Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Wakacje z Bogiem

Czas wakacyjny sprzyja różnym formom wypoczynku. Z inicjatywą zorganizowania wakacji dla dzieci z Ukrainy wyszedł Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Niedziela sosnowiecka 27/2022, str. I

[ TEMATY ]

Zakopane

Wakacje z Bogiem

Archiwum

Młodzież z ks. Pawłem Cicirko w Zakopanem

Młodzież z ks. Pawłem Cicirko w Zakopanem

Zaplanowano turnus m.in. w miejscowościach: Małe Ciche (w Domu Wypoczynkowym „Tatry”) w terminie od 13 do 26 lipca oraz w Harendzie, Zakopane od 1 do 14 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są indywidualnie w siedzibie Caritas (Sosnowiec ul. Korczaka 5). – Każdego roku nasi najmłodsi podopieczni nie mogą doczekać się wakacji. Jest to bowiem dla nich czas kolonii organizowanych przez Caritas. Czas radości i beztroski. Czasami jedyny taki czas w roku. Ta tradycja jest kontynuowana. Jednak nasze serca nie mogą pozostać obojętne na dzieci, które uciekły przed koszmarem wojny. Bezpieczne schronienie znalazły w naszym kraju. W naszej wspólnocie diecezjalnej. Często tuż obok nas. Dlatego Caritas Diecezji Sosnowieckiej pragnie, aby mogły przeżyć bezpieczne i radosne wakacje. Aby mogły oderwać się od codzienności i tego, czego doświadczyły – przekonuje wicedyrektor diecezjalnej Caritas, ks. Łukasz Gładki.

Także Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej zaplanowało wypoczynek dla dzieci w Łostówce (Oaza Dzieci Bożych) – I turnus: od 28 czerwca do 14 lipca oraz dla młodzieży w Tylmanowej (Oaza Nowej Drogi) – I turnus: od 28 czerwca do 14 lipca, II turnus w Łostówce (ONŻ I stopień) od 15 do 31 lipca. Domowy Kościół Diecezji Sosnowieckiej organizuje rekolekcje w Olsztynie k. Częstochowy (Ośrodek rekolekcyjny „Święta Puszcza”) – Oaza Rodzin I stopnia.

Na Jakubowy Szlak zapraszają także miłośnicy przemierzania drogi do grobu jednego z dwunastu Apostołów św. Jakuba Starszego w Santiago de Compostela. – Na trasie jakubowego szlaku znalazły się m.in. Pieskowa Skała (terytorialnie należąca do parafii Sułoszowa), Przeginia, Olkusz, Bukowno, Sławków, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza-Gołonóg, Góra Zamkowa w Będzinie, Góra św. Doroty w Będzinie-Grodźcu, Czeladź, Rogoźnik, Sączów i Piekary Śląskie. Wciąż powstają nowe odcinki, które zapraszają, by wyruszyć na Jakubowy Szlak – zachęca pielgrzymujący na szlakach św. Jakuba Ap. Stanisław Syjut.

Warto wybrać się na tego typu rekolekcje wakacyjne. Jest to czas przeżywany z Bogiem, pełny modlitwy i refleksji, spotkania ciekawych ludzi, doświadczenia wspólnoty oraz odkrycia swego życiowego powołania.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kościół na trakcie... winnym

Niedziela Ogólnopolska 31/2020, str. 40-41

[ TEMATY ]

wakacje

Wakacje z Bogiem

wikipedia.org

Kościół Świętego Krzyża w Żaganiu

Kościół Świętego Krzyża w Żaganiu

Podczas wakacyjnych podróży warto odwiedzać miejsca kultu religijnego. Na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej znajduje się wiele ciekawych obiektów sakralnych.

Bardzo ważne miejsce w tym względzie zajmuje Żagań z poaugustiańskim kompleksem kościelno-klasztornym uznanym przed kilkoma laty za pomnik historii, ze wspaniałą biblioteką i z otwartym niedawno w jego zabytkowych piwnicach Traktem Winnym. W Żaganiu jednak znajdują się również obiekty mniej znane, perełki „do odkrycia”, do których z pewnością trzeba zaliczyć kościół Świętego Krzyża.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski na Jasnej Górze: twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego

2023-01-29 14:29

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bp Andrzej Przybylski

Jasna Góra/Facebook

- Twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego, bo każdy z nas może kiedyś w niebie zobaczy, że uratowały mu szczęście i zbawienie - służba i modlitwa niejednej siostry - powiedział na Jasnej Górze bp Andrzej Przybylski. Delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań celebrował Mszę św. w ramach dorocznego spotkania sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania.

30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania odbywała się pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi”. W trzydniowym spotkaniu udział wzięło prawie 80 referentek.

CZYTAJ DALEJ

Najgorsza współczesna zabawka. Telefon w ręce od najmłodszych lat

2023-01-30 13:09

[ TEMATY ]

porady

smartfon

Adobe Stock

Coraz częściej spotykany obrazek to dziecko w wózku, które zamiast przyglądać się światu rzeczywistemu, skupia się na tym wirtualnym. Lekarze wielu specjalności ostrzegają, że to pułapka, która może mieć konsekwencję na resztę życia dziecka. Dowiedz się, jakie.

Jak wynika z raportu „Nastolatki 3.0”, opublikowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, polski nastolatek wpatrywał się w 2020 r. w ekran komputera lub smartfona ok. 12 godzin na dobę, częściowo z powodu zdalnych lekcji, które zajmowały ponad 7 godzin dziennie. Niemniej jednak czas spędzany przez młodzież i coraz młodsze dzieci w sieci rośnie z roku na rok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję