Reklama

Na bieżąco

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Byliśmy tam

Prezydent Andrzej Duda z dziennikarzami mniej oficjalnie

Dziennikarze kilkudziesięciu redakcji gościli w Pałacu Prezydenckim na noworocznym spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą. – Oddaję się do Państwa dyspozycji – zapewnił Prezydent i podziękował za przybycie. Jak przypomniał, spotkania w podobnej formule były tradycją za prezydentury Lecha Kaczyńskiego. – Mam nadzieję, że to będzie miłe nawiązanie do tamtych chwil, kiedy można było się spotkać, porozmawiać, nawet skrytykować – dodał Andrzej Duda i przez ponad 2 godziny odpowiadał na mniej formalne i mniej oficjalne niż zwykle pytania dziennikarzy.

W spotkaniu wzięli udział szefowa KPRP Halina Szymańska i prezydenccy ministrowie.

KPRP

Krótko

LOT jest drugą najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie. W ostatnim roku samoloty narodowego przewoźnika przewiozły o 27,5 proc. pasażerów więcej niż rok wcześniej.

CBA zatrzymało kolejnych 5 osób w związku z aferą reprywatyzacyjną w Warszawie. Są wśród nich pracownicy stołecznego Ratusza.

Pion śledczy IPN podejrzewa, że wywiezienie do Instytutu Hoovera akt Czesława Kiszczaka mogło być przestępstwem. Żeby to zweryfikować, pracownicy IPN udadzą się do Kalifornii i sprawdzą, jakie dokumenty i w jakim czasie przekazali do USA Maria i Czesław Kiszczakowie.

Krzysztof Ziemiec – dziennikarz TVP nie prowadzi już „Wiadomości”. Powodem rezygnacji jest fala hejtu, która spotyka jego rodzinę, w tym dzieci. Ziemiec będzie prowadził „Teleexpress”.

Komisja Europejska obniżyła nieznacznie prognozy wzrostu PKB dla Polski na lata 2019-20. Zdaniem urzędników KE, wzrost polskiej gospodarki w tym roku wyniesie 3,5 proc., a w przyszłym – 3,2 proc.

MSZ ma nadzieję, że już w tym roku zapadnie decyzja, iż obywatele Polski będą mogli wjeżdżać do USA bez wiz. Optymizm jest oparty przede wszystkim na fakcie, że maleje liczba odmów ze strony amerykańskiej. Na tę chwilę negatywnie rozpatrywanych jest mniej niż 4 proc. wniosków. Aby wizy zostały zniesione, trzeba zejść poniżej 3 proc.

Afera z wykorzystywaniem mięsa niezbadanych krów przez jedną z ubojni może mieć poważne konsekwencje. 14 krajów unijnych wyraziło już zaniepokojenie tą sytuacją. 80 proc. polskiej wołowiny trafia na eksport. Ministerstwo Rolnictwa uspokaja, że był to przypadek incydentalny, a polska wołowina jest żywnością bezpieczną.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-02-13 07:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włochy/ Władze: wśród rannych w Modenie jest Polka

2026-05-17 16:51

[ TEMATY ]

ranni

PAP

W sobotę rozpędzony samochód uderzył w grupę przechodniów w Modenie, raniąc osiem osób, w tym trzy ciężko.

AKTUALIZACJA: Włochy: Służby medyczne w Modenie: ranna Polka w poważnym, ale stabilnym stanie
CZYTAJ DALEJ

TV Republika: Abp Galbas reaguje na wpis ks. Sowy o asystentce red. Sakiewicza

2026-05-18 21:17

[ TEMATY ]

Abp Adrian Galbas

reaguje

ks. Kazimierz Sowa

asystentka

Tomasz Sakiewicz

facebook.com/kazimierz.sowa

Ks. Kazimierz Sowa

Ks. Kazimierz Sowa

W piątek do mieszkania redaktora naczelnego Telewizji Republika wtargnęli policjanci, którzy mieli problem z wylegitymowaniem się, następnie skuli asystentkę szefa stacji, a na koniec bez stosownego nakazu przeszukali lokal. Kilka godzin później część polityków, dziennikarzy i osób znanych zaczęła w sposób wykraczający poza jakiekolwiek normy przyzwoitości komentować zdarzenia, o których niemal natychmiast zrobiło się głośno. Uczynił to także ks. Kazimierz Sowa, a do jego wpisu odniósł się już arcybiskup Adrian Galbas - informuje Telewizja Republika.

Wpis duchownego brzmiał następująco:
CZYTAJ DALEJ

Urodziny św. Jana Pawła II

2026-05-18 23:14

Biuro Prasowe AK

Podczas Mszy św., odprawionej w 106. urodziny św. Jana Pawła II w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, bp Janusz Mastalski wskazał na pobożność, wytrwałość, otwartość i miłość Karola Wojtyły. Mówił także o konieczności naśladowania postawy papieża w codziennym życiu.

Na początku homilii biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej przywołał słowa Benedykta XVI wypowiedziane podczas pielgrzymki do Polski w 2006 roku. „Proszę Was, byście stojąc na ziemi, wpatrywali się w niebo. Proszę Was, byście umocnili wiarę w Boga, angażowali się żarliwie w umacnianie Jego Królestwa na ziemi” – cytował papieża i wskazał, że zgromadzeni w wadowickiej bazylice chcą odpowiedzieć na to wezwanie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję