Reklama

Niedziela w Warszawie

BIELANY

Balet o życiu Maryi

Przedstawienie o życiu Maryi zobrazowane za pomocą współczesnego tańca i baletu wystawi w Dobrym Miejscu Teatr taneczny „Lilia”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Przesłaniem spektaklu jest ukazanie Maryi jako osoby bardzo bliskiej każdemu człowiekowi, uwydatnienie Jej dobroci, piękna, łagodności, cierpliwości w znoszeniu cierpienia. Ale także Jej uczuć jako kobiety, matki, osoby zaangażowanej w swe codzienne obowiązki i poddawanej różnym doświadczeniom – mówią autorzy spektaklu.

Poszczególne sceny zachowują strukturę różańca, tj. część radosną, bolesną i chwalebną. Jednocześnie nie są one jedynie odtworzeniem wydarzeń z życia Maryi, lecz pokazują Jej emocje: radość, smutek, ból wewnętrzny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Przedstawienie angażuje widownię emocjonalnie i duchowo nie tylko przez samą obserwację, ale także kontemplację tajemnic ukrytych w różańcu i rozważanie osobistej relacji z Bogiem – podkreślali krytycy sztuki.

Spektakl Teatru „Lilia” zostanie zaprezentowany 4 lutego w Auli bł. Jerzego Popiełuszki, ul. Dewajtis 3. Początek przedstawienia o godz. 13.00. Wstęp wolny. /AT

2024-01-23 14:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Organy na Bielanach

[ TEMATY ]

koncert

Bielany

Łukasz Krzysztofka/Niedziela

Już dzisiaj w Katolickim Centrum Kultury „Dobre Miejsce”, w auli im. bł. Jerzego Popiełuszki, przy ul. Dewajtis 3 odbędzie się pierwszy w nowym sezonie kulturalnym koncert z cyklu „Koncerty Organowe na Bielanach”. Swoje umiejętności zaprezentuje Piotr Mróz.

- To będzie piękne muzyczne wydarzenie, które uroczyście zakończy organizowany 8 października Dzień Św. Franciszka i Lasu Bielańskiego - wydarzenie rodzinne i religijne, które już od lat cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Bielan i nie tylko - mówi Karol Regulski, menadżer Katolickiego Centrum Kultury „Dobre Miejsce”.

CZYTAJ DALEJ

93. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie

2024-02-20 15:33

[ TEMATY ]

Jezus Miłosierny

św. s. Faustyna Kowalska

Krzysztof Tadej

Obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez Eugeniusza Kazimirowskiego

Obraz Jezusa Miłosiernego namalowany przez Eugeniusza Kazimirowskiego

93. rocznica objawienia się Jezusa Miłosiernego w obrazie „Jezu ufam Tobie” św. s. Faustynie Kowalskiej przypada w czwartek 22 lutego. Wydarzyło się ono w 1931 roku Płocku, na terenie klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia na Starym Rynku. Centralna, rocznicowa Eucharystia sprawowana będzie 22 lutego dnia o godz. 17.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku, pod przewodnictwem biskupa seniora Romana Marcinkowskiego.

22 lutego 1931 roku s. Faustyna Kowalska ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w swojej celi w Płocku po raz pierwszy ujrzała Jezusa Miłosiernego, w obrazie „Jezu ufam Tobie”. Każdego roku rocznica tego wydarzenia jest uroczyście obchodzona w Płocku.

CZYTAJ DALEJ

Naturą Kościoła jest bycie w drodze

2024-02-23 22:30

ks. Łukasz Romańczuk

W kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu odbyło się rejonowe spotkanie presynodalne. Obecni byli przedstawiciele dekanatów: milickiego, trzebnickiego i prusickiego. Konferencję wygłosił pan Tomasz Żmuda z Oławy.

Na początku przybliżona została wspólnota chrześcijańska w Sardes. Nie zabrakło także odniesienia do imienia. Najpierw ukazane było hebrajskie znaczenie imienia, a następnie prelegent zapytał: Jakie my mamy imię, jako wspólnota Kościoła? Pytanie to dotyczyło konkretnej postawy w relacji do Pana Boga.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję