Reklama

Niedziela w Warszawie

Odpowiedzialni za młodych

Prawie 2 tysiące katechetów w stolicy będzie uczyło lekcji religii w rozpoczynającym się roku szkolnym

Niedziela warszawska 35/2019, str. 1

[ TEMATY ]

katecheci

WSDDWP/Facebook

Po prawej stronie Wisły będą zachęcać uczniów do udziału w całorocznym Synodzie Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej. – Temu też wydarzeniu między innymi poświęciliśmy odprawy katechetyczne – mówi dyrektor Wydziału Katechetycznego Diecezji Warszawsko-Praskiej ks. Piotr Pierzchała. Z kolei w Archidiecezji Warszawskiej, w związku z toczącym się procesem beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia, katecheci otrzymali specjalne scenariusze lekcji religii pokazujące życie i duchowość kard. Stefana Wyszyńskiego. – Ten rok będzie ukierunkowany na jego osobę. Chcemy młodym ludziom przybliżać ponadczasowe nauczanie Prymasa, który ufamy, że wkrótce będzie ogłoszony błogosławionym – mówi „Niedzieli” ks. Łukasz Przybylski, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Warszawskiej.

Reklama

Nauczyciele będą musieli zmierzyć się również z wieloma z wyzwaniami. – Problemy, z którymi spotykają się katecheci są bardzo różne. Związane są z danym środowiskiem szkoły i uczniami, ale dotyczą także spraw społecznych i ideologii, które wchodzą w przestrzeń szkoły – wskazuje ks. Przybylski.

Komisja Wychowania Katolickiego KEP opublikowała apel do rodziców i prawnych opiekunów związany z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć z edukacji seksualnej. Stojący na czele tego gremium bp Marek Mendyk przypomniał, że „w celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie”. – Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, niestety dzisiaj spotykamy się z ideologią, która chce ją narzucić również dzieciom w szkołach – wskazuje ks. Piotr Pierzchała.

2019-08-27 12:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katecheci proszą o modlitwę

Niedziela kielecka 38/2013, str. 3

[ TEMATY ]

katecheza

katecheci

TD

AGNIESZKA DZIARMAGA: - Ilu katechetów rozpoczęło prace w diecezji? Aktualnym problemem jest utrata pracy przez nauczycieli, w jakim stopniu dotyczy to katechetów naszej diecezji?

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Postawił na Boże Miłosierdzie

2021-08-02 15:42

Norbert Polak

Kardynał Dziwisz uczcił pamięć swego poprzednika - kard. Franciszka Macharskiego.

Kardynał Dziwisz uczcił pamięć swego poprzednika - kard. Franciszka Macharskiego.

    Kardynał Stanisław Dziwisz odprawił w poniedziałkowy poranek 2 sierpnia w katedrze wawelskiej Mszę św. w intencji śp. kard. Franciszka Macharskiego, byłego krakowskiego metropolity.

    Osobisty sekretarz Jana Pawła II przypomniał postać arcybiskupa Krakowa w 5. rocznicę jego śmierci: - Pięć lat temu 2 sierpnia 2016 roku, po zakończeniu niezapomnianych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, odszedł do Domu Ojca śp. ks. kard. Franciszek Macharski. To on, po wyborze na Stolicę Piotrową kard. Karola Wojtyły, 2 miesiące później został mianowany metropolitą krakowskim i pełnił tę ważną posługę przez cały pontyfikat św. Jana Pawła II, aż do końca sierpnia 2005 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję