Reklama

Niedziela Podlaska

Niedziela w rodzinie

Jaką rolę w życiu każdego dziecka pełni rodzina? Odpowiedzi szukano w Katolickim Przedszkolu im. św. Antoniego w Węgrowie podczas gali finałowej X edycji konkursu plastycznego.

Niedziela podlaska 23/2022, str. VI

[ TEMATY ]

rodzina

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Laureaci tegorocznej edycji konkursu wraz z gośćmi oraz organizatorami

Laureaci tegorocznej edycji konkursu wraz z gośćmi oraz organizatorami

W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem „Świętowanie niedzieli w mojej rodzinie”. Przedszkolaki przywitały przybyłych 20 maja gości przygotowaną scenką. Zaprezentowały sposób przeżywania niedzieli w rodzinie. Jej głównym punktem było spotkanie z Panem Bogiem podczas Mszy św. Świętowanie Dnia Pańskiego to również wspólne spędzanie czasu, odwiedziny rodziny, odpoczynek w gronie przyjaciół. Treści przedstawione w scence znalazły swoje odzwierciedlenie w przygotowanych przez dzieci pracach plastycznych. W sumie wpłynęło 202 prac z 40 placówek.

Podczas gali nagrodzono laureatów, którzy do konkursu przystąpili w pięciu kategoriach. Pierwsze miejsca zajęli: w kategorii I (dzieci trzyletnie) – Pola Siuchta z Katolickiego Przedszkola św. Antoniego w Węgrowie, w kategorii II (dzieci czteroletnie) – Mieszko Szczubełek z przedszkola w Sadownem, w kategorii III (dzieci pięcioletnie) – Iga Łach z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Janusza Kusocińskiego w Sokołowie Podlaskim, w kategorii IV (dzieci sześcioletnie) – Oliwia Kurowicka z niepublicznego przedszkola w Niecieczy, w kategorii V (praca z rodziną) – Amelia Pniewska z Miejskiego Przedszkola Nr 4 Leśna Kraina w Sokołowie Podlaskim. Nagrodę specjalną otrzymali Mateusz i Błażej Moczulscy ze szkoły podstawowej w Perlejewie. Pełna lista laureatów została opublikowana na: www.katecheza.drohiczynska.pl, w zakładce konkursy.

Wręczenia nagród dokonali bp Piotr Sawczuk, Marzena Gromek, sekretarz powiatu węgrowskiego, poseł Maciej Górski, starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak, burmistrz Węgrowa Paweł Marchela oraz miejscowy proboszcz ks. kan. Romuald Kosk.

Biskup Piotr Sawczuk wyraził radość z podjętej inicjatywy. Jak zauważył, organizatorzy od 10 lat zachęcają dzieci, jak również ich rodziców, do wzięcia udziału w konkursie, który za temat obiera różne aspekty życia religijnego. Na ręce Iwony Serafińskiej – dyrektor ds. pedagogicznych, biskup podziękował wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie i przygotowanie konkursu.

Reklama

Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. kan. Krzysztof Mielnicki przypomniał główne założenia i cele konkursu. Były nimi m.in. zwrócenie uwagi na to, jak istotną rolę w życiu każdego dziecka pełni rodzina i bliskie relacje między jej członkami, ukazanie dzieciom wartości rodziny, która jest pierwszym i niezastąpionym środowiskiem wychowawczym, ukazanie wzorów życia chrześcijańskiego.

Organizatorami konkursu byli Katolickie Przedszkole św. Antoniego w Węgrowie oraz Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie, parafia św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy, Fundacja MATER.

Patronat honorowy zapewnili: biskup drohiczyński Piotr Sawczuk, senator RP Maria Koc, burmistrz miasta Węgrów Paweł Marchela, starosta powiatu węgrowskiego Ewa Besztak oraz Akademia Katolicka w Warszawie.

2022-05-31 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odebranie praw rodzicielskich

Niedziela Ogólnopolska 5/2022, str. 49

[ TEMATY ]

rodzina

rozwód

Adobe Stock

Ojciec mojego dziecka po rozwodzie ma zasądzone dwa weekendy z dzieckiem w miesiącu. Od pół roku nie mamy z nim kontaktu. Czy mogę wnieść do sądu pozew o odebranie mu praw rodzicielskich?

CZYTAJ DALEJ

5 powodów, dla których warto pójść do spowiedzi

[ TEMATY ]

spowiedź

Adobe Stock

Dlaczego właściwie warto się spowiadać? Bo tego nauczyli mnie rodzice? Bo tak wypada? Nic z tych rzeczy. Oto 5 prawdziwych powodów dla których warto klęknąć do kratek konfesjonału!

1. Uporządkowanie życia

CZYTAJ DALEJ

Papież do przesiedleńców Sudanie Południowym: bądźcie ziarnami nadziei

2023-02-04 16:51

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Jesteście zalążkiem nowego Sudanu Południowego, ziarnem dla żyznego i bujnego rozwoju tego kraju” – powiedział Ojciec Święty spotykając się z osobami przesiedlonymi wewnętrznie w „Hali Wolności” w Dżubie.

Franciszek nie ukrywał, że od dawna pragnął okazać swą bliskość i miłość osobom zmuszonym do opuszczenia swoich domów, co w Sudanie Południowym stało się doświadczeniem powszechnym i zbiorowym. Powodem tej tragedii jest trwający w tym kraju konflikt, ale także klęski żywiołowe. Wezwał do zakończenia wszystkich konfliktów, do poważnego wznowienia procesu pokojowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję