Reklama

Niedziela w Warszawie

Oaza łączy pokolenia

Formacja oazowa jest fundamentem do tworzenia wspólnoty życia i działania apostolskiego – pisze specjalnie dla Niedzieli Michał Kędzierski z Diakonii Społecznej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej.

2021-11-23 07:24

Niedziela warszawska 48/2021, str. V

[ TEMATY ]

oaza

Krucjata Wyzwolenia Człowieka

Ruch Światło‑Zycie

Archiwum DSRŚŻ

Spotkanie modlitewne Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Spotkanie modlitewne Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Słowo „oaza” nasuwa zwykle skojarzenia z wesołą młodzieżą śpiewającą w kościele przy akompaniamencie gitary lub z małżeństwami, które otoczone gromadką pociech, odbywają spotkania Domowego Kościoła. Jednak założyciel Ruchu Światło-Życie, sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki nie był kapłanem wpasowującym się w schematy. A inspirowani jego nauczaniem uczestnicy oazy tworzą w Kościele rzeczywistość wielowymiarową, obejmującą różne powołania i drogi życia.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 48/2021 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oazowe Dni Wspólnoty

Niedziela sandomierska 32/2015, str. 1, 7

[ TEMATY ]

oaza

Ks. Adam Stachowicz

Spotkanie zawsze wiąże się z tańcami. Radość sprawiła, że nawet chmury ustąpiły

Spotkanie zawsze wiąże się z tańcami. Radość sprawiła, że nawet chmury ustąpiły

W trakcie 15-dniowych rekolekcji organizowanych przez Ruch Światło-Życie uczestnicy poszczególnych turnusów przeżywają Dzień Wspólnoty. Wtedy w jednym miejscu spotykają się moderatorzy, animatorzy i uczestnicy rekolekcji ze wszystkich oazowych turnusów. Miejscem tegorocznego spotkania młodych rekolektantów z Bieszczad była Olchowa. 28 lipca przyjechały tam dwie wspólnoty młodzieżowe i uczestnicy turnusu Oazy Rodzin. Zlot rozpoczęło zawiązanie wspólnoty i prezentacja grup. Bardzo ważną częścią dnia jest publiczne dzielenie się uczestników rekolekcji przeżyciami z poszczególnych stopni. Kolejnym punktem było Nabożeństwo Odpowiedzialności i Misji, podczas którego wiele osób z Ruchu Światło-Życie podjęło zobowiązania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, jako kandydaci, jako bądź członkowie. Natomiast centralnym momentem była oczywiście Msza św. Do zebranych przybył bp Edward Frankowski, który przewodniczył Mszy św. sprawowanej przez księży moderatorów. W nawiązaniu do tematyki, która towarzyszyła tegorocznym rekolekcjom: „W mocy Ducha Świętego”, biskup Edward podczas homilii mówił: – Ważne są dary Ducha Świętego, o które się modlimy. Módlmy się więc i prośmy całym sercem, aby Duch Święty przybył do nas i przez nas odnowił oblicze polskiej i sandomierskiej ziemi – zagrzewał oazowiczów Kaznodzieja. W procesji z darami przedstawiciele poszczególnych wspólnot nieśli znaki oazowe, czyli proporce, świece oraz chleb. Na zakończenie moderator diecezjalny ks. Marek Kuliński podziękował księżom moderatorom, moderatorkom i animatorom poszczególnych wspólnot za pracę. W podziękowania dla przybywających do Olchowej włączył się również ks. Jan Krupiński, proboszcz parafii Tarnawa Górna, na terenie której znajduje się kościół dojazdowy w Olchowie.

CZYTAJ DALEJ

Ateny: papieski samolot wyruszył w drogę do Rzymu

2021-12-06 11:31

[ TEMATY ]

Franciszek

Franciszek w Grecji i na Cyprze

PAP

O godz. 11.56 czasu lokalnego (10. 56 czasu polskiego) samolot A 321 neo linii Aegean Airlines z Ojcem Świętym na pokładzie wystartował z międzynarodowego portu lotniczego w Atenach w drogę do Rzymu. W ten sposób zakończyła się, trwająca od 2 grudnia 35 podróż zagraniczna papieża Franciszka, podczas której odwiedził on Cypr i Grecję.

Ojca Świętego, przybywającego ze szkoły urszulanek powitał o godz. 11.25 przy wejściu do poczekalni dla VIP-ów Minister Spraw Zagranicznych Grecji, Nikos Dendias. Zaprosił papieża na kilkuminutowe spotkanie. Franciszek pożegnał się z żegnającymi go osobistościami i przy schodach samolotu ucisnął dłoń szefowi greckiej dyplomacji, wchodząc ma pokład samolotu.

CZYTAJ DALEJ

#AdwentowyGambit - odc. 10

2021-12-07 05:30

s. Agnieszka Bednarczyk FMA

Zapraszamy do obejrzenia dziesiątego odcinka "Adwentowego Gambitu". Począwszy od 28 listopada, kiedy to przypada I Niedziela Adwentu, aż do 24 grudnia na godz. 6:00 na kanale YouTube „Niedziela Wrocławska” każdego dnia dodawany będzie jeden odcinek.

Adwentowy Gambit - odcinek 10 - Wytrwałość

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję