Reklama

Niedziela Kielecka

Nagląca misja uczniów Jezusa

Wspólnota Koinonia św. Pawła dziękowała za dar wiary i powołania w święto Nawrócenia Pawła Apostoła.

Niedziela kielecka 7/2022, str. I

[ TEMATY ]

Koinonia Świętego Pawła

K.D.

Mszy św. przewodniczył bp Jan Piotrowski

Mszy św. przewodniczył bp Jan Piotrowski

Z braćmi i siostrami modlił się w czasie Eucharystii biskup Jan Piotrowski, który przeżywał w tym dniu ósmą rocznicę sakry biskupiej, oraz kapłani kieleckich parafii.

W homilii biskup zachęcał zebranych do odważnego głoszenia Ewangelii, mimo niechęci świata do słuchania Słowa Bożego, ponieważ – jak przekonywał – „niesie ona zawsze wiosnę duchowej odnowy”.

Przypomniał historię nawrócenia Apostoła Narodów. – Ku zdumieniu wielu to Boża łaska nawrócenia uzdolniła św. Pawła Apostoła do głoszenia Ewangelii. Dzięki niej fanatyczny prześladowca Chrystusa i rodzącej się wspólnoty Kościoła mógł odważnie głosić i dowodzić, że Jezus jest Mesjaszem – mówił. Biskup wspomniał również bardzo tragiczne prześladowania chrześcijan w różnych częściach świata. Powiedział, że Jezus utożsamia się z Kościołem i jego wszystkimi prześladowanymi. Za św. Janem Pawłem II podkreślał, że każdy ochrzczony ma obowiązek i ponosi odpowiedzialność za ewangelizację. Zauważył że dziś „obszar do pierwszego głoszenia Ewangelii jest ogromny”. – Aby współczesny chrześcijanin mógł w świadectwie wiary naśladować postawę Pawła Apostoła, potrzebuje nawrócenia i dialogu z Jezusem, aby poznał prawdę o sobie – powiedział. Przekonywał, że „z Ewangelią, która niesie przesłanie miłości bliźniego możemy zbudować lepszy świat w naszej rodzinie parafii, we wspólnocie”. – To jest nagląca misja uczniów i misjonarzy Chrystusa – zakończył.

Reklama

Koinonia liczy dziewięć osób, które żyją w rytmie monastycznym, według rad ewangelicznych. Bracia i siostry codziennie spotykają się wspólnie na modlitwie i liturgii. Ich życie duchowe skoncentrowane jest na słowie Bożym. Z Dobrą Nowiną jeżdżą do różnych parafii, a także głoszą Ewangelię więźniom. Regularnie prowadzą rekolekcje ewangelizacyjne w oparciu o Pismo Święte, przez które przygotowują osoby dorosłe, młodzież, animatorów wspólnot do głoszenie i dzielenia się wiarą w Jezusa. Przy Koinonii działa również diecezjalny Ośrodek Katechumenatu, w którym osoby dorosłe przygotowują się do chrztu. Ze wspólnotą 25 stycznia świętowali przyjaciele i parafianie. Wspólnota dziękowała wszystkim za modlitwę, a bp. Janowi przekazała życzenia w dniu jego ósmej rocznicy sakry biskupiej.

S. dr Kinga Walkowiak, od 22 lat we wspólnocie, podkreśla że niesienie Dobrej Nowiny przez wspólnotę, organizowane rekolekcje jest ważne i daje wielu osobom chrześcijańską nadzieję w trudnych dla wszystkich czasach epidemii. Nie wolno popadać w marazm i przygnębienie. Mimo ograniczeń wspólnota prowadzi szereg rekolekcji (obecnie głównie on-line). Dociera do ludzi z różnych stron Polski. Były to m.in. kursy rekolekcje. „Nowe życie z Bogiem”, „Uczniowie z Emmaus”, „Mojżesz”, „Jezus i Samarytanka”.

2022-02-08 12:01

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nagląca misja uczniów Jezusa

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Koinonia Świętego Pawła

Katarzyna Dobrowolska

Wspólnota Koinonia Świętego Pawła dziękowała za dar wiary i powołania w święto Nawrócenia Pawła Apostoła. Z braćmi i siostrami modlił się w czasie Eucharystii biskup Jan Piotrowski, który przeżywał w tym dniu ósmą rocznicę sakry biskupiej, oraz kapłani kieleckich parafii.

W homilii Biskup zachęcał zebranych do odważnego głoszenia Ewangelii, mimo niechęci świata do słuchania Słowa Bożego, ponieważ jak przekonywał „niesie ona zawsze wiosnę duchowej odnowy” .

CZYTAJ DALEJ

Kto napisze dokument końcowy zgromadzenia kontynentalnego w Pradze?

2023-02-05 19:03

[ TEMATY ]

synod

Karol Porwich/Niedziela

Sześć osób, w tym jeden Polak, ks. Mirosław Tykfer, znalazło się w komitecie redakcyjnym, który napisze dokument końcowy europejskiego synodalnego zgromadzenia kontynentalnego, jakie rozpocznie się dziś wieczorem w stolicy Czech, Pradze.

Listę członków komitetu otwiera o. Giacomo Costa, włoski jezuita, konsultor Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów, który kierował ekipą przygotowującą dokument roboczy na etap kontynentalny. W 2018 roku był sekretarzem specjalnym zgromadzenia Synodu Biskupów na temat młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Jubileusz 60-lecia życia zakonnego s. Klary od Świętej Rodziny – Karmelitanki Bosej

2023-02-06 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W niedzielne południe – 5 lutego br. - w kościele zakonnym pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Łodzi siostra Klara od Świętej Rodziny – Karmelitanka Bosa – przeżywała jubileusz 60-lecia życia zakonnego. Każdy, kto choć raz odwiedził łódzki karmel, spotkał siostrę Klarę, która od wstąpienia do klasztoru po dziś dzień pełni posługę siostry zewnętrznej, która jest „pomostem” między klauzurą, a światem zewnętrznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję