Reklama

Niedziela w Warszawie

Warszawa

Musicie być mocni

Trzech kleryków WMSD w Warszawie otrzymało z rąk kard. Kazimierza Nycza święcenia diakonatu.

Liturgia święceń miała miejsce w kościele seminaryjnym w uroczystość NMP Łaskawej, Patronki Warszawy.

Święcenia diakonatu przyjęli: Mateusz Baran, Paweł Karol Klefas, Maciej Stanisław Koźba.

Przemawiając na zakończenie Mszy św., metropolita warszawski zwrócił uwagę na fakt, że przed rokiem święconych była 12 diakonów, a obecnie tylko trzech. – Życie i obecny czas uczą nas pokory: dziękowania za każde powołanie, modlitwy o nie i jeszcze większego świadectwa. Wiemy, że dobry i miłosierny Bóg nie przestał dawać powołań, ale możne nasz słuch gdzieś się przytępił – wskazał kard. Nycz.

Reklama

Zwracając się do nowych diakonów, podkreślił, że powinni odznaczać się wielką gorliwością, aby za 5, 10 czy 20 lat wziąć na ramiona Kościół warszawski i zastąpić tych 30, którzy jeszcze niedawno byli święceni.

– Jak bardzo musicie być mocni, by służyć Chrystusowi, jak bardzo się starać, by ich zastąpić! – zaznaczył metropolita warszawski. Prosił również nowych diakonów, aby weszli na drogę synodalności i powierzali odpowiedzialność i zadania, których nie muszą wykonywać, osobom świeckim.

We wrześniu diakoni udadzą się do parafii archidiecezji warszawskiej na praktyki, gdzie będą zdobywać doświadczenie duszpasterskie przed święceniami kapłańskimi.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Docierać do ludzkich serc

Niedziela świdnicka 27/2021, str. I

[ TEMATY ]

święcenia diakonatu

Ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Nowo wyświęceni diakoni wraz z biskupami i przełożonymi seminarium

Nowo wyświęceni diakoni wraz z biskupami i przełożonymi seminarium

W uroczystość św. Jana Chrzciciela w katedrze świdnickiej pięciu seminarzystów przyjęło święcenia diakonatu.

Zanim kandydaci otrzymali sakrament święceń w stopniu diakona, wysłuchali słowa pouczenia biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej, który przywołując postać patrona dnia wskazał na jego świętość, życie pełne ascezy i pokuty, niezłomność charakteru i bezkompromisowość.

CZYTAJ DALEJ

Nauka o ekologii przez zabawę

2023-06-06 00:00

mat. pras

Studentki I roku pedagogiki Papieskiego Wydziału Teologicznego odwiedziły dziś przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Bierutowie. We współpracy z Bierkomem [Gmina Spółka Komunalna] prowadziły warsztaty o ekologii. Ich celem jest poprawa jakości segregacji i pogłębienie świadomoci dzieci w dziedzinie ekologii.

W czasie warsztatów odbywały się zajęcia tematyczne, które pozwoliły dzieciom zapoznać się z tematem segregowania śmieci. - Na początku zrobiłyśmy krótkie wprowadzenie, gdzie sprawdziłyśmy wiedze dzieci. Ku naszej radości była ona bardzo duża. Następnie zorganizowałyśmy olimpiadę śmieciową. Dzieci zostały podzielone na pięć grup. Maluchy miały wykonać konkretne zadania - opowiada Milena, jedna ze studentek I roku pedagogiki.

CZYTAJ DALEJ

Pomoc moja od Pana

2023-06-06 23:02

Archiwum parafii

Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Sursum Corda po raz 26 przybyli do Królowej Pohala!

 Uczestnicy Pieszej Pielgrzymki Sursum Corda po raz 26 przybyli do Królowej Pohala!

    W roku 60-lecia koronacji figury Matki Bożej Ludźmierskiej po raz 26 do Królowej Podhala przybyła Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda”.

Kaznodzieja pielgrzymkowy ks. Wojciech Węgrzyniak mówił o górach. Ks. Wojciech rozpoczął od fragmentu psalmu:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję