Reklama

Niedziela w Warszawie

PRAGA-LORETTO

Z pomocą świętych

W liturgiczne wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, patrona mediów katolickich, przez jego wstawiennictwo modlono się w diecezji warszawsko-praskiej, z której pochodził.

2023-09-12 14:08

Niedziela warszawska 38/2023, str. III

[ TEMATY ]

bł. ks. Ignacy Kłopotowski

Wojciech Laskowski/Diecezja Warszawsko-Praska

Nieszpory o bł. Ignacym poprzedziły Mszę św. w sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto. Liturgii przewodniczył bp Romuald Kamiński, ordynariusz warszawsko-praski.

W homilii hierarcha odniósł się do faktu, że dziś mieszka w budynkach, w których kilkadziesiąt lat temu, jako dziekan praski, mieszkał ks. Kłopotowski. Bp Kamiński podkreślił też, że święci są nam dani po to, byśmy prosili ich o pomoc przy codziennych sprawach.

– Można wchodzić w pewne relacje ze świętymi i błogosławionymi, i ich obligować do tego, że mają nam towarzyszyć w naszej drodze. Szczególnie, kiedy dotyczy to spraw diecezji – powiedział ordynariusz warszawsko-praski.

Reklama

Rano w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Eucharystii przewodniczył proboszcz parafii katedralnej ks. Tomasz Kalinowski. Homilię wygłosił dyrektor i redaktor naczelny Radia Warszawa ks. dr Mariusz Wedziuk. Podkreślił w niej m.in., że posługę bł. ks. Kłopotowskiego cechowała wielka pobożność maryjna.

Bł. ks. Kłopotowski był prekursorem prasy katolickiej, prowadził także wiele dzieł charytatywnych. Zmarł 7 września 1931 r. Spoczywa w kaplicy sanktuarium MB Loretańskiej w Loretto. /ŁK

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zatroskany o duchownych, ubogich i prasę katolicką. Bł. ks. Kłopotowski wyprasza liczne łaski

W przypadające dziś wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego diecezja warszawsko-praska oraz Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej zapraszają do bazyliki katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Mszę św. o godz. 18.00. Eucharystii będzie przewodniczył bp Marek Solarczyk

Opiekun ubogich, apostoł prasy katolickiej, niestrudzony duszpasterz i założyciel Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Loretańskiej znany jest z wypraszania licznych łask. W sanktuarium w Loretto przed jego sarkofagiem i słynącą łaskami figurą Matki Bożej Loretańskiej małżeństwa wymadlają dar potomstwa i zgodę w rodzinie. Uzależnieni doświadczają uwolnienia z nałogów, chorzy uzdrowienia, bezrobotni znajdują pracę.

CZYTAJ DALEJ

Czy przyjmuję trudne sytuacje jako mój krzyż, łącząc go z krzyżem Chrystusa?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 9, 43b-45.

Sobota, 30 września. Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grzegorz Ryś Kardynałem Kościoła Rzymskokatolickiego - Konsystorz 2023

2023-10-01 10:05

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Na Placu św. Piotra w Watykanie zakończył się konsystorz podczas którego Ojciec Święty Franciszek kreował 21 nowych kardynałów wśród których był jeden Polak – metropolita łódzki – kardynał Grzegorz Ryś. Na tę uroczystość do Wiecznego Miasta przyjechali duchowni i wierni świeccy nie tylko z Łodzi i Archidiecezji Łódzkiej, ale również z innych stron Polski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję