Reklama

Niedziela Częstochowska

Absolwent 70-lecia Politechniki Częstochowskiej

Tytułem Absolwenta 70-lecia Politechniki Częstochowskiej został uhonorowany dr Włodzimierz Chwalba, prezes Zarządu firmy „Metal Union” w Częstochowie. Dyplom i statuetkę wręczono podczas Gali w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie 10 maja br.

Tytuły Absolwenta Roku oraz – jak w tym przypadku – Absolwenta Roku Jubileuszowego uczelni, przyznaje Stowarzyszenia Wychowanków Politechniki Częstochowskiej, a kryterium wyboru stanowią znaczące sukcesy zawodowe i społeczne absolwenta.

Dr Włodzimierz Chwalba osiągnął sukces w obu sferach. Firma „Metal-Union”, którą kieruje, uzyskała szereg prestiżowych nagród, m.in. godło promocyjne „Teraz Polska”, „Promotor częstochowskiej gospodarki” i inne. Dr Chwalba jest też mecenasem wielu dzieł charytatywnych, m.in. jednym z głównych budowniczych kościoła Akademickiej Parafii Personalnej w Częstochowie. Sponsoruje również działalność kulturalną i naukową.

Reklama

– Moje wnętrze przepełnione jest radością, wdzięcznością i niedowierzaniem – powiedział dr Włodzimierz Chwalba podczas wieczoru w teatrze i dodał, że w życiu kieruje się słowami z Księgi Rodzaju: „Czyńcie sobie ziemię poddaną”. Natomiast uczestniczący w Gali bp Andrzej Przybylski podkreślił: – Biblia mówi: „Po owocach ich poznacie”. Takie gale i spotkania absolwentów uczelni to patrzenie na owoce.

XVIII Wielka Gala wpisuje się w cykl uroczystości organizowanych z okazji jubileuszu 70-lecia Politechniki Częstochowskiej.

2019-05-21 13:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Posiedzenie Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych w Częstochowie

[ TEMATY ]

politechnika

Sławomir Błaut/Niedziela

W dniach 21-23 lutego w Częstochowie odbywa się posiedzenie Konferencji Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) – jedno z trzech takich spotkań odbywających się w danym roku. Gospodarzem pierwszego tegorocznego spotkania KRPUT jest Politechnika Częstochowska. Tematyka obrad dotyczy m.in. zagadnień związanych z wprowadzaniem ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Niezwykłe przeżycie

2023-01-31 00:05

s. Danuta Lipińska

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

Zespół PROBOSZCZOWIE zagrał i zaśpiewał także mniej znane kolędy i pastorałki

    W niedzielę 29 stycznia w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu zespołu PROBOSZCZOWIE.

    Jak informuje s. s. Danuta Lipińska, zespół tworzą: ks. Marek Bandura - proboszcz parafii w Buczkowicach k/ Szczyrku - śpiew i gitara prowadząca, ks. Roman Świerkosz- emerytowany proboszcz w Stanisławie Górnym - gitara solowa, ks. Andrzej Piotrowski z parafii św. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach - klawisze, o. Roland Pancerz bernardyn z Kalwarii Zebrzydowskiej - rektor Seminarium, wykładowca greki, łaciny i patrologii, Jan Budziaszek - perkusista, muzyk sesyjny, świecki rekolekcjonista, autor książek, Grzegorz Górkiewicz, multiinstrumentalista, kompozytor i wokalista Skaldów, twórca muzyki filmowej, a także Adrian Legut - akustyk zespołu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję