Reklama

Głos z Torunia

Grudziądz

Odpowiedź zza grobu

Mistyk mówił, że krzyż jest łaską, najpiękniejszym klejnotem, jakim możemy się ozdobić. Beata Grzyb stanęła przed takim krzyżem: próby oczekiwania na potomstwo.

Niedziela toruńska 15/2022, str. II

[ TEMATY ]

dzień skupienia

Małgorzata Borkowska

Dzień skupienia zgromadził wiernych z całej diecezji

Dzień skupienia zgromadził wiernych z całej diecezji

Wielkopostny Dzień Skupienia 26 marca Grupy Modlitwy Ojca Pio Diecezji Toruńskiej przeżywały w Grudziądzu. Na spotkanie zaprosiła parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio wraz z ks. kan. Zbigniewem Gańskim, proboszczem miejsca i diecezjalnym duszpasterzem Grup Modlitwy. W programie spotkania znalazła się m.in. konferencja Beaty Grzyb, przewodniczki w polskim centrum biura pielgrzyma przy sanktuarium św. Ojca Pio, oraz konferencja ks. Macieja Musielaka „Działanie Matki Bożej przez cudowny medalik”. Dzień skupienia zakończył się Koronką św. Ojca Pio do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Do świątyni przybyły Grupy Modlitwy Ojca Pio z grudziądzkich parafii: Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, św. Maksymiliana Kolbego i św. Jana Pawła II, św. Józefa Oblubieńca, Podwyższenia Krzyża Świętego, a także z parafii św. Andrzeja Boboli w Pieńkach Królewskich, św. Marcina z Tours z Sarnowa, św. Katarzyny z parafii w Łasinie, św. Tomasza w Nowym Mieście Lubawskim oraz z działdowskiej parafii św. Wojciecha i parafii Wniebowzięcia NMP w Mokrem. Do modlitwy włączyła się Rada Rycerzy Kolumba z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Grudziądzu.

W San Giovanni Rotondo do dziś żyją ludzie, którzy osobiście spotkali świętego. Charyzmatem zakonnika było cierpienie. – Dotykałam płytę grobu jak inni modlący się przez 9 lat. Taką drogę przygotował mi św. Ojciec Pio. Modliliśmy się z mężem o dar macierzyństwa dla mnie – opowiadała Beata Grzyb. – Po Mszy św. kanonizacyjnej św. Ojca Pio udałam się sama do grobu świętego. Wśród listów od pielgrzymów zostawiłam swoją kartkę. Napisałam: „Ojcze Pio, pociesz mnie!” i wrzuciłam za kratę grobu. Po 4 miesiącach dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Dziś jestem mamą dwójki dorastających dzieci.

Reklama

Ks. Maciej Musielak, misjonarz św. Wincentego a Paulo, wprowadził zgromadzonych w istotę tego wszystkiego, czego doświadczyła św. Katarzyna Laboure, przybliżając innym Maryję w wizerunku Niepokalanie Poczętej. Objawienia szarytki porównywane mogą być do objawień św. Faustyny: ważna rola spowiednika, prośba o cudowny medalik u św. Katarzyny i o Koronkę do Miłosierdzia Bożego u św. Faustyny.

Koronka św. Ojca Pio do Najświętszego Serca Pana Jezusa zakończyła Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Modlitwy Ojca Pio.

2022-04-05 13:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień skupienia katechetów

Niedziela sosnowiecka 16/2022, str. II

[ TEMATY ]

dzień skupienia

katecheci

Anna Głowacz

Podczas Dnia Skupienia katechetów

Podczas Dnia Skupienia katechetów

Odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia dla katechetów świeckich i zakonnych.

Formacja zdalna nie zastąpi formacji stałej, realnej, stacjonarnej. Dlatego po dwuletniej przerwie związanej z pandemią ks. Michał Borda – dyrektor Wydziału katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu zorganizował Wielkopostny Dzień Skupienia dla katechetów świeckich i zakonnych. Spotkanie formacyjne odbyło się 2 kwietnia w kościele Nawiedzenia NMP w Sosnowcu i w budynku Wydziału Katechetycznego. Rozpoczęło się od modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W tym czasie można było także skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. O godz. 10 odprawiono Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem ks. Włodzimierza Skocznego, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Bp Kiciński: Osoby konsekrowane towarzyszą nam poprzez swoją obecność

2023-02-02 14:42

Tomasz Lewandowski

Bp Jacek Kiciński

Bp Jacek Kiciński

Życie według ślubowanych rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa stanowi najbardziej radykalny wyraz naśladowania Jezusa Chrystusa. Wszystko to dokonuje się mocą wiary przeżywanej w Kościele, który jest Rodziną dzieci Bożych; jest naszym domem i naszą Matką.– napisał bp Jacek Kiciński w liście skierowanym do osób życia konsekrowanego.

Biskup Jacek Kiciński CMF, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej jest także przewodniczącym Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego Konferencji Episkopatu Polski. W liście hierarcha wskazał na bardzo ważną rolę osób konsekrowanych w życiu współczesnym. Wskazał, że bardzo ważna jest obecność. która realizuje się w kilku wymiarach. - Obecność miłosierną, pełną zatroskania, ale także przez obecność milczącą przepełnioną modlitwą w intencjach Kościoła i świata - napisał biskup, ukazując także błogosławione siostry Elżbietanki s. Marię Paschalis Jahn i jej 9 Towarzyszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję