszcie twierdzili, że marsz udać się nie może, bo pospieszne przejęcie jego organizacji przez władze państwowe nie gwarantuje właściwej formy i powagi. Tymczasem organizacja marszu przez rząd RP i patronat Prezydenta RP ten marsz uratowały i przydały mu należnego prestiżu.
Po drugie – to adekwatna odpowiedź na ubiegłoroczne skandaliczne słowa belgijskiego polityka, przewodniczącego grupy liberałów w Parlamencie Europejskim Guya Verhofstadta o 60 tys. „faszystów” na ulicach Warszawy podczas ubiegłorocznego marszu niepodległości. Jak ktoś słusznie zauważył, Polska jest na faszyzm „zaszczepiona” i się nim zdecydowanie brzydzi, ale na urągające prawdzie i przyzwoitości „opluwanie” naszej Ojczyzny Polacy potrafią pięknie odpowiedzieć!
Z wypiekami na twarzy kibice oczekują konferencji prasowych. Dowiadują się z nich, kto dostąpił zaszczytu reprezentowania klubu lub kraju podczas rozgrywek.
Trener wtajemnicza w zadania, które otrzymali powołani. Odsłania stopniowo tajniki systemu gry drużyny na dane spotkanie. Wyselekcjonowani zawodnicy doznają godziny chwały, znawcy tematu zaś skrupulatnie analizują, czy wybrany skład, opracowana strategia gry i taktyka pozwolą wygrać spotkanie. Celem jest sukces, czyli ekscytująca radość, dobra zabawa, sława, duma i pieniądze. Krok za tym idzie poprawa jakości sportowej drużyny, co skutkuje stawianiem jeszcze wyższych celów.
Odmówiliście wspólnie Różaniec święty – modlitwę, która, jak podkreślił św. Jan Paweł II, ma rys maryjny i serce chrystologiczne - wskazał Papież Leon XIV w przemówieniu na zakończenie majowej modlitwy różańcowej w Ogrodach Watykańskich.
Leon XIV podkreślił, że z radością dołączył do „czuwania modlitewnego na zakończenie maja, miesiąca poświęconego Maryi”. Jak zaznaczył, ta modlitwa „to gest wiary, który w prostocie i pobożności gromadzi nas pod matczynym płaszczem Maryi. W tym roku przywołuje on niektóre ważne aspekty Jubileuszu, który obchodzimy: uwielbienie, drogę, nadzieję, a przede wszystkim wiarę – rozważaną i wspólnie wyznawaną”. Cytując Jana Pawła II dodał, że modlitwa różańcowa „skupia w sobie głębię całego przesłania ewangelicznego” (List apostolski Rosarium Virginis Mariae, 16 października 2002, 1).
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.