Reklama

Niedziela plus

Opole

Ławkacje

Zachęcamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży „Ławka”.

Niedziela Plus 26/2023, str. VII

[ TEMATY ]

Opole

Adobe Stock

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku opolskie duszpasterstwo młodych przygotowało dla swoich uczestników:

• Domówki – spotkania odbywać się będą w małym gronie od niedzieli do soboty w następujących terminach: 25 czerwca – 1 lipca; 9-15 lipca; 16-22 lipca. Ich celem jest tworzenie więzi przez bycie ze sobą, codzienne prace domowe.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

• Otwarte Czwartki – w następujące czwartki: 29 czerwca, 13 lipca, 20 lipca młodzież jest zaproszona na spotkania z ciekawymi gośćmi, wspólną modlitwę i rozmowy.

• Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie – w dniach 26 lipca – 7 sierpnia odbędzie się wspólny wyjazd na ŚDM w Lizbonie, połączony z udziałem w Dniach w Diecezjach, a w terminie 31 lipca – 8 sierpnia – wyjazd do Lizbony bez udziału w dniach poprzedzających ŚDM.

• Festiwal Życia – odbędzie się w dniach 3-9 lipca w Kokotku. Więcej na: festiwalzycia.pl .

• Zakończenie wakacji w Kórniku – w dniach 30-31 sierpnia odbędzie się modlitewne spotkanie młodzieży połączone z koncertami, okazją do spotkań ze sobą i z ciekawymi gośćmi.

Szczegóły i zapisy na: www.lawka.org . Mat. za diec. opolska

2023-06-20 14:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Suspendowany ksiądz miał ukraść tożsamość biskupa opolskiego Andrzeja Czai - akt oskarżenia trafił do sądu

[ TEMATY ]

Opole

Bożena Sztajner/Niedziela

Na ławie oskarżonych zasiądzie ks. Rafał C. oraz jego świecki przyjaciel i były szafarz Rafał S. Zdaniem śledczych, mężczyźni ukradli tożsamość biskupa opolskiego oraz kanclerza kurii i przekonywali, że duchowni składali księdzu C. niedwuznaczne propozycje. Mężczyźni mają też zarzuty kierowania gróźb karalnych.

Rafał C. jest zawieszonym kapłanem diecezji opolskiej, a postępowanie przeciwko niemu toczy się także w Kongregacji Nauki Wiary.
CZYTAJ DALEJ

Nawrocki ws. kawalerki w Gdańsku: zdecydowałem o przekazaniu mieszkania na cele charytatywne

2025-05-07 15:40

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

PAP/Szymon Pulcyn

Karol Nawrocki przekazał, że razem z żoną Martą podjął decyzję, by przekazać kawalerkę w Gdańsku na cele charytatywne. Zdaniem popieranego przez PiS kandydata na prezydenta wątpliwości ws. mieszkania "mają ci, którzy nie potrafią sobie wyobrazić, że można pomagać drugiemu człowiekowi bezinteresownie".

Nawrocki w środowym oświadczeniu dla mediów stwierdził, że "zło trzeba zwyciężać dobrem". "Dlatego wczoraj podjąłem decyzję wspólnie ze swoją żoną Martą, aby przekazać to mieszkanie na cele charytatywne jednej z organizacji charytatywnych, która będzie nadal wykonywała tę misję, którą ja wykonywałem wobec pana Jerzego" - powiedział.
CZYTAJ DALEJ

Watykan: Kardynałowie oddają głosy w drugim głosowaniu na konklawe

2025-05-08 10:31

[ TEMATY ]

konklawe

PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Kardynałowie zamknięci na konklawe w Kaplicy Sykstyńskiej przystąpili w czwartek rano do drugiego głosowania nad wyborem papieża. Na ten dzień przewidziano cztery głosowania: dwa przed południem i dwa po południu.

Przeczytaj także: Czy dziś pojawi się biały dym? Transmisja na żywo z Watykanu
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję