Reklama

Pod patronatem „Niedzieli”

Artyści śpiewają, biskup tańczy

Jubileusz jest czasem dziękczynienia – mówi proboszcz krakowskiej parafii pw. Świętego Krzyża ks. Dariusz Guziak przed uroczystościami, które zostały tam zaplanowane na 14 września br. I podkreśla: – Wszystko, co najważniejsze w Kościele, zawsze rozpoczynało się od Mszy św., bo Eucharystia jest dziękczynieniem.

Na Mszę św. o godz. 17 są zaproszeni parafianie, ale też przyjaciele wspólnoty Świętego Krzyża. W wielki jubileusz 800-lecia parafii wpisują się dwa srebrne jubileusze: 25-lecie sakry biskupiej bp. Antoniego Długosza oraz 25-lecie kapłaństwa ks. Dariusza Guziaka. – Po Eucharystii w parafialnych ogrodach odbędzie się agapa, a o godz. 21 zgromadzimy się w kościele na Apelu Jasnogórskim, który będzie transmitowany przez TV Trwam i Radio Maryja. Bezpośrednio po Apelu rozpocznie się koncert „Nie ma kapłaństwa bez krzyża” – informuje ksiądz proboszcz. W koncercie wystąpią: Marcin Jajkiewicz, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Jakub Oczkowski, Anna Lasota, Jacek Wójcicki, Marta Wilk i Łukasz Lech. – Miałem okazję osobiście poznać artystów i wspólnie z nimi się modlić – zaznacza ks. Dariusz i dodaje: – Dziękuję Panu Bogu, że są to ludzie wierzący.

Gdy dopytuję, skąd na uroczystościach jubileuszowych obecność biskupa seniora archidiecezji częstochowskiej, ks. Guziak wyjaśnia: – Biskup Antoni Długosz w sposób szczególny zaznaczył u nas swoją obecność w Wielkim Tygodniu, kiedy wygłosił rekolekcje wielkopostne skierowane do artystów. Warto podkreślić, że w tych dniach kościół był wypełniony po brzegi. Biskup Antoni nauczał w oparciu o teksty Jana Pawła II. Wykorzystał także swój talent muzyczny – śpiewał, ale ze względu na Wielki Post nie tańczył (uśmiech). Jednakże zapowiedział, że uczyni to w czasie inauguracji jubileuszu. Ksiądz Dariusz nie chce zdradzić, z kim zatańczy tango bp Długosz, ale zapewnia, że to nastąpi.

2019-09-03 13:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Symbole i zwyczaje Adwentu

Niedziela podlaska 49/2002

[ TEMATY ]

adwent

Karol Porwich/Niedziela

Bóg w swojej wielkiej miłości do człowieka dał swego Jednorodzonego Syna, który przyszedł na świat by dokonać dzieła odkupienia ludzi. Jednak tę łaskę każdy z nas musi osobiście przyjąć. Zadaniem Kościoła jest przygotowanie ludzi na godne przyjęcie Chrystusa. Kościół czyni to, między innymi, poprzez ustanowienie roku liturgicznego. Adwent rozpoczyna nowy rok kościelny. Jest on pełnym tęsknoty oczekiwaniem na Boże Narodzenie, na przyjście Chrystusa. Adwent to okres oczyszczenia naszych serc i pogłębienia miłości i wdzięczności względem Pana Boga i Matki Najświętszej.

Wieniec adwentowy

CZYTAJ DALEJ

Premier: całość rosyjskiej ropy powinna być objęta sankcjami

2022-11-28 14:57

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Marcin Obara

Całość rosyjskiej ropy powinna być objęta sankcjami; życzyłbym sobie, by UE podejmowała szybkie, odważne decyzje, a Polska będzie wśród pierwszych krajów, które będą się do tych decyzji stosować - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie PiS premier został zapytany, kiedy rosyjska ropa przestanie płynąć do Polski i co z rurociągiem "Przyjaźń".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję