Reklama

Niedziela w Warszawie

Kamionek

Otwarci na znaki czasu

Pięciu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego diecezji warszawsko-praskiej przyjęło święcenia diakonatu z rąk bp. Jacka Grzybowskiego.

2023-05-23 14:25

Niedziela warszawska 22/2023, str. IV

[ TEMATY ]

święcenia diakonatu

Karolina Błażejczyk/ BP DW-P

Nowi diakoni przez rok będą odbywać praktyki duszpasterskie w parafiach diecezji warszawko-praskiej

Nowi diakoni przez rok będą odbywać praktyki duszpasterskie w parafiach diecezji warszawko-praskiej

Nowymi diakonami zostali alumni: Artur Frej z parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie, Radosław Wojciech Janowski z parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku-Ługach, Mikołaj Franciszek Lipski z parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie (archidiecezja warszawska), Jan Jakub Podczaski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Dąbrówce i Wojciech Wielądek z parafii św. Andrzeja Boboli w Rajszewie.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 22/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Misją diakona jest służba

Niedziela rzeszowska 24/2022, str. I

[ TEMATY ]

święcenia diakonatu

Kacper Turek

Zdjęcie z biskupem ordynariuszem będzie pamiątką święceń diakonatu

Zdjęcie z biskupem ordynariuszem będzie pamiątką święceń diakonatu

Diakonat jest pierwszym stopniem święceń sakramentalnych, a z języka greckiego diákonos oznacza sługę, czyli tego, który posługuje.

W parafii Znalezienia Krzyża Świętego w Niebylcu odbyły się 28 maja br. święcenia diakonatu, których udzielił bp Jan Wątroba, biskup diecezji rzeszowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: wysłannik papieża zakończył wizytę w Kijowie, jej rezultaty będą przydatne

2023-06-06 18:54

[ TEMATY ]

Ukraina

PAP

Wysłannik papieża do spraw Ukrainy włoski kardynał Matteo Zuppi zakończył "krótką, ale intensywną wizytę w Kijowie"; jej rezultaty będą przydatne do tego, by rozważyć następne kroki - ogłosił we wtorek Watykan. W drugim dniu wizyty przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

W wydanym komunikacie Stolica Apostolska podkreśliła, że kardynał Zuppi podziękował władzom cywilnym za spotkania, zwłaszcza z prezydentem Zełenskim.

CZYTAJ DALEJ

Naukowe rozważania o Kościele

2023-06-06 18:35

ks. Łukasz Romańczuk

W Sali Benedykta XVI Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się dziś konferencja poświęcona Kościołowi: “Quaestio Ecclesiae”

Obecnie w Kościele w Polsce przeżywamy rok duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Dlatego też konferencja: “Quaestio Ecclesiae” jest ważna i pomaga zastanowić się nad tym, czym jest Kościół? Bardzo często Kościół kojarzony jest z biskupami i księżmi, a to jest coś głębszego - zaznacza ks. Michał Marciniak, organizator konferencji i dodaje: - Podstawowa i wyjściowa definicja Kościoła to ludzie będący w relacji z Jezusem, stąd też nazwa konferencji: “Quaestio Ecclesiae” - zachęca do ujęcia eklezjologicznego. Na konferencji podejmowana będzie kwestia Kapłaństwa, Małżeństwa, ale także relacji pomiędzy instytucją a charyzmatem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję