Reklama

Wiara

Lednica Seniora

Już 7 września br. na Polach Lednickich odbędzie się XVI Lednica Seniora JESTEM MŁODY DUCHEM! Tegoroczne hasło brzmi: „Wiesz, że Cię kocham”

Podobnie jak podczas czerwcowego Spotkania Młodych kierujemy się słowami św. Jana Pawła II. W 1987 r. Ojciec Święty wskazał na Eucharystię jako na sakrament dający nam „siłę przebicia”, czyli moc potrzebną do zmagania się z codziennością, ze wszystkim, co jest wyzwaniem dla każdego człowieka. Papież powiedział wtedy również: „Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”. To przesłanie sprawiło, że chcemy, by tegoroczna Lednica Seniora była wspólnym zachwytem nad skarbami, które ofiarowuje nam Kościół – nad spowiedzią i Eucharystią. Są to dwa sakramenty, w których Chrystus mówi do każdego z nas: „Kocham Cię!”. Doświadczamy w nich przez wiarę niemal namacalnie Jego miłości.

W głowie może się pojawić pytanie: Czy to aby na pewno dla mnie? Lednica Seniora pod względem treści nawiązuje do Spotkania Młodych LEDNICA 2000, ale ma krótszą formę i wszystkie punkty programu są tak zaplanowane, by znaleźć chwilę na odpoczynek.

Reklama

Uczestnicy XVI Lednicy Seniora otrzymają symbole: PIECZĘĆ – symbol tego, że każdy człowiek został opieczętowany Duchem Świętym w sakramentach chrztu i bierzmowania, oraz wyjątkowy rachunek sumienia: POZNAJ MOJE SERCE. LEDNICKA DROGA DO SPOWIEDZI – który pozwala się przygotować do spotkania z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania.

Program:

9.00 – otwarcie Pól Lednickich

12.00 – „Anioł Pański”

Reklama

12.15 – Msza św.

15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

16.00 – nabożeństwo i adoracja

17.00 – przejście przez Bramę-Rybę

Ponadto w godz. 9-20 będzie można zwiedzać muzeum – Dom św. Jana Pawła II na Polach Lednickich. Takiej możliwości nie ma podczas czerwcowego spotkania, dlatego tym bardziej wszystkich zapraszamy. 7 września, tak jak w czerwcu, każdy będzie mógł zatańczyć i zaśpiewać: „Tak, tak, Panie!” czy inne lednickie piosenki razem z Siewcami Lednicy oraz Scholą Lednicką.

Więcej informacji na: www.lednica2000.pl/lednica2019/lednica-seniora/.

2019-08-27 12:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

X Lednica Seniora już 7 września

[ TEMATY ]

Lednica Seniora

Bożena Sztajner

Lednica Seniora obchodzi w tym roku mały jubileusz. Już po raz dziesiąty, tradycyjnie w pierwszą sobotę września, pod Bramą Rybą o. Jan Góra i jego zastęp „przyprawi emerytom i rencistom skrzydła”. Tematem spotkania, podobnie jak czerwcowego apelu młodych, będzie tajemnica Bożego ojcostwa. Seniorzy zjadą na Pola Lednickie w południe, na Anioł Pański. Później będą uczestniczyć w Mszy św. pod przewodnictwem arcybiskupa seniora Henryka Muszyńskiego. Słowo do zgromadzonych wygłosi także ks. Stefan Dusza - pomysłodawca lednickich spotkań seniorów.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa przy pomniku Gloria Victis w rocznicę godziny „W”

2021-08-01 17:26

[ TEMATY ]

Powstanie Warszawskie

PAP/Tomasz Gzell

W intencji poległych Powstańców Warszawskich modlono się w rocznicę godziny „W” pod pomnikiem Gloria Victis (Chwała Zwyciężonym) na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. – Ich heroiczna miłość Ojczyzny niech będzie źródłem natchnień dla nas i kolejnych pokoleń Polaków – powiedział w 77. rocznicę bohaterskiego zrywu abp Józef Guzdek, metropolita białostocki-nominat, administrator apostolski Ordynariatu Polowego.

Pod pomnik przybyli prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, marszałek Senatu Tomasz Grodzki, premier Mateusz Morawiecki, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, przedstawiciele rządu, parlamentu, generałowie Wojska Polskiego oraz kombatanci. Obecny był też abp Józef Guzdek.

CZYTAJ DALEJ

Abp Jędraszewski: staramy się zrozumieć testament Powstańców Warszawskich

2021-08-02 12:47

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

Powstanie Warszawskie

Narodowe Archiwum Cyfrowe

Powstanie Warszawskie, groby uliczne, sierpień 1944 r.

Powstanie Warszawskie, groby uliczne, sierpień 1944 r.

77 lat później staramy się zrozumieć testament tamtych ludzi, tamtych dni, naszych rodaków, którzy ginęli za wolną Polskę. Stąd dramatyczne pytanie, które także dziś musimy sobie stawiać, pytanie Wyspiańskiego: czy nam się „chce chcieć”? Czy chcemy być prawdziwie wolni? - mówił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. w Bazylice Mariackiej w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Na początku Mszy św. głos zabrał archiprezbiter Bazyliki Mariackiej, ks. Dariusz Raś. – Prosimy Boga, aby każdy Polak znał bohaterską historię powstańców walczących w stolicy w 1944 r. i znajdował w nich wzór męstwa, patriotyzmu i poświęcenia – powiedział.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję