Reklama

Niedziela Legnicka

Motocykliści w Krzeszowie

12 maja do Sanktuarium Krzeszowskiego pielgrzymowali motocykliści. W ten sposób uroczyście rozpoczęli sezon.

Niedziela legnicka 21/2024, str. V

[ TEMATY ]

Krzeszów

EPB

Na placu przed bazyliką pojawiło się ok. 1000 maszyn

Na placu przed bazyliką pojawiło się ok. 1000 maszyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pielgrzymka odbyła się już po raz 11. Jak wspomina ks. Marian Kopko, kustosz sanktuarium maryjnego, początki były skromne. – Na pierwszy zjazd przyjechało około 40 maszyn. W tym roku było ich już około tysiąca – mówi. A było na co patrzeć. Nie tylko jednoślady, ale też wieloślady, różnego rodzaju pojazdy i najnowsze modele, ale nie brakowało też antyków i pojazdów historycznych. Wraz z motocyklistami w spotkaniu wzięli udział pasjonaci „dwóch kółek”.

Uczestnicy

Wśród pielgrzymów były osoby z Dolnego Śląska, ale też z Opolszczyzny, Ziemi Lubuskiej i z Wielkopolski. Był czas na zwiedzanie Europejskiej Perły Baroku. W południe wszyscy wzięli udział we Mszy św. w bazylice, której przewodniczył ks. Dariusz Stańczyk, wieloletni duszpasterz na Litwie i w Rosji, działacz społeczny, kapelan i uczestnik Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego. Po modlitwie ks. Dariusz został przewieziony na trzykołowcu przez cały plac klasztorny, święcąc wszystkie pojazdy i ich właścicieli.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wokół spotkania

Było też coś dla ciała. Na wszystkich czekał posiłek, podczas którego na scenie przygrywała „Kapela znad Baryczy”. Również dla najmłodszych było wiele atrakcji. Organizatorami zjazdu było Sanktuarium Krzeszowskie oraz „Solidarność” Zagłębia Miedziowego, z Bogdanem Nucińskim na czele, wspierani przez motocyklistów.

– Bogu niech będą dzięki za piękną słoneczną pogodę i cudowną atmosferę. Łaskawa Pani Krzeszowska niech czuwa nad rozpoczętym sezonem motocyklowym oraz nad bezpieczną jazdą po polskich i europejskich drogach – podsumował zjazd jeden z uczestników.

2024-05-21 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Maryja uczy nas wierności

Niedziela legnicka 35/2024, str. I

[ TEMATY ]

Krzeszów

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Procesja z Ikoną Matki Bożej Łaskawej podczas uroczystości odpustowej

Procesja z Ikoną Matki Bożej Łaskawej podczas uroczystości odpustowej

W Krzeszowie, głównym sanktuarium maryjnym diecezji, 15 sierpnia uroczyście obchodzony był odpust ku czci Wniebowzięcia NMP.

Na to wydarzenie każdego roku przybywa kilka tysięcy wiernych z diecezji legnickiej i diecezji sąsiednich. Nie brakuje także gości wypoczywających w tym czasie w Karkonoszach. Tradycją uroczystości odpustowych jest także to, że z okolicznych miejscowości przybywają pieszo pielgrzymi, by wziąć udział w odpuście.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Św. Brata Alberta

[ TEMATY ]

nowenna

św. Brat Albert

św. Brat Albert Chmielowski

Archiwum autora

Nowenna do odmawiania przed wspomnieniem św. Brata Alberta Chmielowskiego lub w dowolnym terminie.

W. Boże wejrzyj ku wspomożeniu memu.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Grech: cierpimy na zbiorową głuchotę!

2025-06-15 15:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Julia Saganiak

- Niezależnie od naszego narzekania na zanieczyszczenie hałasem, wolimy raczej słuchać hałasu, który nas rozbija, niż Boga, który nas powołuje – powiedział kard. Mario Grech w Restarzewie.

W uroczystość Najświętszej Trójcy kard. Grzegorz Ryś przewodniczył liturgii z poświęceniem portretów Benedykta XVI, Franciszka i Leona XIV w parafii św. Andrzeja w Restarzewie. Podczas Mszy św. homilię wygłosił kard. Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów, który od 13 czerwca przebywa w Łodzi w związku z zakończeniem synodów parafialnych w archidiecezji łódzkiej. 
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję