Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Festiwal młodości

W Kokotku, leśnej dzielnicy Lublińca na Śląsku, zakończył się tygodniowy festiwal chrześcijański.

Niedziela sosnowiecka 31/2022, str. I

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

Grzegorz Szpak

Wśród uczestników festiwalu panowała radosna atmosfera

Wśród uczestników festiwalu panowała radosna atmosfera

W festiwalu uczestniczyli młodzi z Polski i zagranicy. Nie zabrakło młodzieży z diecezji sosnowieckiej ze współorganizatorem przedsięwzięcia ks. Andrzejem Nackowskim.

Tegoroczna edycja Festiwalu Życia zgromadziła łącznie ponad tysiąc osób, zarówno uczestników wydarzenia, jak i wolontariuszy. Młodzi, którzy przyjechali do Kokotka, przez cały tydzień spali pod namiotami, oraz bawili się i modlili przed festiwalową sceną. W programie nie zabrakło koncertów gwiazd polskiej muzyki, tematycznych warsztatów, konferencji prowadzonych przez znanych prelegentów czy ekstremalnego przełajowego Biegu Festiwalowicza. – Treść każdej edycji jest oparta o inną postać biblijną. Do tej pory towarzyszyli nam Izraelici, prorok Eliasz, Noe i Abraham – opowiada ksiądz Andrzej. – Treścią tegorocznego festiwalu było hasło: „Ja?”, oparte o piękną, lecz pełną trudności historię Maryi. Każdy dzień skupiał się na innym aspekcie Jej życia. Codzienne Msze św., plenerowe nabożeństwa i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu były okazją do dzielenia się doświadczeniem wiary. Nie zabrakło też prawdziwej chrześcijańskiej radości. Na naszej scenie zagrali m.in. Luxtorpeda, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek i TAU – wymienia ks. Nackowski.

W trakcie występów artystów pojawiły się też świadectwa wiary wypowiadane przed licznie zgromadzoną pod sceną młodzieżą. Wśród znanych prelegentów był m.in. Wojciech Modest Amaro, który opowiedział o swoim nawróceniu i doświadczeniu Bożej miłości. – Czuję się bardzo naładowana duchowo. Po tym festiwalu naprawdę poczułam obecność Boga w moim życiu i dostrzegłam Go nawet w drobiazgach. Wcześniej w ogóle nie zwróciłabym na to uwagi – mówi Julia, jedna z uczestniczek spotkania. – Festiwal Życia uświadomił mi, że Pan Bóg jest wspaniałym Artystą, który nas stworzył, i że jest we wszystkim i w każdym z nas – podsumowuje.

Festiwal Życia w Kokotku jest organizowany od 2018 r. dzięki współpracy Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z pięcioma diecezjami woj. śląskiego. W tym roku dołączyła archidiecezja wrocławska i diecezja opolska. Przyszłoroczna edycja festiwalu jest planowana w terminie 3-9 lipca 2023 r.

2022-07-26 14:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Festiwal Życia w Kokotku

[ TEMATY ]

Festiwal Życia

Mat.prasowy

Już za chwilę rozpocznie się Festiwal Życia – największe chrześcijańskie wydarzenie plenerowe dla młodzieży na Śląsku. Wydarzenie potrwa od 4 do 10 lipca pod hasłem „Ja?”. Postacią, na której oparta będzie treść tegorocznej edycji jest Maryja. Uczestnicy będą odkrywać siebie, podążając śladami Jej pięknego, ale i pełnego trudności życia na ziemi.

W programie festiwalu znalazły się m.in. codzienne Msze i nabożeństwa, konferencje, warsztaty, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, wieczór uwielbienia, ekstremalny Bieg Festiwalowicza oraz koncerty. W tym roku na scenie wystąpią Roksana Węgiel, Luxtorpeda, Kamil Bednarek i TAU.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: imiona Boga to nie sukces i władza, ale pokora i służba

2023-01-29 16:46

[ TEMATY ]

prymas Polski

abp Wojciech Polak

archidiecezja.pl

„Wśród imion Boga nie należy szukać tych z napisem sukces i władza, ale pokora i służba” - mówił w niedzielę 29 stycznia w Inowrocławiu abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. za śp. kard. Józefa Glempa przypominając jego słowa, że „chrześcijanin to człowiek, który żyjąc na świecie, nie da się opanować światu całkowicie”.

Eucharystia celebrowana była w inowrocławskim kościele pw. Zwiastowania NMP, w którym śp. kard. Józef Glemp został ochrzczony 18 grudnia 1929 roku. Po latach tak o sobie pisał: „Urodzony chłopiec był tak wątły, że tego samego dnia chrztu udzielił ksiądz wikariusz Ludwik Sobieszczyk, później zesłany do Dachau. I tak z życiem doczesnym zaczęło się życie łaski w Chrystusie”.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję