Reklama

Niedziela na lato

Niedziela na lato

Biegiem do Maryi

Diecezja bydgoska
W dniach 20-21 sierpnia odbywa się III Akademicka Pielgrzymka Biegowa na Jasną Górę.

Niedziela na lato 34/2022, str. XII

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Karol Porwich/Niedziela

Organizatorem pielgrzymki jest Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. Każdy jej uczestnik jest zobowiązany pokonać minimum 10 km biegu w czasie nie dłuższym niż 70 min. Wybiera jeden (lub więcej) z trzydziestu dwóch 10-kilometrowych etapów i stawia się na umówionym wcześniej miejscu. Łącznie pielgrzymka sztafetowa przebiegnie 330 km w ciągu 33 godzin. Podczas drogi pielgrzymi przekazują sobie jako „pałeczkę” różaniec. Każdy uczestnik proszony jest o odmówienie dziesiątki Różańca.

Pielgrzymka startuje 20 sierpnia po Mszy św. o godz. 6 z parafii Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy (ul. Bołtucia 5). Do celu dotrze 21 sierpnia ok. godz. 17. Zakończeniem pielgrzymki będą Msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej o godz. 20 i Apel Jasnogórski. Więcej informacji na: www.martyria.pl .

2022-08-16 12:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bydgoszcz: pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Bożena Sztajner/Niedziela

Kilkuset pątników wyruszyło 21 lipca rano z bydgoskiej katedry w XIII Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Dotrą oni do Częstochowy 31 lipca, pokonując ponad trzysta kilometrów.

W tym roku hasłem przewodnim stały się słowa „Idźcie i głoście”. - Ta prawda gromadzi nas przed obliczem bydgoskiej Matki Bożej Pięknej Miłości. Ta prawda przynagla nas do tego, byśmy na pielgrzymich drogach stali się apostołami prawdy o Chrystusie. Prawdy o pięknie chrześcijańskiego życia, o wymaganiach, które niesie Ewangelia - powiedział ks. Jacek Salwa.

CZYTAJ DALEJ

Ks. Oder: Oskarżanie Jana Pawła II o zamiatanie pod dywan spraw pedofilskich przeczy faktom

2022-12-05 10:28

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

fot. Adam Bujak Biały Kruk

- Oskarżanie Jana Pawła II o sprzyjanie czy „zamiatanie pod dywan” przestępstw na tle pedofili jest zupełnym absurdem, a przede wszystkim przeczy faktom – mówi w rozmowie z KAI ks. prof. Sławomir Oder, postulator jego procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego.

A oto pełna treść rozmowy:

CZYTAJ DALEJ

Św. Mikołaj oficjalnie patronem Głogowa

2022-12-06 20:54

[ TEMATY ]

Głogów

Orszak św. Mikołaja

Karolina Krasowska

Pasterz diecezji przekazał dekret ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa na ręce przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Sienkiewicza i prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza

Pasterz diecezji przekazał dekret ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa na ręce przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Sienkiewicza i prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza

Dekret Stolicy Apostolskiej ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa został przyjęty 6 grudnia podczas uroczystej sesji Rady Miasta.

W historycznej tradycji św. Mikołaj od dawna był patronem Głogowa. Pod koniec ub. roku potwierdziła to Rada Miejska, natomiast w tym roku, na prośbę bp. Tadeusza Lityńskiego, wybór ten zatwierdziła oficjalnie Stolica Apostolska. Pasterz diecezji przekazał dekret ustanawiający św. Mikołaja patronem Głogowa na ręce przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Sienkiewicza i prezydenta miasta Rafaela Rokaszewicza podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Sali Rajców Urzędu Miasta Głogowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję