Reklama

Niedziela Małopolska

Jej posłannictwo trwa

Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to dzieło Boże, że św. Siostra Faustyna przez to dzieło nadal prowadzi swoją misję – powiedziała s. Elżbieta Siepak w czasie jubileuszu Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”.

Niedziela małopolska 12/2021, str. VII

[ TEMATY ]

św. Faustyna

Maria Fortuna-Sudor

Ogromnie dziękujemy Bogu, że mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. Siostrę Faustynę – powiedziała m. Petra Kowalczyk

Ogromnie dziękujemy Bogu, że mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. Siostrę Faustynę – powiedziała m. Petra Kowalczyk

Kustosz łagiewnickiego sanktuarium ks. Zbigniew Bielas, rozpoczynając Mszę św. dziękczynną za dar stowarzyszenia, przypomniał: – Dokładnie 25 lat temu, 6 marca 1996 r. metropolita krakowski ks. kard. Franciszek Macharski erygował Stowarzyszenie Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Łączy ono kapłanów, osoby konsekrowane i świeckie, które pragną żyć orędziem Miłosierdzia Bożego. Oto dziś przeżywamy ten piękny, srebrny jubileusz w bazylice Bożego Miłosierdzia, gdzie 17 sierpnia 2002 r. św. Jan Paweł II zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu.

Hymn dziękczynienia

Mszy św. przewodniczył bp Jan Zając, który w czasie homilii powiedział m.in.: – Śpiewamy hymn dziękczynienia Bogu bogatemu w miłosierdzie za dzieło, które jest kontynuacją posłannictwa pierwszej apostołki miłosierdzia św. Siostry Faustyny. Nawiązując do przypowieści o synu marnotrawnym, podkreślił, że ważnym zadaniem dla apostołów miłosierdzia, na kolejne etapy pracy, jest również przeżywanie radości ojca z nawrócenia syna. Nauczał: – Doświadczamy przecież wyzwolenia z grzechów. Czas pokuty to jest spotkanie z żywym Bogiem, pełniejsze otwarcie się na Niego. I to jest źródło radości, pogoda ducha, pocieszenie…

Reklama

Za dar wspólnej modlitwy podziękowała zebranym s. Miriam Janiec. Przewodnicząca Stowarzyszenia „Faustinum” podkreśliła: – Z naszych serc płynie modlitwa uwielbienia i dziękczynienia za każdego członka i wolontariusza naszego stowarzyszenia, za kapłanów zaangażowanych w formację oraz siostry posługujące w „Faustinum” od początku jego istnienia. Dziękujemy miłosiernemu Bogu za wszelkie dobro, które On dokonał w nas i przez nas podczas tych minionych lat.

Spadkobierczynie

 – Ten jubileusz to jest ogromna radość dla całej naszej wspólnoty zakonnej – wyznała z kolei przełożona generalna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia matka Petra Kowalczyk. I dodała: – Ogromnie dziękujemy Bogu za to, że niejako w pierwszej linii mogłyśmy stać się spadkobierczyniami tego daru, jakim Bóg obdarzył św. siostrę Faustynę. A zwracając się do osób świeckich w stowarzyszeniu, przekonywała: – Bardzo jesteście potrzebni Panu Jezusowi. On was kształtuje i przez was chce objawiać obraz miłosierdzia, Swoje oblicze, Swoje serce, w waszych rodzinach, tam gdzie żyjecie…

Zarząd przyznał tytuły członka honorowego s. Elżbiecie Siepak, pierwszej przewodniczącej stowarzyszenia, i o. Markowi Wójtowiczowi, jezuicie, od 2001 r. opiekunowi duchowemu „Faustinum”, który, przyjmując wyróżnienie, zaznaczył, że ceni w stowarzyszeniu m.in. pogłębioną formację biblijną. Podkreślił: – Nie byłoby tego dzieła bez sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, bez ich pracy, ogromnego zaangażowania, oczywiście, z pomocą osób świeckich i kapłanów.

– Nigdy nie miałam wątpliwości, że jest to dzieło Boże, że św. Siostra Faustyna przez to dzieło nadal prowadzi swoją misję, jak zapowiedziała, że jej posłannictwo nie skończy się z jej śmiercią, ale się zacznie – stwierdziła z kolei s. Siepak. Wspominała: – Już w pierwszych latach widzieliśmy, że jest to dzieło Boże, pomimo naszych różnych słabości i ograniczeń, Pan utwierdzał je niezwykłymi czynami, cudami, znakami.

2021-03-16 11:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uszkodzenie pomnika patronki Łodzi

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia nieznani sprawcy dokonali uszkodzenia pomnika św. Faustyny Kowalskiej, który znajduje się na pl. Niepodległości w Łodzi. Utrącono dłonie figurze patronki miasta.

CZYTAJ DALEJ

Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla człowieka”

Niedziela łowicka 49/2004

[ TEMATY ]

święty

WD

Obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym

Obraz św. Mikołaja w ołtarzu głównym

6 grudnia cały Kościół wspomina św. Mikołaja - biskupa. Dla większości z nas był to pierwszy święty, z którym zawarliśmy bliższą znajomość. Od wczesnego dzieciństwa darzyliśmy go wielką sympatią, bo przecież przynosił nam prezenty. Tak naprawdę zupełnie go wtedy jeszcze nie znaliśmy. A czy dziś wiemy, kim był Święty Mikołaj? Być może trochę usprawiedliwia nas fakt, że zachowało się niewiele pewnych informacji na jego temat.

Wyproszony u Boga

CZYTAJ DALEJ

#AdwentowyGambit - odc. 10

2021-12-07 05:30

s. Agnieszka Bednarczyk FMA

Zapraszamy do obejrzenia dziesiątego odcinka "Adwentowego Gambitu". Począwszy od 28 listopada, kiedy to przypada I Niedziela Adwentu, aż do 24 grudnia na godz. 6:00 na kanale YouTube „Niedziela Wrocławska” każdego dnia dodawany będzie jeden odcinek.

Adwentowy Gambit - odcinek 10 - Wytrwałość

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję