Reklama

Niedziela na lato

Diecezja bydgoska

Góreckie Rekolekcje Maryjne

Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają na 7-dniowe rekolekcje do sanktuarium w Górce Klasztornej.

Niedziela na lato 27/2022, str. XII

[ TEMATY ]

rekolekcje

Przemysław Jahr/Wikimedia Commons

Bazylika NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej

Bazylika NMP Niepokalanie Poczętej w Górce Klasztornej

To najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, gdzie Matka Boża objawiła się w 1079 r. i uświęciła swoim zjawieniem wodę w studzience, która nabrała mocy uzdrawiających. Podstawą rekolekcji są: skupienie, modlitwa (codzienna Msza św., medytacje słowa Bożego, adoracje Najświętszego Sakramentu, konferencje o Matce Bożej i szkoła modlitwy z Maryją) oraz korzystanie z cudownej wody wsparte pełnowartościową dietą warzywno-owocową (1,5 tys. kal), sporządzoną z najwyższej jakości nieprzetworzonych regionalnych produktów.

W ramach rekolekcji są również: cykl spotkań z dietetykiem, codzienna poranna gimnastyka i spacery z kijkami w Gaju Góreckim wśród prastarych dębów i grabów. Ponadto będzie możliwość skorzystania z masaży (odpłatnie), ale przede wszystkim – ze spowiedzi i z kierownictwa duchowego u księży posługujących w sanktuarium, a także rozmowy z egzorcystą.

Wszystkie spotkania duchowe będą się odbywać w bazylice przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej Góreckiej.

Reklama

Wakacyjne terminy rekolekcji: 10-17 lipca oraz 7-14 sierpnia.

Więcej informacji na stronie: www.gorkaklasztorna.com .

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Jasnej Górze rozpoczynają się rekolekcje polskich biskupów

[ TEMATY ]

rekolekcje

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Na Jasnej Górze rozpoczynają się w poniedziałek doroczne rekolekcje polskich biskupów. Potrwają do czwartku. Poprowadzi je franciszkanin o. prof. Zdzisław Kijas, który w latach 2010-2020 był relatorem w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych - poinformowało PAP biuro prasowe Episkopatu Polski.

O. Kijas powiedział, że w czasie rekolekcji, które potrwają do 18 listopada, będzie chciał podzielić się z biskupami swoim doświadczeniem, które wyniósł z dziesięcioletniej pracy w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. "Patrząc oczami wiary, Pan Bóg poprzez świętych, błogosławionych i sługi Boże przekazuje Kościołowi naukę, pewien rodzaj programu duszpasterskiego" – powiedział zakonnik.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Na placu Świętego Piotra zapalono światła na choince i odsłonięto szopkę

2022-12-03 18:15

[ TEMATY ]

Watykan

choinka

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Na placu Świętego Piotra zapalono w sobotę światła na świątecznej choince z włoskiego regionu Abruzja i odsłonięto szopkę wyrzeźbioną w drewnie przez artystów z Friuli-Wenecji Julijskiej. Plany uroczystej inauguracji na placu pokrzyżowała niepogoda. Uroczystość z udziałem przedstawicieli Watykanu i włoskich władz lokalnych odbyła się w Auli Pawła VI.

Setki lampek włączono na stojącym koło obelisku, udekorowanym bombkami świerku białym, przywiezionym do Watykanu z małej górskiej miejscowości Rosello w Abruzji. Ozdoby choinkowe wykonały dzieci i nastolatki z tamtejszego ośrodka rehabilitacji psychiatrycznej.

CZYTAJ DALEJ

Bp Turzyński: wyjazd na Światowe Dni Młodzieży doświadczeniem Kościoła pełnego entuzjazmu

2022-12-04 19:04

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

bp Piotr Turzyński

Archiwum bp. Piotra Turzyńskiego

Nasze spotkanie zakończyliśmy zachętą do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie, który dla młodych będzie okazją do bycia we wspólnocie, doświadczenia Kościoła pełnego entuzjazmu i mającego przyszłość – powiedział portalowi polonijnemu polskifr.fr delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej bp Piotr Turzyński, który 3 grudnia przewodniczył kolejnej edycji Kongresu Młodzieży Polonijnej online.

Temat niedawno zakończonego Kongresu brzmiał: „Bóg, Honor, Ojczyzna. Czy polskość ma sens?”. Wzięło w nim udział ok. 50 młodych ludzi m.in. z Niemiec, Francji, Grecji, Norwegii, Australii, USA, Włoch i Anglii. Spotkanie było formą kontaktu i duszpasterstwa młodych ze środowisk polonijnych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję