Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Wilk w „Niebie”

Do szczecińskiego „Nieba” zawitał Wilk – Witek Wilk, pomysłodawca i założyciel ogólnopolskiej sieci księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście”.

Niedziela szczecińsko-kamieńska 38/2020, str. III

[ TEMATY ]

księgarnia

kawiarnia

Adam Szewczyk

Witek Wilk w szczecińskim „Niebie’’

Witek Wilk w szczecińskim „Niebie’’

Projekt zrzesza ludzi, którzy chcą stworzyć w tkance miejskiej enklawę spokoju, zrozumienia i miłości przez pielęgnację kultury wiary i przybliżanie literatury chrześcijańskiej mieszkańcom polskich miast; tych, którzy chcą swoją pracą i zachowaniem dawać przykład i świadectwo tego, jak można każdego dnia żyć i postępować zgodnie z wiarą w Boga.

W Szczecinie „Niebo” znajduje się przy ul. Krzywoustego 80. Właśnie tam 1 września swoim przeżywaniem wiary w żywego Boga podzielił się z przybyłymi na spotkanie Witek Wilk – mąż i ojciec czwórki dzieci, muzyk kochający Boga i jazz, który na co dzień zajmuje się głoszeniem Ewangelii, gdzie i jak tylko się da. Jego życie zawodowe związane jest z muzyką. Założył studio nagrań oraz wytwórnię muzyczną ViVi Sound. Jest właścicielem firmy przewozowej ViVi Cars oraz sklepu muzycznego ViVi Shop, a także prezesem Fundacji ZaNim. Od ponad 20 lat prowadzi i współprowadzi rekolekcje tematyczne i ewangelizacyjne. Wraz z żoną założyli już 15 charyzmatycznych wspólnot modlitewno-ewangelizacyjnych, które zrzeszają ok. 15 tys. ludzi. Życiowym mottem Witka są słowa z Ewangelii według św. Marka: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (por. Mk 16, 15). To czyni. Z determinacją, odwagą i… entuzjazmem.

– Doskonałą instrukcją życia jest dla człowieka Pismo Święte – opowiada Witek – z niego czerpię wszystko, czego potrzebuję dla siebie, rodziny, a także dla tych, którzy zwracają się do mnie z prośbą o pomoc. W pełnym zjednoczeniu z Chrystusem odnajduję sens życia w mocy Ducha Świętego.

Reklama

Wymaga to – dodaje – pełnego zawierzenia Bogu we wszystkich dziedzinach życia. Ciągłego dążenia, aby po przyjęciu Jezusa w Komunii św. moja ręka była Jego ręką, moje oko – Jego okiem, by nie zamierało we mnie pragnienie bycia jak Jezus.

Witek w trakcie spotkania w Szczecinie przykładami ze swojego życia oraz przeżyć napotkanych przez siebie osób wskazywał namacalną obecność Boga wśród ludzi, Jego nieustanną troskę o każdego człowieka. Zachęcał, by nie rezygnować z radości, która wynika z wdzięczności za dar opieki Bożej, by ta radość rzeczywiście była dewizą chrześcijanina.

2020-09-16 11:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dom „Pod Aniołami”

W dwukondygnacyjnym domu położonym w sąsiedztwie kościoła w Korbielowie powstaje parafialna kawiarenka i siłownia.

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś: problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości

2023-01-30 12:22

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Ks. Paweł Kłys

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś

Abp Grzegorz Ryś odprawił dziś Eucharystię z okazji trzydziestej rocznicy erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Diecezji Łódzkiej. W kwietniu 1990 roku, kiedy reaktywowano Caritas Diecezji Łódzkiej, rozpoczęto starania o odzyskanie budynku przy ulicy Gdańskiej 111. Obiekt został kupiony przez biskupa Tymienieckiego w 1926 roku, a następnie zagarnięty, przez władze państwowe w 1950 roku. Budynek, który stał się siedzibą Caritas, odzyskano w 1991 roku. Po generalnym remoncie w 1993 roku utworzono w nim kaplicę, której patronem został bł. o. Rafał Chyliński z Łagiewnik.

W homilii metropolita łódzki odwołując się do Ewangelii, podkreślił, że problemem wielu wiernych może być zbytnie przywiązanie do przeszłości. - Bywa, że jesteśmy tak zanurzeni w przeszłości, że chcielibyśmy w niej mieszkać. Takie podejście wyrywa nas z miejsca, gdzie powinniśmy żyć. Porzucamy miejsce, które Bóg nam dał na dziś, na teraz. Historia nie jest po, to by dać się przykuć łańcuchem do pomnika – podkreślił kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: obradowała Komisja Duchowieństwa KEP

2023-01-30 19:20

[ TEMATY ]

Konferencja Episkopatu Polski

Karol Porwich/Niedziela

Redakcja listu do kapłanów na Wielki Czwartek oraz kolejne etapy wdrażania Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia, czyli dokumentu dotyczącego zasad formacji kapłanów w Polsce, były głównymi tematami obrad Komisji Duchowieństwa KEP. Spotkanie odbyło się dziś w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka.

Jak powiedział Przewodniczący Komisji Duchowieństwa KEP, styczniowe posiedzenie Komisji tradycyjnie związane było przede wszystkim z redakcją dorocznego listu do kapłanów na Wielki Czwartek. Jego projekt został dziś przyjęty przez Komisję i zostanie przesłany wszystkim biskupom, a następnie przedstawiony do zatwierdzenia podczas najbliższego zebrania plenarnego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję