Reklama

Wiadomości

Wypadek autokaru wiozącego dzieci. 27 osób rannych

[ TEMATY ]

wypadek

pl.wikipedia.org

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

44 dzieci wracało z zielonej szkoły autokarem, który przewrócił się i wpadł do rowu na drodze krajowej numer 1 w miejscowości Romanów (woj. śląskie). Dwoje z nich z najcięższymi urazami zostało zabranych przez lotnicze pogotowie medyczne. Wszystkie pozostałe też trafiły do szpitala. W sumie rannych zostało 27 osób. Wśród osób z większymi obrażeniami znalazł się również kierowca. Jak poinformowali w czwartek przed północą reporterzy TVP Info, życiu ofiar wypadku nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku autokaru wiozącego dzieci doszło na prostym odcinku drogi krajowej numer 1 w miejscowości Romanów obok Częstochowy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Z nieustalonych przyczyn kierowca zjechał na pobocze i wpadł do rowu. Autokarem podróżowało 49 osób, w tym 44 dzieci w wieku od 9 do 14 lat. Wszystkie dzieci trafiły do szpitala, żeby je przebadać -– poinformowała podinsp. Joanna Lazar, oficer prasowa z KMP w Częstochowie. Dwoje najciężej rannych dzieci zostało zabranych przez lotnicze pogotowie ratunkowe. Jeden w wieku 10 lat, drugi 13-latek. Te dzieci miały urazy głowy i podejrzenie urazu kręgosłupa. Zostały przetransportowane do szpitali w Krakowie i Katowicach celem szczegółowej diagnostyki -– poinformowała Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dodała, że były przytomne. Po wypadku DK1 była całkowicie zablokowana. W akcji ratunkowej, oprócz lekarzy i ratowników medycznych, brało udział również 15 zastępów straży pożarnej.

Jak na razie przyczyny wypadku autokaru w miejscowości Wanaty nie są znane. Sprawę będzie badać policja.

2015-06-12 07:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Akcja ratownicza po wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła

Dwaj górnicy z kopalni Mysłowice-Wesoła są poszukiwani po wypadku, do którego doszło w czwartek po południu przy jednej ze ścian wydobywczych tej kopalni. Trwa akcja ratownicza.

Okoliczności wypadku nie są na razie znane. Rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski poinformował, że w zasięgu skutków zdarzenia było czterech pracowników, z których dwaj wydostali się z zagrożonej strefy o własnych siłach.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do św. Andrzeja Boboli

[ TEMATY ]

św. Andrzej Bobola

Karol Porwich/Niedziela

św. Andrzej Bobola

św. Andrzej Bobola

Niezwyciężony atleta Chrystusa - takim tytułem św. Andrzeja Bobolę nazwał papież Pius XII w swojej encyklice, napisanej z okazji rocznicy śmierci polskiego świętego. Dziś, gdy wiara katolicka jest atakowana z wielu stron, św. Andrzej Bobola może być ciągle stawiany jako przykład czystości i niezłomności wiary oraz wielkiego zaangażowania misyjnego.

TRWA NOWENNA w intencji pokoju i Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. DOŁĄCZ DO MODLITWY
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Kardynałowie oddają głosy w drugim głosowaniu na konklawe

2025-05-08 10:31

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Kardynałowie zamknięci na konklawe w Kaplicy Sykstyńskiej przystąpili w czwartek rano do drugiego głosowania nad wyborem papieża. Na ten dzień przewidziano cztery głosowania: dwa przed południem i dwa po południu.

Przeczytaj także: Czy dziś pojawi się biały dym? Transmisja na żywo z Watykanu
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję