Reklama

Niedziela Rzeszowska

To już ćwierć wieku

W kościele Matki Bożej Częstochowskiej została odprawiona Msza św. dziękczynna za 25 lat działalności Parafialnego Zespołu Caritas w Jaśle.

Niedziela rzeszowska 44/2022, str. I

[ TEMATY ]

Parafialne Zespoły Caritas

Jasło

Archiwum Caritas

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas w Jaśle

Wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas w Jaśle

Przewodniczył jej dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. dr Piotr Potyrała, a koncelebransami byli: ks. Tadeusz Gąsiorowski – proboszcz parafii, ks. dr hab. Piotr Steczkowski – kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie oraz aktualni i poprzedni wikariusze. W kazaniu ks. Potyrała powiedział: – Dzisiaj, gdy świętujemy jubileusz 25-lecia działalności Parafialnego Zespołu Caritas, dziękujemy Panu Bogu za wspaniałych członków tego zespołu, którzy przecież na co dzień też mają swoje problemy, ale jednak potrafią wyjść do innych, aby pochylić się nad ich problemami i im pomagać. Po Mszy św. wolontariusze Caritas spotkali się na agapie, która była okazją do wspomnień i podziękowań. Wszyscy członkowie parafialnej Caritas otrzymali okolicznościowe dyplomy. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 8 października 2022 r.

O żywotności zespołu świadczy fakt, że zwiększa się liczba jego członków. Kiedyś było ich 9, a obecnie – 23. Ich prezesem jest Józefa Zarudzka. Każdy z rejonów parafii ma swoich przedstawicieli, którzy znają rodziny zmieszkające na tym terenie, ich potrzeby i problemy.

Spotkania zespołu odbywają się przynajmniej raz w miesiącu. Wolontariusze niosą potrzebującym pomoc rzeczową i finansową. Wspierają ubogie rodziny, dzieci, samotnych, starszych, poszkodowanych w nieszczęśliwych zdarzeniach. Rozprowadzają wigilijne świece i wielkanocne baranki. Organizują spotkania ze św. Mikołajem oraz Dzień Dziecka. Pomagają uchodźcom z Ukrainy. Współpracują ze Szkolnym Kołem Caritas z Zespołu Szkół nr 3 w Jaśle. Czynami miłości potwierdzają swoją wiarę w Jezusa.

2022-10-25 14:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Po zagładzie dalej jest życie

Mieszkańcy gminy Jasło 4 lutego 2020 r. uczcili XII Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Hasłem były słowa: Po zagładzie dalej jest życie.

Uroczystość rozpoczęto od złożenia kwiatów i zapalenia zniczy na Cmentarzu Jeńców Radzieckich w Dołach Bierowskich, gdzie spoczywają zamordowani przez hitlerowców w latach 1942-1944 więźniowie obozu w Szebniach.

CZYTAJ DALEJ

Praga: rozpoczęło się europejskie synodalne zgromadzenie kontynentalne

2023-02-06 07:53

[ TEMATY ]

zebranie

Episkopat News

W Pradze rozpoczęło się europejskie synodalne zgromadzenie kontynentalne. Potrwa ono do 12 lutego. Inaugurującej je Mszy św. przewodniczył miejscowy arcybiskup Jan Graubner, przewodniczący Czeskiej Konferencji Biskupiej.

W bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w kompleksie klasztornym norbertanów na Strahowie zgromadzili się katolicy z całej Europy. W koncelebrze uczestniczyli przewodniczący konferencji biskupich państw naszego kontynentu, w tym abp Stanisław Gądecki z Polski. Mszę odprawiali także dwaj kardynałowie z Watykanu: Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów, i Marc Ouellet, prefekt Dykasterii ds. Biskupów.

CZYTAJ DALEJ

KE: Unia Europejska pomoże Turcji po trzęsieniu ziemi; Polska wśród krajów, które wyślą ratowników

2023-02-06 12:21

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Unia Europejska wysyła zespoły poszukiwawczo-ratownicze do Turcji, którą nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Na miejsce przybędą ratownicy z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Polski i Rumunii - podała Komisja Europejska.

Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera – jedno z najsilniejszych trzęsień w regionie od ponad 100 lat – nawiedziło region Gaziantep w Turcji. Dotknęło również sąsiednią Syrię.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję