Reklama

Modlitwa

Wiedeń: modlitwa z okazji Konkursu Piosenki Eurowizji

W czasie trwającego obecnie w Wiedniu 60. Konkursu Piosenki Eurowizji zaplanowana jest także modlitwa ekumeniczna i międzyreligijna. Modlitwa pod hasłem „Budować mosty” odbędzie się w parafii Chrystusa Króla 23 maja wieczorem, w przeddzień finałowego koncertu w wiedeńskiej Stadthalle. Poprowadzą ją: ksiądz katolicki, duchowny Kościoła metodystycznego oraz przedstawiciele islamu i buddyzmu.

[ TEMATY ]

modlitwa

konkurs

pl.wikipedia.org

Hala Miejska w Wiedniu, miejsce organizacji 60. Konkursu Piosenki Eurowizji

Hala Miejska w Wiedniu, miejsce organizacji 60. Konkursu Piosenki Eurowizji

W katolickim kościele nieopodal miejsca koncertów planowany jest obrzęd zapalenia świec, prośby modlitewne oraz krótkie świadectwa, które będą wyrazem budowania mostów między wiernymi różnych tradycji. „Chcemy podziękować Bogu za to, ze jest z nami”, głosi tekst zaproszenia do wspólnej modlitwy, opublikowanego w językach niemieckim, angielskim, tureckim i chorwackim. Zaproszenie adresowane jest do wszystkich uczestników konkursu Eurowizji, a także licznych mieszkańców tej wielokulturowej dzielnicy Wiednia.

Dla nich wszystkich przez cały czas trwania festiwalu stworzono możliwość odwiedzenia kościoła przez kilka godzin przed południem jako „miejsca ciszy i wewnętrznego spokoju”.

Parafia Chrystusa Króla znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie hali miejskiej, w której odbywają się koncerty 60. Konkursu Piosenki Eurowizji. Jest jedną z najbardziej znanych w archidiecezji wiedeńskiej. Miejscowy proboszcz, ks. dziekan Martin Rupprecht, jest od wielu lat odpowiedzialny za kontakty z muzułmanami w stolicy Austrii oraz za problematykę islamu. W sposób szczególny parafia troszczy się o towarzyszenie chrześcijańsko-muzułmańskim małżeństwom i rodzinom.

2015-05-19 18:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna modlitewna za kapłanów i Kościół

[ TEMATY ]

modlitwa

ksiądz

nowenna

israeltourism / Foter.com / CC BY-SA

Do odprawienia nowenny modlitewnej do Niepokalanej Matki Zbawiciela w intencji księży i Kościoła zachęca abp Józef Michalik. Nowenna rozpoczyna się dzisiaj (29 listopada) i potrwa 9 dni. Forma modlitwy jest dowolna.

CZYTAJ DALEJ

Jak będzie w czyśćcu? Fulla Horak o życiu pozagrobowym

2023-01-24 20:30

[ TEMATY ]

czyściec

stock.adobe.com

Nieprzeliczona, nieobjęta wprost myślą jest rozmaitość tych mąk, gdyż każda wina ma swój odpowiednik w cierpieniu. Najstraszniejszą męką duszy jest tęsknota za Bogiem, którą odczuwa stale z wyjątkiem okresu, który spędza w niektórych kręgach czyśćca, gdzie niemożność zwracania się do Niego myślą – jest najokrutniejszą męką właśnie.

We wszystkich zresztą innych kręgach dusza rwie się ku górze, ku światłu, ku Bogu i cierpi z powodu niemożności zbliżenia się do Niego przez swoje nieodpokutowane jeszcze winy. Żadne pragnienie, do jakiego serce ludzkie jest zdolne, nie może się z tym równać, gdyż jest to pragnienie powrotu do swego Stwórcy i Pana wiedzącej, wyzwolonej już z ciasnoty zmysłów, nieśmiertelnej duszy. Bóg ciągnie ją ku sobie jak olbrzymi o prze-możnej, obezwładniającej sile magnes. Tęsknota za Bogiem jest więc czymś, czego dusza wyzbyć się nie może, tak jak ślepe, bezwolne opiłki metalu nie mogą przestać rwać się ku przyciągającym je biegunom. Tęsknota ta jest więc niejako tłem, na którym zarysowują się rozmaite desenie i zygzaki cierpień, udręczeń i stanów pokutującej duszy.

CZYTAJ DALEJ

Papież do zwierzchników religijnych z Ukrainy: „Jestem blisko was i stale modlę się za Ukrainę”

2023-01-27 19:44

[ TEMATY ]

papież

Ukraina

religie

PAP/VATICAN MEDIA HANDOUT

Ppapież Franciszek przyjmujący delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych w Watykanie, 25 stycznia 2023 r.

Ppapież Franciszek przyjmujący delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych w Watykanie, 25 stycznia 2023 r.

Jestem blisko was i modlę się za was – zapewnił Franciszek delegację Wszechukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych (WRKiOR), którą przyjął na audiencji 25 stycznia w bocznej salce Auli Pawła VI w Watykanie. Papież najpierw wręczył swym gościom tekst przygotowanego wcześniej orędzia, a następnie wygłosił do nich zaimprowizowane przemówienie.

Oto jego treść:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję