Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Orędownik na trudne czasy

W kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi odbyła się peregrynacja relikwii bł. Michaela McGivneya.

Niedziela sosnowiecka 43/2021, str. I

[ TEMATY ]

relikwie

bł. ks. Michael McGivney

Piotr Lorenc/Niedziela

Podczas peregrynacji w Czeladzi

Podczas peregrynacji w Czeladzi

Witamy ciebie pod postacią relikwii, z nadzieją i ufnością, że w tych trudnych dla nas czasach, gdzie borykamy się z zarazą, brakiem poszanowania dla życia, atakami i kryzysem w Kościele, upadkiem moralnym, będziesz za nami orędował i wskazywał nam drogę – powiedział ks. Jarosław Wolski podczas peregrynacji relikwii błogosławionego.

Proboszcz podkreślił, że nikt lepiej jak bł. Michael McGivney nie wie, w jaki sposób przejść trudny czas. – Kiedy posługiwałeś w swojej parafii w New Haven, towarzyszyły ci podobne problemy, ale zgromadziłeś wokół siebie mężczyzn, którzy wzajemnie się wspierali i razem modlili. Zgromadziłeś ich, aby pogłębiali swoją wiarę, aby w duchu chrześcijańskiej miłości i braterstwa troszczyli się o siebie nawzajem, o swoje rodziny oraz bronili każdego życia. Błogosławiony księże Michale prosimy ciebie, kiedy będziemy za twoją przyczyną modlić się we wspólnocie parafialnej i rycerskiej, przynieś błogosławione owoce, niech ten czas spędzony na modlitwie przy twoich relikwiach będzie czasem pogłębienia naszej wiary, miłości i nawrócenia. Wyproś nam nadzieję i odwagę do większego zaufania i zawierzenia siebie wszechmogącemu Bogu – wołał ks. Wolski.

Peregrynacja relikwii założyciela Rycerzy Kolumba rozpoczęła się w Polsce 21 lutego br. w trzech miastach jednocześnie: w Częstochowie, Radomiu i Rzeszowie. W diecezji sosnowieckiej peregrynacja rozpoczęła się 9 października w kościele św. Stanisława BM w Czeladzi. Mszy św. przewodniczył ks. Wolski. Relikwie przybyły z sanktuarium maryjnego w Ludźmierzu. Będą peregrynować w parafiach, w których działają Rycerze Kolumba – czyli z relikwiami błogosławionego będziemy mogli się spotkać w parafiach Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Sławkowa, Siewierza i Olkusza. Koordynatorem peregrynacji w naszej diecezji jest Piotr Kiełtyka. Peregrynacja potrwa do 13 listopada br.

Peregrynacja relikwii bł. ks. Michaela McGivneya jest połączona z dziełem charytatywnym. Rycerze Kolumba niosą wsparcie inicjatywom pro-life prowadzonym przez Kościół.

2021-10-19 13:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rozpoczyna się peregrynacja relikwii założyciela Rycerzy Kolumba

Lekarze nie dawali chłopcu żadnych szans na to, by urodził się żywy. Niedawno Michael, nazwany na cześć ks. Michaela McGivneya, skończył 5 lat. To właśnie ten cud za wstawiennictwem założyciela Rycerzy Kolumba przyczynił się do jego beatyfikacji. Jego relikwie będą teraz nawiedzać parafie w całej Polsce.

Podczas peregrynacji relikwii Rycerze Kolumba będą zbierać dary rzeczowe i środki finansowe na rzecz hospicjów, domów pomocy społecznej, domów samotnej matki, ośrodków adopcyjnych itp.

CZYTAJ DALEJ

Te książki sprawią, że Walentyki nabiorą nowego znaczenia!

2023-02-07 12:01

[ TEMATY ]

miłość

Angela_Yuriko_Smith/pixabay.com

Masz dość słabych patentów na walentynkowe randkowanie? Podaruj swojej Miłości słowa o …Miłości. To idealny czas, aby jeszcze mocniej uzmysłowić sobie jak potężna jest MIŁOŚĆ.

Ks. Piotr Pawlukiewicz - O miłości

CZYTAJ DALEJ

Obradowała Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych

2023-02-08 16:48

[ TEMATY ]

misje

Papieskie Dzieła Misyjne

missio.org.pl

W Skorzeszycach odbyła się Rada Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych. Do diecezji kieleckiej przyjechało 17 kapłanów z 16 diecezji, dyrektor krajowy PDM ks. Maciej Będziński, sekretarze poszczególnych Dzieł oraz dyrektor wydawnictwa Missio-Polonia. W najbliższym czasie powołana zostanie również fundacja „Na Krańce Świata”, która będzie służyć pozyskiwaniu projektów dla animacji misyjnej w PDM.

W poniedziałek Mszy św. przewodniczył bp Andrzej Kaleta z diecezji kieleckiej. Przybliżył on uczestnikom postać sługi Bożego ks. Wojciecha Piwowarczyka, byłego dyrektora PDM w diecezji kieleckiej, duszpasterza młodzieży i chorych, zaangażowanego w dzieło misyjne.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję