Reklama

Niedziela Przemyska

Przemyśl

Świętymi bądźcie

W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Przemyskiej zorganizowało czuwanie młodych.

Niedziela przemyska 46/2022, str. III

[ TEMATY ]

czuwanie młodzieżowe

Archiwum Duszpasterstwa Młodzieży AP

Czuwanie modlitewne miało miejsce w archikatedrze przemyskiej

Czuwanie modlitewne miało miejsce w archikatedrze przemyskiej

Wydarzenie pod hasłem „Świętymi bądźcie” rozpoczęło się tańcem integracyjnym na pl. Niepodległości przy pomniku św. Jana Pawła II w Przemyślu. Tam młodzi wraz ze swoim duszpasterzem ks. Marcinem Wilkiem animowali wspólną zabawę i zapraszali przechodniów do włączenia się w nią. Obok pomnika św. Jana Pawła II były umieszczone plansze ze świętymi i błogosławionymi Kościoła.

Dalszy ciąg wydarzenia miał miejsce w archikatedrze przemyskiej. Tam uczestnicy wzięli udział we Mszy św., a następnie odbyło się czuwanie modlitewne zakończone Apelem jasnogórskim. Spotkanie miało na celu promocję świętości wśród ludzi młodych. Podczas adoracji uczestnicy mogli się zapoznać z życiorysami świętych i błogosławionych, szczególnie patronów młodzieży, a także wsłuchać się w słowa świętych wypowiedziane na temat młodych.

Całe wydarzenie odbyło się w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych i miało pomóc młodym właściwie przeżyć ten dzień. To promocja życia, świętości i młodości przepojonej wiarą, która fascynuje i porywa.

2022-11-07 17:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tuchów: Czuwanie ze św. Gerardem, redemptorystą

Przed nami kolejne czuwanie z serii "Droga wewnętrzna". Tym razem patronuje nam św. Gerard Majella – redemptorysta, brat zakonny, opiekun kobiet oczekujących narodzenia się dziecka, patron dobrej spowiedzi. Z jego pomocą rozważać będziemy cnotę miłości – tę, która nigdy się nie kończy.

Specjalnym gościem naszego spotkania będzie o. Michael Brehl CSsR, generał Zgromadzenia Redemptorystów, na co dzień mieszkający oraz pracujący w Rzymie. Będzie to dla nas okazja do poznania człowieka odpowiedzialnego za wszystkich redemptorystów na całym świecie.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Szef PSP o misji w Turcji: jako jedyni lądujemy w epicentrum, na lotnisku w Gaziantep

2023-02-06 15:39

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/Leszek Szymański

Jako jedyni lądujemy w samym epicentrum, na lotnisku, które będzie jak najbliżej epicentrum tego zdarzenia - powiedział w poniedziałek na konferencji przed wylotem do Turcji gen. brygady Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Potwierdził, że chodzi o lotnisko w Gaziantep.

Do Turcji na misję ratowniczą po trzęsieniu ziemi wyleci w poniedziałek grupa poszukiwawczo-ratownicza HUSAR Poland - 76 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i 8 wyszkolonych psów. Wraz ze strażakami na misję poleci pięć osób z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję