Reklama

Niedziela Legnicka

Prochowice

Zuchy i harcerze znad morza

Niewiele czasu pozostało uczestnikom naszej „Przygody nad morzem” do powrotu do domów.

Niedziela legnicka 29/2022, str. II

[ TEMATY ]

wakacje

Archiwum prywatne

Uczestnicy wakacyjnego obozu

Uczestnicy wakacyjnego obozu

Podróżowali już kolejką wąskotorową, podziwiali zachody słońca, zwiedzili muzeum w Sztutowie, przeszli „chrzest”, dwoje uczestników złożyło obietnicę zuchową, a w programie jeszcze wycieczka do Gdańska. Kąpiele morskie przeplatały się z pluskaniem się w basenie na ośrodku. Opiekunowie przygotowali bowiem propozycje na każdą pogodę. Tegoroczna wyprawa 2. Prochowickiej Gromady Zuchowej „Wilczki” i 22. Prochowickiej Drużyny Harcerskiej jest wyjątkowa, ponieważ uczestniczą w niej także osoby, które przyjechały do Polski po nowym wybuchu rosyjskiej wojny na Ukrainie. Hufiec ZHP w Legnicy, dzięki inicjatywie druhny podharcmistrzyni Jolanty Kozubal, włączył się w projekt „UAct” prowadzony przez UNICEF i WOSM (Światową Organizację Ruchu Skautowego). Czeka nas powrót ze Stegny do domów, jednak już dziś, jeszcze stąd gdzie jesteśmy, kierujemy słowa podziękowania do osób i instytucji, które wsparły ZHP w realizacji tego wyjątkowego letniego wypoczynku, w tym przede wszystkich do rodziców uczestników „Przygody”. Nie moglibyśmy cieszyć się pobytem zuchów i harcerzy nad morzem bez dobrego serca zarządzających powiatem legnickim, gminą Prochowice, Kolejami Dolnośląskimi i Fundacją Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz pań posłanek Małgorzaty Sekuły - Szmajdzińskiej i Ewy Szymańskiej.

Snujemy już plany na przyszłoroczne zimowisko i obóz.

2022-07-12 12:48

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polacy mogą podróżować niemal po całej Europie, latać do Turcji i Tunezji

Polacy bez przeszkód mogą już podróżować niemal po całej Europie; od środy przywrócono połączenia lotnicze z Turcją i Tunezją. Z powodu rosnącej na południu Europy liczby zakażeń koronawirusem niektóre kraje znów wprowadzają ograniczenia dla przybywających stamtąd osób.

Przekraczanie granic krajów europejskich ze strefy Schengen w wielu przypadkach nie łączy się już z żadnymi obostrzeniami dla obywateli należących do niej państw. Ostatecznie decyzje o ich wprowadzeniu podejmują jednak poszczególne kraje, więc także Polacy wciąż muszą się liczyć z kilkoma ograniczeniami.

CZYTAJ DALEJ

Franciszek w Kinszasie: przebaczenie, wspólnota i misja źródłami pokoju

2023-02-01 10:32

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Wybierzmy bycie świadkami przebaczenia, obrońcami we wspólnocie, ludźmi w misji pokoju w świecie” - powiedział papież podczas Mszy św. sprawowanej na lotnisku „Ndolo” w stolicy Demokratycznej Republiki Konga – Kinszasie.

Bandeko, bobóto [Bracia i siostry, pokój]

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Na Moskala!

2023-02-01 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Zuzanna Lickiewicz

W domu kultury Stary Młyn w Zgierzu otworzono wystawę czasowąj „Na Moskala! W 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego”. Odbyła się także debata historyczna „Powstanie Styczniowe w regionie — patriotyzm wczoraj i dziś”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję