Reklama

Niedziela Legnicka

Legnica

DOM dobra

Przy parafii katedralnej powstaje „DOM”, czyli Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia.

Niedziela legnicka 17/2022, str. II

[ TEMATY ]

pomoc

Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia

Ks. Piotr Nowosielski/Niedziela

Nie jesteśmy obojętni na potrzeby – mówi ks. Kristman

Nie jesteśmy obojętni na potrzeby – mówi ks. Kristman

W swoim założeniu będzie pomagał zarówno uchodźcom, jak i ubogim oraz potrzebującym mieszkańcom. W planach jest przekształcenie budynków gospodarczych przy plebanii na pomieszczenia do wydawania posiłków, magazynu żywności czy doraźnego miejsca noclegowego dla bezdomnych.

– Parafia katedralna tak jak i inne parafie podejmuje nieustanną pomoc charytatywną, polegającą na wspieraniu ludzi ubogich, samotnych, chorych, rodzin wielodzietnym. Nie jesteśmy obojętni na te potrzeby, organizując je na miarę naszych możliwości. Ale ta sytuacja związana z wojną na Ukrainie spowodowała, że chcemy być pomocni uchodźcom, ale i rodzinom, które tych uchodźców przyjęły. W rozmowach z tymi rodzinami dowiadujemy się, że potrzeb jest więcej niż tylko zabezpieczenie żywności, dlatego zbieramy również fundusze i organizujemy wolontariuszy, którzy chcieliby pomagać uchodźcom w różnych dziedzinach np.: pomocy prawnej, lekarskiej, pielęgniarskiej. Zmobilizowało to naszą parafię i narodził się pomysł, aby stworzyć Duszpasterski Ośrodek Miłosierdzia. Ma on służyć uchodźcom, ale i naszym parafianom, bo tej biedy jest dużo także wśród nich. Obecnie udzieliliśmy pomocy przedświątecznej, ale chcemy ją realizować systematycznie, z większą siłą, z większym efektem – mówi proboszcz parafii ks. prał. Robert Kristman.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Kard. Müller krytykuje aberracje znacznej części niemieckiego Kościoła katolickiego

2022-11-26 18:17

[ TEMATY ]

Niemcy

kard. Gerhard Müller

Monika Książek/Niedziela

Na sprzeczność postulatów niemieckiej tzw. drogi synodalnej z prawdami wiary katolickiej wyznawanej w sakramencie chrztu św. wskazuje w swoim komentarzu zamieszczonym na łamach portalu kath.net emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kardynał Gerhard Ludwig Müller.

Dobrze, że opublikowano już oficjalne oświadczenia kardynałów Luisa Ladarii i Marca Ouelleta z okazji wizyty ad limina biskupów niemieckich. Dojrzali katolicy mają bowiem prawo wiedzieć, czy i jakie zaniepokojenie wyraził Urząd Nauczycielski Kościoła wobec jawnie heretyckich i schizmatyckich tekstów niemieckiej drogi synodalnej. Słowo obydwu kardynałów ma wagę nie tylko z racji ich urzędu, ale także dlatego, że są to zróżnicowane wypowiedzi uznanych teologów. W przeciwieństwie bowiem do nagłaśnianej większości partnerów synodalnych, wiedzą oni, o co chodzi w wierze katolickiej i jak należy w teologii katolickiej odróżniać prawdę od błędu. Nie przypadkiem Sobór Watykański II cytuje fundamentalne spostrzeżenie, że samoobjawienie się Boga w Jezusie Chrystusie jest dane w całej swej pełni i uobecnia się w Duchu Świętym przez Kościół za pośrednictwem Pisma Świętego, Tradycji Apostolskiej i magisterium Kościoła w formie integralnej i niezafałszowanej (por. Dei verbum 1-10).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję