Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Ostatni raz z moją klasą

Absolwenci Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju odebrali świadectwa ukończenia szkoły.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 20/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

maturzyści

absolwent

zakończenie roku

Joanna Ferens

Przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom

Przekazanie sztandaru szkoły młodszym klasom

Zakończenie roku rozpoczęło się uroczystą Mszą św. w sanktuarium św. Marii Magdaleny, podczas której cała społeczność szkolna modliła się o dobre wyniki na egzaminie dojrzałości, światło Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla absolwentów. Po Mszy św., w auli franciszkańskiej odbyła się uroczysta akademia, podczas której nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły i pocztu sztandarowego uczniom klasy pierwszej oraz wręczenie nagród uczniom, którzy zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Ponadto młodsi uczniowie specjalnie na tę okazję przygotowali program artystyczny, w którym pokazali, z przymrużeniem oka, szkolną rzeczywistość z ostatnich trzech lat.

Nie jesteście sami

Katecheta katolickiego liceum ks. Łukasz Duda w kazaniu mówił do absolwentów, aby w życiu zawsze kierowali się mądrością i pokładali swoją nadzieję w Jezusie Chrystusie. – Wiele wyborów teraz przed wami. Na pewno zastanawiacie się, do jakiej pracy teraz pójść, jaki kierunek studiów wybrać, wyjechać za granicę, a może zostać, na którą drogę powołania wkroczyć? I chcę wam powiedzieć, że w tych waszych wyborach nie jesteście sami. Są z wami wasi rodzice, nauczyciele, koledzy i koleżanki, ale przede wszystkim jest z wami Jezus Chrystus. Co zatem zrobić, aby te wybory były mądre? Pamiętajcie o tym, by w dorosłym życiu ufać Jezusowi. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a ja was pokrzepię”. I właśnie to Boże przesłanie chcę wam dziś zostawić na całe wasze dorosłe życie. Jezus mówi dziś do was, bo stajecie przed wieloma wyborami: Przyjdźcie do mnie wy, którzy może nie wiece, co robić w życiu. Przyjdźcie do mnie wy, którzy boicie się stresu i matury – wy, w których sercu brakuje pokoju – powiedział.

Nie zapominajcie korzeni

– Pamiętajcie, że kończycie szkołę o korzeniach i wartościach katolickich – dodał ks. Łukasz Duda. – Jesteście świadkami tego, iż nie jest zwyczajna szkoła, że jest to szkoła, w której są wartości, że jest to mała wspólnota, która ma katolickie korzenie. To, że jesteśmy małą społecznością, jest wielkim atutem naszej szkoły, bo możecie się poznać, nie jesteście anonimowi. Pamiętajcie, że wyszliście ze szkoły, która ma wiele wartości. Spędziliście tu trzy piękne lata, a od teraz bądźcie w świecie świadkami Jezusa Chrystusa. Nie wstydźcie się wiary, w trudnych chwilach pamiętajcie o modlitwie i dawajcie świadectwo o naszym wyjątkowym liceum, gdyż to miejsce już na zawsze pozostanie częścią waszego życia – tłumaczył.

Reklama

Słowo księdza dyrektora

Specjalne życzenia skierował do absolwentów dyrektor szkoły ks. Witold Batycki. – Dziś uczniowie klas trzecich ukończyli nasze katolickie liceum. Jest to dla nich i dla nas bardzo ważna chwila. Wychodząc z naszej szkoły, przekraczają kolejny próg w swoim życiu. Życzymy im, aby spełniali swoje marzenia, osiągnęli wszystkie cele, które sobie założyli, wstępując do szkoły, która ma katolickie korzenie. Pragniemy cieszyć się ich powodzeniami, które z pewnością będą ich udziałem. Zapewne każdy z nich ma swoje marzenia, dlatego życzymy, aby urzeczywistniały te nadzieje, które pokładają w nich również ich rodzice i grono nauczycieli. Pragniemy, by stali się również wspaniałymi ambasadorami naszej szkoły w Polsce i na świecie – życzył.

Na zakończenie maturzyści ostatni raz spotkali się w klasach z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły. Teraz czekają ich egzaminy maturalne, które będą trwały cały maj i wybór dalszej drogi życiowego powołania.

2022-05-11 09:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Absolwent 70-lecia Politechniki Częstochowskiej

Tytułem Absolwenta 70-lecia Politechniki Częstochowskiej został uhonorowany dr Włodzimierz Chwalba, prezes Zarządu firmy „Metal Union” w Częstochowie. Dyplom i statuetkę wręczono podczas Gali w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie 10 maja br.

CZYTAJ DALEJ

Św. Agata

Niedziela Ogólnopolska 6/2006, str. 16

„IcoonAgatha” autorstwa Bergognone (1481-1522) - Transferred from nl.wikipedia(Original text 

Agata urodziła się w Palermo (Panormus) na Sycylii w bogatej, wysoko postawionej rodzinie. Wyróżniała się nadzwyczajną urodą.

Kwintinianus - starosta Sycylii zabiegał o jej rękę, mając na względzie nie tylko jej urodę, ale też majątek. Kiedy Agata dowiedziała się o tym, uciekła i ukrywała się. Kwintinianus wyznaczył nagrodę za jej odnalezienie, wskutek czego zdradzono miejsce jej ukrycia. Ponieważ Agata postanowiła swoje życie poświęcić Bogu, odrzuciła oświadczyny Kwintinianusa. Ten domyślił się, że ma to związek z wiarą Agaty i postanowił nakłonić ją do porzucenia chrześcijaństwa. W tym celu oddano Agatę pod opiekę Afrodyzji - kobiety rozpustnej, która próbowała Agatę nakłonić do uciech cielesnych i porzucenia wiary. Afrodyzja nie zdziałała niczego i po trzydziestu dniach Agatę odesłano z powrotem Kwintinianusowi, który widząc, że nic nie wskóra, postawił Agatę przed sobą jako przed sędzią i kazał jej wyrzec się wiary. W tamtym czasie obowiązywał wymierzony w chrześcijan dekret cesarza Decjusza (249-251). Kiedy Agata nie wyrzekła się wiary, poddano ją torturom: szarpano jej ciało hakami i przypalano rany. Agata mimo to nie ugięła się, w związku z czym Kwintinianus kazał liktorowi (katu) obciąć jej piersi. Okaleczoną Agatę odprowadzono do więzienia i spodziewano się jej rychłej śmierci.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda wysłał depeszę kondolencyjną do prezydenta Turcji

2023-02-06 17:05

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Karol Porwich/Niedziela

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Pragnę przekazać na Pana ręce wyrazy najgłębszego współczucia dla bliskich ofiar oraz dla poszkodowanych. Polska i Polacy łączą się z nimi w bólu i smutku - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy kondolencyjnej do prezydenta Turcji Recepa Erdogana po trzęsieniu ziemi na południowym wschodzie kraju.

W poniedziałek nad ranem południowo-wschodnią Turcję i północną Syrię nawiedziło trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,8. Zginęło blisko 1,5 tys. osób. Jak poinformowała w poniedziałek turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych (AFAD), ranne są 7634 osoby. Co najmniej 810 osób zginęło w Syrii - podało ministerstwo zdrowia w Damaszku.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję